Warhammer pro tisíce hráčů

Série her Warhammer má již velice dlouhou tradici. Popularita původní stolní hra se rozrůstala extrémní rychlostí, stejně s ní pak chodili do společnosti Games Workshop i žádosti o licencování jejich fantastického světa. Jmenujme například slavné tituly Dark Omen či Shadow of the Horned Rat. To vše byly hry zaměřené převážně na single player. Asi už tušíte, k čemu mířím.
Warhammer pro tisíce hráčů
Ano, Warhammer, jako jedno z mnoha a mnoha dalších univers, dostane podobu online hry. A zatímco u předchozích titulů šlo spíše o pouhé licencování Games Workshopáckých nápadů, tentokrát půjde o víc. Games Workshop totiž vidí v online Warhammeru obrovský potenciál, a proto se rozhodla přímo spolupracovat s britských softwarovým developerem Climax, aby společnými silami vytvořili Warhammer Online. Obě společnosti budou nyní velice úzce spolupracovat na tom, aby nikoliv pouze přenesli Warhammer na síť sítí, ale aby daly vzniknout něčemu zcela novému a inovativnímu (tvůrci odvážně tvrdí, že "Hry jako Asheron's Call či Everquest jsou pouhým rozšířením papírových RPG her. My se snažíme vytvořit něco většího - dnes asi nic podobného zatím ještě neexistuje."). A tak se v rodném městě GW, Nottinghamu, kutí, kutí a kutí, od rána až do večera.

Warhammer OnlineWarhammer Online

Warhammer OnlineWarhammer Online

Hra bude založena na persistentním (trvalém, daném) světě, který bude sloužit jako jakési "pozadí" pro vaše epické bitvy, které budou moci dosahovat vskutku obrovských rozměrů (bude se v nich moci střetnou i několik (desítek?) armád!). Herní pravidla budou podobná těm samým fantasy pravidlům boje, jako jsou u stolních her, ovšem nebudou je otrocky kopírovat, což je dáno tím, že hru budou v podstatě "ovládat" (nebo lépe: "určovat") počítače, což dá hráčům paradoxně mnohem více svobody, než kdyby ji řídili živí lidé.

Jednou z klíčových změn, kterých online podoba hry dozná, bude ta skutečnost, že se již nebude jednak o tahovou, nýbrž real-timovou strategii. V rozhovorech však samozřejmě zástupci obou společností nezapomínají velmi rychle dodat, že to nebude prostě jenom nový Command & Conquer, a raději dodávají něco ve smyslu "taktická válečná hra se strategickými elementy", kdy se budete zaměřovat třeba i na výsadek a manévrování jednotek.

Warhammer OnlineWarhammer Online

Warhammer OnlineWarhammer Online

Zajímavý bude také finanční model celé hry. Games Workshop chce totiž, stejně jako v reálu, vydělávat především na prodeji dalších jednotek, a to ve formě add-onů. Samotná hra by tak mohla být buď za velice malý poplatek či dokonce zdarma (je to prý však pouze jedna z možností, existují i další, ale vzhledem ke stádiu vývoje hry se vše teprve prodiskutovává). Je docela zajímavou skutečností, že o hardwarovou (servery) a obchodní stránku věci se bude starat společnost Microsoft.

Hra je zatím ve velmi ranné fázi vývoje a do jejího dokončení ještě zbývá něco kolem 24 měsíců (údajně možná i méně, ovšem tomu bych příliš nevěřil;). Tvůrci tedy sázejí na to, že za ty dva roky se výkonnost PC opět o něco zvýší a analogové telefonní linky se stanou minulostí, stejně tak že snad stoupne i propustnost těch digitálních. Již dnes však engine od Climaxu, na kterém hra poběží, umožňuje využívat propracovaného zoomu, kdy si můžete detailně prohlížet jednu jedinou jednotku, stejně jako jich přehlížet třeba celý regiment.

Warhammer OnlineWarhammer Online

Warhammer OnlineWarhammer Online

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A