Warhammer pro tisíce hráčů

Série her Warhammer má již velice dlouhou tradici. Popularita původní stolní hra se rozrůstala extrémní rychlostí, stejně s ní pak chodili do společnosti Games Workshop i žádosti o licencování jejich fantastického světa. Jmenujme například slavné tituly Dark Omen či Shadow of the Horned Rat. To vše byly hry zaměřené převážně na single player. Asi už tušíte, k čemu mířím.
Warhammer pro tisíce hráčů
Ano, Warhammer, jako jedno z mnoha a mnoha dalších univers, dostane podobu online hry. A zatímco u předchozích titulů šlo spíše o pouhé licencování Games Workshopáckých nápadů, tentokrát půjde o víc. Games Workshop totiž vidí v online Warhammeru obrovský potenciál, a proto se rozhodla přímo spolupracovat s britských softwarovým developerem Climax, aby společnými silami vytvořili Warhammer Online. Obě společnosti budou nyní velice úzce spolupracovat na tom, aby nikoliv pouze přenesli Warhammer na síť sítí, ale aby daly vzniknout něčemu zcela novému a inovativnímu (tvůrci odvážně tvrdí, že "Hry jako Asheron's Call či Everquest jsou pouhým rozšířením papírových RPG her. My se snažíme vytvořit něco většího - dnes asi nic podobného zatím ještě neexistuje."). A tak se v rodném městě GW, Nottinghamu, kutí, kutí a kutí, od rána až do večera.

Warhammer OnlineWarhammer Online

Warhammer OnlineWarhammer Online

Hra bude založena na persistentním (trvalém, daném) světě, který bude sloužit jako jakési "pozadí" pro vaše epické bitvy, které budou moci dosahovat vskutku obrovských rozměrů (bude se v nich moci střetnou i několik (desítek?) armád!). Herní pravidla budou podobná těm samým fantasy pravidlům boje, jako jsou u stolních her, ovšem nebudou je otrocky kopírovat, což je dáno tím, že hru budou v podstatě "ovládat" (nebo lépe: "určovat") počítače, což dá hráčům paradoxně mnohem více svobody, než kdyby ji řídili živí lidé.

Jednou z klíčových změn, kterých online podoba hry dozná, bude ta skutečnost, že se již nebude jednak o tahovou, nýbrž real-timovou strategii. V rozhovorech však samozřejmě zástupci obou společností nezapomínají velmi rychle dodat, že to nebude prostě jenom nový Command & Conquer, a raději dodávají něco ve smyslu "taktická válečná hra se strategickými elementy", kdy se budete zaměřovat třeba i na výsadek a manévrování jednotek.

Warhammer OnlineWarhammer Online

Warhammer OnlineWarhammer Online

Zajímavý bude také finanční model celé hry. Games Workshop chce totiž, stejně jako v reálu, vydělávat především na prodeji dalších jednotek, a to ve formě add-onů. Samotná hra by tak mohla být buď za velice malý poplatek či dokonce zdarma (je to prý však pouze jedna z možností, existují i další, ale vzhledem ke stádiu vývoje hry se vše teprve prodiskutovává). Je docela zajímavou skutečností, že o hardwarovou (servery) a obchodní stránku věci se bude starat společnost Microsoft.

Hra je zatím ve velmi ranné fázi vývoje a do jejího dokončení ještě zbývá něco kolem 24 měsíců (údajně možná i méně, ovšem tomu bych příliš nevěřil;). Tvůrci tedy sázejí na to, že za ty dva roky se výkonnost PC opět o něco zvýší a analogové telefonní linky se stanou minulostí, stejně tak že snad stoupne i propustnost těch digitálních. Již dnes však engine od Climaxu, na kterém hra poběží, umožňuje využívat propracovaného zoomu, kdy si můžete detailně prohlížet jednu jedinou jednotku, stejně jako jich přehlížet třeba celý regiment.

Warhammer OnlineWarhammer Online

Warhammer OnlineWarhammer Online

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 23 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 2 N/A