Warhammer pro tisíce hráčů

Série her Warhammer má již velice dlouhou tradici. Popularita původní stolní hra se rozrůstala extrémní rychlostí, stejně s ní pak chodili do společnosti Games Workshop i žádosti o licencování jejich fantastického světa. Jmenujme například slavné tituly Dark Omen či Shadow of the Horned Rat. To vše byly hry zaměřené převážně na single player. Asi už tušíte, k čemu mířím.
Warhammer pro tisíce hráčů
Ano, Warhammer, jako jedno z mnoha a mnoha dalších univers, dostane podobu online hry. A zatímco u předchozích titulů šlo spíše o pouhé licencování Games Workshopáckých nápadů, tentokrát půjde o víc. Games Workshop totiž vidí v online Warhammeru obrovský potenciál, a proto se rozhodla přímo spolupracovat s britských softwarovým developerem Climax, aby společnými silami vytvořili Warhammer Online. Obě společnosti budou nyní velice úzce spolupracovat na tom, aby nikoliv pouze přenesli Warhammer na síť sítí, ale aby daly vzniknout něčemu zcela novému a inovativnímu (tvůrci odvážně tvrdí, že "Hry jako Asheron's Call či Everquest jsou pouhým rozšířením papírových RPG her. My se snažíme vytvořit něco většího - dnes asi nic podobného zatím ještě neexistuje."). A tak se v rodném městě GW, Nottinghamu, kutí, kutí a kutí, od rána až do večera.

Warhammer OnlineWarhammer Online

Warhammer OnlineWarhammer Online

Hra bude založena na persistentním (trvalém, daném) světě, který bude sloužit jako jakési "pozadí" pro vaše epické bitvy, které budou moci dosahovat vskutku obrovských rozměrů (bude se v nich moci střetnou i několik (desítek?) armád!). Herní pravidla budou podobná těm samým fantasy pravidlům boje, jako jsou u stolních her, ovšem nebudou je otrocky kopírovat, což je dáno tím, že hru budou v podstatě "ovládat" (nebo lépe: "určovat") počítače, což dá hráčům paradoxně mnohem více svobody, než kdyby ji řídili živí lidé.

Jednou z klíčových změn, kterých online podoba hry dozná, bude ta skutečnost, že se již nebude jednak o tahovou, nýbrž real-timovou strategii. V rozhovorech však samozřejmě zástupci obou společností nezapomínají velmi rychle dodat, že to nebude prostě jenom nový Command & Conquer, a raději dodávají něco ve smyslu "taktická válečná hra se strategickými elementy", kdy se budete zaměřovat třeba i na výsadek a manévrování jednotek.

Warhammer OnlineWarhammer Online

Warhammer OnlineWarhammer Online

Zajímavý bude také finanční model celé hry. Games Workshop chce totiž, stejně jako v reálu, vydělávat především na prodeji dalších jednotek, a to ve formě add-onů. Samotná hra by tak mohla být buď za velice malý poplatek či dokonce zdarma (je to prý však pouze jedna z možností, existují i další, ale vzhledem ke stádiu vývoje hry se vše teprve prodiskutovává). Je docela zajímavou skutečností, že o hardwarovou (servery) a obchodní stránku věci se bude starat společnost Microsoft.

Hra je zatím ve velmi ranné fázi vývoje a do jejího dokončení ještě zbývá něco kolem 24 měsíců (údajně možná i méně, ovšem tomu bych příliš nevěřil;). Tvůrci tedy sázejí na to, že za ty dva roky se výkonnost PC opět o něco zvýší a analogové telefonní linky se stanou minulostí, stejně tak že snad stoupne i propustnost těch digitálních. Již dnes však engine od Climaxu, na kterém hra poběží, umožňuje využívat propracovaného zoomu, kdy si můžete detailně prohlížet jednu jedinou jednotku, stejně jako jich přehlížet třeba celý regiment.

Warhammer OnlineWarhammer Online

Warhammer OnlineWarhammer Online

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A