Warhammer se blíží jako fantasy

Fanouškové deskových her se jistě podivují, proč je mezi počítačovými hrami častěji zastoupen Warhammer 40.000 než klasický Warhammer. O srovnání se pokusí Namco.

Většina počítačových hráčů pak zná Warhammer 40.000: Dawn of War, ke kterému se nyní dokončuje datadisk Winter Assault. Společnost Namco však mezitím pracuje na první hře své licence na fantasy svět Warhammeru klasického, v němž se utkávají bojovníci Elfů se Skaveny, hordami Chaosu a legiemi Impéria. Měli bychom se tak dočkat strategie, v níž si sám hráč určí složení jednotek dle svého gusta, stejně jako je tomu ve stolní předloze.

  

Protože hru vyvíjejí Black Hole Entertainment (tvůrci Armies of Exigo), můžeme věřit kvalitě strategie. Namísto zdlouhavého hlídání surovin bude hra údajně soustředěna více na vlastní boj a taktická rozhodnutí během něj. Musíme doufat, že se nakonec autorům podaří zachytit i část atmosféry deskové předlohy.

  

Doupě komentuje: Z pohledu hráče deskové předlohy mi byl Warhammer 40.000 zklamáním, z pohledu hráče počítačových her naopak velkým potěšením. Pokud se podaří skloubit obé v Warhammer: Mark of Chaos, máme se na co těšit.

Související informace (Warhammer: Mark of Chaos)
Platforma
: PC
Žánr: RTS
Výrobce: Black Hole Entertainment
Vydavatel: Namco
Předpokládané datum vydání: 2006

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A