Warzone Online – další válka bez konce

Před patnácti sty lety stanul člověk svou smradlavou hnátou poprvé na povrchu Měsíce. Byl to pouze malý krůček pro člověka... ovšem obrovský skok k zapomnění. Říkali něco jako "přicházíme v míru ve službě celému lidstvu", ale to byly jenom naivní kecy arogantních politiků (nebo obráceně). Ve skutečnosti...
Warzone Online – další válka bez konce
... Nikdy nebude mír. Nikdy nemůže být. Myslíte si, že by se lidstvo najednou, po tisících let neustálých válek, prostě a jednoduše zřeklo oné prapůvodní zvířecí zábavy (potřeby?) boje, války, zabíjení, krveprolití? Těžko! Nikdy neexistoval čas, ve kterém by lidé mezi sebou nebojovali. A ani nikdy existovat nebude.

Lidská chuť ničit přeměnila původně krásnou Matičku Zemi v ohromnou temnou hroudu toxické pustiny, doslova znásilnila její krásu, rozkradla její poklady, duševně i fyzicky vyprázdnila její obyvatelstvo, nechala to vše povalovat se ve špíně a svinstvu všemocných megakorporací. Jsou to naprosto privilegované organizace, které mají ohromnou moc a takřka neomezené zdroje. Když je už Země více nedokázala udržovat při životě, zbaběle uprchli znásilnit další světy obíhající naše Slunce (začalo se tomu říkat "vznešeně" Exodus). Neopomněli si s sebou samozřejmě vzít své drahocenné bohatství, své krvelačné armády, a ani neomezenou moc. A tak onen hrozný lidský příběh plynul dál, jen na jiném místě v jiném čase...

Warzone OnlineWarzone Online

Tak celé tohle je základní kámen připravované on-line masivně multiplayerové akce jménem Warzone Online (ve zkratce W.Z.O). Ale počkat, vlastně je zde ještě něco, dokonce dvě věci. Totiž zaprvé je to stolní desková hra, stejného názvu samozřejmě. A tou druhou přísadou do hrnce jménem W.Z.O je dílo pojmenované Mutant Chronicles, v našich končinách bohužel nepříliš známé. Smícháno všechno dohromady se to ovšem velice podobá již o něco více známému světu Warhammeru, který už dnes zná kdekdo i u nás, takže si snad dokážete udělat alespoň základní představu oč vlastně běží.

Ale Warzone Online nebude čistá online-akce. Tvůrci (Paradox Entertainment) se snaží klást největší důraz na týmovou práci, takže důležitá bude i strategie a taktika. Ale není pochyb o tom, že akce, střílení, a zabíjení bude prostě to hlavní. 3D Grafika bude samozřejmě jako vždy oslňující, a to nejen díky extrémně detailní krajině a vypucovaným postavičkám (skládajících se z až 4000 polygonů).

Hra je zatím v poměrně raných stádiích vývoje, takže zatím není jasné, kdy se jí dočkáme. Jelikož se ale jedná o čistě multiplayerovou záležitost, nejvíce se o ní zřejmě budou zajímat hráči ze zemí západněji od naší malé republiky.

A nakonec jsem si pro vás nechal krásné heslo z oficiální stránek hry: "Násilí, krveprolití, válka... tak to vždy bylo, tak tomu vždy bude... válka bez konce... Amen!"

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |