Warzone Online – další válka bez konce

Před patnácti sty lety stanul člověk svou smradlavou hnátou poprvé na povrchu Měsíce. Byl to pouze malý krůček pro člověka... ovšem obrovský skok k zapomnění. Říkali něco jako "přicházíme v míru ve službě celému lidstvu", ale to byly jenom naivní kecy arogantních politiků (nebo obráceně). Ve skutečnosti...
Warzone Online – další válka bez konce
... Nikdy nebude mír. Nikdy nemůže být. Myslíte si, že by se lidstvo najednou, po tisících let neustálých válek, prostě a jednoduše zřeklo oné prapůvodní zvířecí zábavy (potřeby?) boje, války, zabíjení, krveprolití? Těžko! Nikdy neexistoval čas, ve kterém by lidé mezi sebou nebojovali. A ani nikdy existovat nebude.

Lidská chuť ničit přeměnila původně krásnou Matičku Zemi v ohromnou temnou hroudu toxické pustiny, doslova znásilnila její krásu, rozkradla její poklady, duševně i fyzicky vyprázdnila její obyvatelstvo, nechala to vše povalovat se ve špíně a svinstvu všemocných megakorporací. Jsou to naprosto privilegované organizace, které mají ohromnou moc a takřka neomezené zdroje. Když je už Země více nedokázala udržovat při životě, zbaběle uprchli znásilnit další světy obíhající naše Slunce (začalo se tomu říkat "vznešeně" Exodus). Neopomněli si s sebou samozřejmě vzít své drahocenné bohatství, své krvelačné armády, a ani neomezenou moc. A tak onen hrozný lidský příběh plynul dál, jen na jiném místě v jiném čase...

Warzone OnlineWarzone Online

Tak celé tohle je základní kámen připravované on-line masivně multiplayerové akce jménem Warzone Online (ve zkratce W.Z.O). Ale počkat, vlastně je zde ještě něco, dokonce dvě věci. Totiž zaprvé je to stolní desková hra, stejného názvu samozřejmě. A tou druhou přísadou do hrnce jménem W.Z.O je dílo pojmenované Mutant Chronicles, v našich končinách bohužel nepříliš známé. Smícháno všechno dohromady se to ovšem velice podobá již o něco více známému světu Warhammeru, který už dnes zná kdekdo i u nás, takže si snad dokážete udělat alespoň základní představu oč vlastně běží.

Ale Warzone Online nebude čistá online-akce. Tvůrci (Paradox Entertainment) se snaží klást největší důraz na týmovou práci, takže důležitá bude i strategie a taktika. Ale není pochyb o tom, že akce, střílení, a zabíjení bude prostě to hlavní. 3D Grafika bude samozřejmě jako vždy oslňující, a to nejen díky extrémně detailní krajině a vypucovaným postavičkám (skládajících se z až 4000 polygonů).

Hra je zatím v poměrně raných stádiích vývoje, takže zatím není jasné, kdy se jí dočkáme. Jelikož se ale jedná o čistě multiplayerovou záležitost, nejvíce se o ní zřejmě budou zajímat hráči ze zemí západněji od naší malé republiky.

A nakonec jsem si pro vás nechal krásné heslo z oficiální stránek hry: "Násilí, krveprolití, válka... tak to vždy bylo, tak tomu vždy bude... válka bez konce... Amen!"

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A