Watch Dogs Legion: E3 dojmy z Londýna po Brexitu

O novém Watch Dogs se mluvilo už pár týdnů před tím, než bylo oficiálně představeno na E3 konferenci Ubisoftu. Co přesně nás čeká v nebezpečné společnosti Londýna budoucnosti?

Se sérií Watch Dogs je to trochu jako na houpačce. Oznámení prvního dílu doprovázely ovace, ale všechno to následně při vydání hry opadlo, protože ve výsledku nebyla taková, jakou nám ji vývojáři ukazovali v prezentacích. Dvojka pak výrazně změnila styl, ale už byla přijata o poznání lépe. S Legion přichází opět změna prostředí a stylu. Poprvé v sérii se podíváme mimo Spojené státy. Konkrétně se budeme pohybovat v Londýně blízké budoucnosti. Poté, co proběhl Brexit, to s Británií v této realitě nevypadá vůbec dobře. Vládne tady totalitní režim a policie nejde pro ránu daleko. Zdejší obyvatelé také nejsou úplně spokojení, protože kvůli automatizaci většiny práce klesá ekonomika.  

legion13.jpglegion11.jpglegion10.jpglegion9.jpg
Londýn po Brexitu rozhodně nepřipomíná růžovou zahradu na procházky

Ještě jsme se vlastně nedostali k samotné hře, a jen tohle stačilo k tomu, aby  Watch Dogs Legion vyvolalo povyk i v mainstreamových médiích. Třeba i taková televizní stanice BBC o tom měla diskuzi, protože někdo by mohl ubisoftí pojetí Brexitu brát špatně. K tomu se ale vyjádřil kreativní ředitel projektu, Clint Hocking. Prý to není o Brexitu jako takovém, ale spíš o důvodech, které k němu vedly a následně společnost přivedly do stavu, ve kterém se momentálně nachází.  

 

I taková televizní stanice BBC o hře měla diskuzi, protože někdo by mohl ubisoftí pojetí Brexitu brát špatně

 

Jméno kreativního ředitele můžete mimochodem znát i z jiných projektů Ubisoftu, jako je Far Cry 2 nebo Splinter Cell: Chaos Theory. Clint Hocking se v nich vždy snažil přijít s něčím novým a stejně tomu tak je i u Watch Dogs Legion. Tentokrát tady totiž nebude žádný hlavní protagonista.  

Když jsme tuto informaci viděli poprvé v únicích, nedávalo to vůbec smysl. Jak by něco takového mohlo vůbec fungovat? Světe div se, Watch Dogs Legion bude na tomto konceptu postavené. Za koho tedy budete hrát, když hlavní hrdina chybí? To je čistě na vás. Můžete sáhnout doslova po kterémkoliv z obyvatelů Londýna. Každý z nich má různé unikátní schopnosti a dovednosti. Tím to ale nekončí. Během hry totiž můžete prostřídat desítky různých charakterů. To budete moci ostatně dělat i v průběhu misí podobně jako například v GTA V. Každý má unikátní vzhled, paletu animací, dabing a další maličkosti.

legion8.jpg
Je libo trocha toho kyberpunku?

Podobně jako v minulých dílech tady funguje skupina Deadsec, kterou musíte pořádně rozjet. To se ale v jednom člověku dělá těžko, takže svůj gang budete postupně rozšiřovat o nové síly. Je dobré vždy volit někoho se schopnostmi, které vám v týmu ještě chybí. Vývojáři sice při představení uvedli, že budeme moci rekrutovat kohokoliv, ale v některých případech to nebude až tak lehké. Každý člověk má vlastní ukazatel náklonnosti k Deadsecu, takže u někoho vám získání důvěry zabere o něco déle. Když už pak budete mít nějaké oblíbence, tak si na ně musíte dávat pozor. Jak totiž jednou zemřou, už není návratu. Zkrátka si budete muset najít nového člena party. 

legion7.jpglegion6.jpglegion5.jpg
V Legion může být hrdinou doslova kdokoliv.

Celé obyvatelstvo je procedurálně generované, stejně jako jeho příběhy a vlastnosti. Spadají do nich všechny věkové kategorie kromě dětí. Není tedy problém vytvořit si gang plný důchodců. O každém z nich se vše potřebné dozvíte díky svému telefonu, který opět slouží pro veškerou hackerskou práci. Možnosti toho, co všechno můžete vymýšlet, se opět rozšířily, ale už nejspíš nepůjde o takový skok, jako mezi jedničkou a dvojkou.  

 

Chcete osobitý styl? Není tedy problém vytvořit si gang plný důchodců

 

Procedurálně generované nebudou jen charaktery, ale měly by tak fungovat i jejich životní cykly. Například postava, která má v profilu uvedeno, že je lékař, bude ve dne pracovat v nemocnici nebo na nějaké klinice a takhle by to mělo být u všech profesí. Propletené jsou i jejich vztahy. Zabitím jednoho člověka můžete ovlivnit více lidí najednou.  

Možná si říkáte, že tento koncept, kdy si můžete vybrat jakoukoliv postavu, může zkazit zážitek z příběhu. Například v cut-scénách u ostatních her se přeci vždy ví, kdo se v nich ukáže. Prý jsou ale takové obavy zbytečné. Podle slov novinářů, kterým Ubisoft  prezentoval mnohem delší demo než to, které jsme viděli přímo na konferenci, vypadají právě cut-scény perfektně. Jako by se se všemi postavami už počítalo předem.  

Samozřejmě se ještě musíme vrátit k výše zmiňované atmosféře. Tady nebude všechno prosluněné jako v San Franciscu, kde jsme sledovali příběh Marcuse Hollowaye. Londýn je dost potemnělý a vypadá to, že vývojáři se ubírají více kyberpunkovým stylem, což není vůbec na škodu.

legion2.jpg
Šílené honičky ulicemi města samozřejmě nemůžou chybět.

Je tady ještě jedna věc, kterou přímo na konferenci moc nikdo nezmiňoval. V rámci některých misí budete moci hrát v kooperaci s ostatními hráči. Nebudete si ve více lidech moci projít celou hru, ale i tyto části se počítají. V tomto případě je ale nejdůležitější, aby fungovalo připojení mezi hráči bez problémů. Ubisoft přeci jen ohledně online služeb nepatří mezi chválená studia.   

WDL_UCS13442_ProductImage_16_9_CE_US3.jpg

Koncept Watch Dogs Legion nakonec nezní vůbec špatně. Teď ještě, aby to opravdu fungovalo tak dobře, jak to vývojáři prezentují. Ubisoft byl už v minulosti nejednou kritizovaný za to, že nesplnil svoje sliby, takže by si to tentokrát snad měl pohlídat. Bohužel se ale ani tentokrát nevyhneme několika různým edicím hry. Celkově jsou čtyři, přičemž sběratelka vás vyjde na 190 dolarů. V ní dostanete přístup ke hře o tři dny dříve, což je stejné i v případě Ultimate a Gold edice. 

Watch Dogs Legion vychází 6. března roku 2020 pro PC, PS4 a Xbox One.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Wat…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

10.  7.  2020 |
Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreativitu PC verze | Recenze

Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreati…

Minecraft: Builders & Biomes vás přivede do kostičkovaného světa, ve kterém těžíte suroviny, stavíte budovy a bojujete s moby. Jedná se přitom o poměrně jednoduchou hru, potěší tak méně zkušené a začínající hráče.

10.  7.  2020 |