WCG 2006 mezi formulemi a pizzou

Autodromo Nazional Monza je obvykle spojován se seriálem Formule 1. Po včerejší Velké ceně Itálie se na okruhu sešli představitelé města s organizátory World Cyber Games. Výsledkem bylo podepsání dohody, podle níž se Monza stane dějištěm finále WCG 2006 a současně prvním místem v Evropě, kde se největší progamingová akce uskuteční. Burácení našlapaných motorů tak vystřídají výkřiky soutěžících a tiché klapání klávesnic a myší.

Pořadatelé si od akce v Evropě slibují posílení mezinárodních vztahů u mladé generace, a to právě prostřednictvím e-sportu. Nelze ani opomenout, že Monza je střediskem obchodu, kultury a vzdělání, což byl další argument pro vybrání tohoto města mezi dalšími čtyřmi kandidáty. Město se tak stane šestým hostitelem WCG, jejichž první oficiální ročník proběhl v roce 2001, rok po World Cyber Challenge. Dějištěm letošních WCG je Singapur a vy můžete na Doupěti očekávat podrobnou reportáž.

Zdroj: Gamespress

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |