Wii léčí

Glenrose Rehabilitation Hospoital, kanadské rehabilitační centrum z Edmotnonu, využívá konzoli Nintendo Wii jako motivační pomůcku pro své pacienty. Jak uvedl The Edmonton Journal, pacienti s poruchami rovnováhy hrají box na Wii v rámci své terapie. Jedním z pacientů je paradoxně i bývalý boxer Albert Liaw, který po zásahu do hlavy během zápasu utrpěl poškození mozku a následně byl odkázán na invalidní vozík.

  

Článek uvádí, že hraní na Wii dává pacientům důvod pokračovat ve své terapii navzdory velké fyzické i duševní zátěži, kterou představuje. Ovšem nestačí, aby si pacienti pouze hráli – je potřeba, aby při hraní prováděli specifické pohyby nezbytné pro správný trénink jejich svalů. Proto byl zvolen jako ideální hra právě box.

Terapie se zdá být velmi úspěšnou – například již zmíněný Liav byl díky ní schopen se znovu postavit a ovládnout svou levou ruku. Sice nemůže dál boxovat, ale doufá, že se bude moci stát trenérem ve svém oblíbeném sportu.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |