Wii U nabídne otevřené online služby

Přiznejme si to - co se týče online služeb, nebylo na tom Nintendo nikdy nijak zvlášť skvěle. S Wii U to má být ale jiné. Firma se už při několika příležitostech nezdráhala pochlubit svou tohou vylepšit online možnosti nové konzole a jinak tomu není ani tentokrát.

Jak se ve včerejším rozhovoru pro zpravodajský portál Forbes nechal slyšet Reggie Fills-Aime, šéf americké divize herního giganta, bude Wii U význačné především díky své otevřenosti vůči řešením třetích stran.

"Viděli jsme, s čím přišla konkurence, a pochopili jsme, že se musíme online službám více věnovat, počínaje naším eShopem na Nintendu 3DS," řekl Fills-Aime. "A s budováním našich online možností budeme dále pokračovat."

"S Wii U chceme jít ještě dále. Snažíme se vytvořit mnohem flexibilnější systém, který dovolí nezávislým vydavetelům použít svá nejlepší řešení. Takže místo toho, abychom se s vydavatelem, který má svou vlastní síťovou platformu a chce, aby byla priotitní, dohadovali, jeho řešení přivítáme. Nejlepším a nejbystřejším třetím stranám se přizpůsobíme."

Vypadá to tedy, že Nintendo půjde ve šlépějích Sony a jeho otevřené služby Playstation Network. Xbox Live od Microsoftu je oproti tomu platformou uzavřenou. To byl také hlavní důvod, proč v případě Portalu 2 byl na PS3 k dispozici Steam a na X360 nikoli.

Zdroj: Forbes

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A