Wii U nabídne otevřené online služby

Přiznejme si to - co se týče online služeb, nebylo na tom Nintendo nikdy nijak zvlášť skvěle. S Wii U to má být ale jiné. Firma se už při několika příležitostech nezdráhala pochlubit svou tohou vylepšit online možnosti nové konzole a jinak tomu není ani tentokrát.

Jak se ve včerejším rozhovoru pro zpravodajský portál Forbes nechal slyšet Reggie Fills-Aime, šéf americké divize herního giganta, bude Wii U význačné především díky své otevřenosti vůči řešením třetích stran.

"Viděli jsme, s čím přišla konkurence, a pochopili jsme, že se musíme online službám více věnovat, počínaje naším eShopem na Nintendu 3DS," řekl Fills-Aime. "A s budováním našich online možností budeme dále pokračovat."

"S Wii U chceme jít ještě dále. Snažíme se vytvořit mnohem flexibilnější systém, který dovolí nezávislým vydavetelům použít svá nejlepší řešení. Takže místo toho, abychom se s vydavatelem, který má svou vlastní síťovou platformu a chce, aby byla priotitní, dohadovali, jeho řešení přivítáme. Nejlepším a nejbystřejším třetím stranám se přizpůsobíme."

Vypadá to tedy, že Nintendo půjde ve šlépějích Sony a jeho otevřené služby Playstation Network. Xbox Live od Microsoftu je oproti tomu platformou uzavřenou. To byl také hlavní důvod, proč v případě Portalu 2 byl na PS3 k dispozici Steam a na X360 nikoli.

Zdroj: Forbes

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů

Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dol…

Tak to máme černé na bílém.

8.  9.  2020 | | 3 N/A