Will Wright a jeho nový projekt Spore

Will Wright, geniální designérský mozek a autor mnoha úspěšných sérií (za všechny jmenujme třeba The Sims nebo SimCity), rozhodně nespí na vavřínech. Díky výstavě GDC, jenž právě probíhá v San Franciscu, se na povrch dostaly zajímavé kousky informací o jeho novém projektu. Ten se bude jmenovat Spore a podle mnoha zdrojů by mělo jít o nejambicióznější projekt Willa Wrighta vůbec. V souvislosti s tím, se Wright  nechal slyšet, že jeho páteční panel nazvaný "Budoucí koncept ve hrách" byl takovým oslím můstkem, který měl především oznámit vývoj Spore. Na celou věc si posvítili redaktoři ze zahraničního webu 1UP a my vám tak můžeme zprostředkovat jejich poznatky.

Vše začíná na mikroskopické bázi, kdy si hráč vybere svůj prvotní jednobuněčný organismus, který se dále vyvíjí a roste. Evoluce by tak měla být zachycena velmi přesně a skoro bychom si troufali Spore označit za další "božskou strategii", poněvadž se zde opět zhostíte role jakéhosi "boha" vědomě řídícího vývoj jedince. Jablko zkrátka nepadá daleko od stromu. Ve výsledku by vše mělo vypadat jako masivní onlinová hra, kdy s ostatními hráči budete soupeřit o to, kdo vychová perspektivnější organickou kulturu. Na tomto místě se jistě každému z vás otevírají nové obzory a myšlenky nabádající k fantazírování. Ani se vám nedivíme, zatím nám totiž nic jiného než snění nezbývá.

Prozatím opravdu nikdo, kromě samotného Willa Wrighta, neví, jak vše do sebe nakonec zapadne. Celý koncept Spore vychází, dle slov autora, z jeho nejoblíbenějších her jako Pac-Man, Populous, Diablo či Civilization, s tím, že nejlepší prvky z nich kombinuje s novými, a přitom se lehce inspiruje i sci-fi filmy. To nejlepší na Spore však bude to, že konečný zážitek, a do jisté míry i koncept, si stanoví sám hráč. Jen hráč bude rozhodovat o tom, kam se bude ubírat jeho organická civilizace, zda bude přežívat v symbióze s ostatními, či bude agresivně útočit a devastovat celé kolonie ostatních.

Další informace týkající se Spore bychom si měli vyslechnout na květnové E3, do té doby se však budeme muset obejít bez jakýchkoliv dalších informací. My v Doupěti se nebojíme označit Spore jako jeden z nejbombastičtějších projektů v herní historii, a popravdě řečeno se ani nedivíme, že autorem bude právě Will Wright; tvůrce výhradně originálních her. Hratelnost by v tomto případě mohla nabrat zcela nových rozměrů, nemluvě o té zábavě, kterou si užijeme při interakci s organismy ostatních hráčů v multiplayeru.

Zdroj: 1UP

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A