Wind Warriors - ostře sledovaný datadisk

Je tomu něco více než rok, co ruská společnost MADia Entertainment uvedla na trh svůj futuristický akční simulátor Echelon. Příběh, grafika a hratelnost se v něm spojovaly v jediné strhující představení plné oslnivých výbuchů a smrtonosných manévrů. Co nového na vás čeká v datadisku Echelon: Wind Warriors?
Wind Warriors - ostře sledovaný datadisk

Ještě než se pustím do popisu novinek, měli bychom si krátce zopakovat o co vlastně v Echelonu šlo, bude se nám to totiž velice hodit. Celý příběh se odehrává ve vzdáleném 24. století na planetě Velian, sídle rebelů, kteří stojí proti Galaktické Federaci a jejím koloniím (trochu to připomíná Hvězdné Války). Rebelové byli vybaveni nejnovější technologií, díky které se zdáli být téměř neporazitelní. Téměř. Byli jste to právě vy - hráči v roli pilota elitní letky Federace - kdo jste jim zabránili v jejich nekalých plánech. Bez vás by ve známém vesmíru dávno zavládl naprostý chaos a zkáza. Odměnou vám byl mimo skvělých zážitků na postup z hodnosti poručíka na velitele.

Tak to byl Echelon. Ve Wind Warriors se staví na úplně stejných základech, a proto jsme je tedy potřebovali znát. Přibude ovšem mnoho novinek. Singleplayerová kampaň nabídne přes 40 originálních misí, navíc se dočkáme také podpory multiplayeru a módů jako deathmatch nebo cooperative. Boje vás opět posadí do kokpitu jednoho z létajících strojů sice prapodivných, ale zjevně účelných tvarů. Mimoto ale také narazíte na pozemní jednotky (kterých bylo v původním Echelonu pomálu). A nakonec to nejlepší - místem, kde se to všechno má odehrávat, je obrovský kontinent o takové rozloze, že jeho přelet by vám ve skutečném čase trval (prý) kolem sedmi hodin!

Ale teď už se vrhněme na jednotlivé aspekty hry. Ponejprv to bude grafika, protože ta se od Echelonu příliš neliší. Není divu, vždyť skoro ani není co měnit nebo vylepšovat. Kosmetické změny mají spočívat v přidání menších animací světelných a kouřových zdrojů, naproti tomu zcela byla přepracována fyziologie explozí, prachu, plamenů, apod.

 

Příběh Wind Warriors je vlastně příběh původní hry, jenže viděný jinýma očima. Kterýma? Pamatujete na instruktora z tréninkových misí? Ano, tak právě on je hrdinou tohoto datadisku. Některé mise se tedy odehrávají na stejném místě a dokonce i ve stejný čas jako mise v Echelonu. Čas od času dokonce zahlédnete Alpha letku, jak plní své úkoly a ve vysílačce uslyšíte povědomé hlášky. Události ve Wind Warriors ovšem začínají o ždibec dříve (2351) než v Echelonu a končí o malinko později. Zápletka je ale pořád stejná - planetu chtějí obsadit cizáci a hráč je jedním z těch, kteří proti nim bojují.

Rozdíl mezi Echelon je v tom, že teď už je hráč hned zpočátku považován takříkajíc za borce, veterána, který už má něco za sebou. A proto vám také hned v úvodu budou přidělovat složitější úkoly. Echelon končil tím, že bylo zničeno nepřátelské velitelství. Provázanost s Wind Warriors je zde extrémní - oné mise se totiž zúčastníte ještě jednou. Poté však budete převeleni nad polární kontinent. Vaším úkolem nebude nic jednoduššího než vyčistit jej od zbývajících protivníků. Mise se budou velmi lišit a hlavně budou nelineárně řazené, což znamená, že vždycky, když začnete hrát datadisk znovu od začátku, narazíte na mise v jiném pořadí. Jejich náplň se velmi různí, jednou půjde o klasickou eskortu, jindy zase o útok na základnu, obranu základny, krytí bombardérů nebo průzkum.

 

Bližší informace o hlavní postavě příběhu jsou docela sporadické. Jmenuje se Jason "Wolf" Scott, narozen 2319 na planetě Sand v systému Sírius, osada Nová Oáza. Vyštudoval několik vojenských škol a byl mnohokrát oceněn v boji. Má rád tvrdé pití (to asi ty ruské geny;). Toť vše. Stručné a přehledné, přesně jak to generálové potřebují.

Další důležité zlepšení bychom měli očekávat v inteligenci počítačových nepřátel. Tvůrci se jim snažili  vtisknou jakýsi "lidský" prvek. Například pod těžkou palbou nebo když jsou poškození, mohou udělat chybu a havarovat. AI pozemních jednotek by měla lépe dokázat využít cesty a mosty přes řeky/kaňony. A když už jsem u terénu, tak se opět můžete těšit na překrásné pohledy z kabiny. Létat se bude nad zasněženými horami i nad rozlehlými městy.

 

Jak už to tak u datadisků bývá, nesmějí samozřejmě chybět také nové létající stroje (ty budou čtyři; celkem se ve Wind Warriors budou vyskytovat tři typy letounů - BFF, což znamená "Battle Field Fighter", INT - "Interceptor" a AP jako "Assault Plane") a nové zbraně, bez kterých by to prostě nebylo ono. Využijete je jak v singleplayerové části, tak v i multiplayeru, kde s nimi bude určitě ještě větší zábava.

Vydání datadisku Echelon: Wind Warriors se připravuje na nejbližší týdny.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce