Windows 8.1 konečně k mání, stahujte nejnovější verzi systému

Microsoft počínaje včerejším dnem vydává první velkou aktualizaci, která posouvá jejich nejnovější operační systém na nový level a odstraňuje celou řadu nedostatků. Co nového nám aktualizace přináší?
Windows 8.1 konečně k mání, stahujte nejnovější verzi systému

V první řadě jde spíše o malá vylepšení, která vám usnadní práci. Přibylo mnoho nových funkcí a možná nejočekávanější z nich, dlouho požadované tlačítko Start...s jedním ale. Tlačítko se sice vrací, ale pouze jako ikona, protože po kliknutí jste opět navedeni do uživatelského prostředí ModernUI a tak tlačítko vlastně postrádá větší význam, jelikož pouze nabízí životně důležité odkazy, nastavení a jiné. Nezbývá, než se opět obrátit k aplikacím třetích stran.

Microsoft se zároveň nechal slyšet, že naslouchal zákazníkům a snažil se všechny problémy zpracovat a vylepšit novými funkcemi tak, aby bylo ovládání systému co nejpříjemnější.

Bing-Smart-Search_5D201364.png desktop_2BD70C0D.png SkyDrive_57B371CA.png

Změnu doznalo například bootování, kdy již nemusíte startovat jen na obrazovce Startu, ale můžete vyrazit rovnou na svou Plochu. Také dotykové prostředí ModernUI se trochu pozměnilo, a to tak, že je více přizpůsobitelné a pružné. Nově můžete měnit velikosti dlaždic, jejich jednotlivé zbarvení a přizpůsobovat svým potřebám větší část menu.

Aktualizaci na nejnovější Windows můžete stahovat bezplatně přes Windows Store. Update má velikosti 2,81 GB pro 32bit verzi a 3,4 GB pro 64bit verzi systému.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce