Windows 8.1 konečně k mání, stahujte nejnovější verzi systému

Microsoft počínaje včerejším dnem vydává první velkou aktualizaci, která posouvá jejich nejnovější operační systém na nový level a odstraňuje celou řadu nedostatků. Co nového nám aktualizace přináší?
Windows 8.1 konečně k mání, stahujte nejnovější verzi systému

V první řadě jde spíše o malá vylepšení, která vám usnadní práci. Přibylo mnoho nových funkcí a možná nejočekávanější z nich, dlouho požadované tlačítko Start...s jedním ale. Tlačítko se sice vrací, ale pouze jako ikona, protože po kliknutí jste opět navedeni do uživatelského prostředí ModernUI a tak tlačítko vlastně postrádá větší význam, jelikož pouze nabízí životně důležité odkazy, nastavení a jiné. Nezbývá, než se opět obrátit k aplikacím třetích stran.

Microsoft se zároveň nechal slyšet, že naslouchal zákazníkům a snažil se všechny problémy zpracovat a vylepšit novými funkcemi tak, aby bylo ovládání systému co nejpříjemnější.

Bing-Smart-Search_5D201364.png desktop_2BD70C0D.png SkyDrive_57B371CA.png

Změnu doznalo například bootování, kdy již nemusíte startovat jen na obrazovce Startu, ale můžete vyrazit rovnou na svou Plochu. Také dotykové prostředí ModernUI se trochu pozměnilo, a to tak, že je více přizpůsobitelné a pružné. Nově můžete měnit velikosti dlaždic, jejich jednotlivé zbarvení a přizpůsobovat svým potřebám větší část menu.

Aktualizaci na nejnovější Windows můžete stahovat bezplatně přes Windows Store. Update má velikosti 2,81 GB pro 32bit verzi a 3,4 GB pro 64bit verzi systému.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A