WiniGolf – skvělý sport zase na PC

Mám rád minigolf. Ať už je to v reálném světě či třeba ve světě iluzí a triků na počítači. Můj první kontakt s touto hrou na PC byl někdy v době, kdy jsem měl svou, dnes již stařičkou, 386. Tenkrát se ta hra jmenovala, tuším, Zany Golf a já jí byl úplně fascinován. Něco podobného jsem zažil při hraní WiniGolfu, ale již ne v tak velkém měřítku.
WiniGolf – skvělý sport zase na PC
WiniGolf je, co do velikosti malá, ale proklatě dobře provedená hra simulující minigolf na PC. Po downloadu instalačního souboru hry, který má něco málo přes 600 kb, což je na dnešní dobu neskutečně málo, čeká na vás skvělá hra, při níž si užijete spousty zábavy, hlavně při hře více hráčů.

Princip hry, jakou je minigolf, jistě nemusím nikomu dlouze vysvětlovat a předpokládám, že drtivá většina z vás ho zná – dostat míček z určitého místa na co nejméně pokusů do jamky, přičemž plocha, kde se hraje, je různě zakroucená, obsahuje zatáčky a různá převýšení a snaží se tak hráči hru co nejvíce znepříjemnit.

WiniGolfWiniGolf

Na začátku turnaje si zvolíte počet hráčů, kde nejméně to musí být jeden a nejvíce osm. Další vaše volba by měla spočívat na počtu jamek, na něž budete hrát. Může to být 6, 12, 18, 36 nebo si označíte přesné číslo jamky dle svého gusta nebo dokonce můžete nechat, aby je zvolil počítač. Teď už se můžete pustit do hry samotné.

Na obrazovce se vám objeví herní plocha v celé své kráse. Na jednom místě máte míček, na druhém jamku, do níž budete skórovat tím způsobem, že myší kliknete na míček a za stisku jejího tlačítka si určíte směr a sílu odpalu. Tímto způsobem pokračujete dále a dále, než dosáhnete své vysněné meta – jamky.

Grafika je poměrně slušně udělaná a modely závodišť jsou dokonce v 3D. Jen na pozadí zůstává nevzhledná textura, ale to je spíše věc vkusu. Takže celkem tu máte 36 3D modelů, na kterých můžete hrát a navíc každý je jiný. V průběhu hry se po každém odpalu změní pohled nazírání na hru. Uvážení, zda je to výhodné či ne, nechám na vás – občas to totiž zapříčiní, že jindy jistý míček se ocitne úplně někde jinde, než tam, kdy byste jej čekali, a to z toho důvodu, že špatně odhadnete směr nebo sílu vinou špatného pozice, z níž sledujete hru. U hudby jsem trochu v rozpacích, protože nevím, co si o ní mám myslet – jedná se totiž o krátký mid ve stylu hip hopu (či techna?). Poprvé se vám možná bude líbit, ale až tak jako já si projdete všech 36 jamek a po celou dobu budete „krmeni“ těmito rytmy, asi změníte názor.

WiniGolfWiniGolf

Rychlými kroky se dostáváme ke konci celého našeho povídání o hře WinGolf. Co říci závěrem? Skvělá zábava na hodně dlouhou dobu, určitě stahujte. A navíc velikost je úplně minimální v poměru se zábavou, jakou od hry obdržíte.

Download (600 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A