Wipeout Fusion - Přehlídka možností nové hračičky?

S novou konzolí od Sony samozřejmě přichází řada pokračování osvědčených titulů. Jedním z nich je Wipeout. Autoři se záměrně vyhli očíslování jejich nového díla, protože změn bude zřejmě hodně. Díky novému hardwaru se budeme moci projet po rychlejších, větších a vizuálně úchvatných tratích, které by měly být navrženy úplně jiným stylem než dříve.
Wipeout Fusion - Přehlídka možností nové hračičky?
S novou konzolí od Sony samozřejmě přichází řada pokračování osvědčených titulů. Jedním z nich je Wipeout. Autoři se záměrně vyhli očíslování jejich nového díla, protože změn bude zřejmě hodně. Díky novému hardwaru se budeme moci projet po rychlejších, větších a vizuálně úchvatných tratích, které by měly být navrženy úplně jiným stylem, než tomu bylo u starších Wipeoutů. Hlavní změnou v architektuře tratí bude asi volnost pohybu a možnost úplně vyjet z trati. První ukázky vypadají opravdu nádherně a některé efekty zbraní a ultrarychlé průlety tunely vypadají docela nepochopitelně a tohle všechno se bude odehrávat v 60 snímcích za sekundu.

Wipeout FusionWipeout Fusion

Myslím, že řada lidí po zhlédnutí Wipeout Fusion vezme svou šedou (teď už zbytečnou) krabici, které se říkalo PlayStation a rovnou ji vyhodí z okna. Já jsem po pár ukázkách z nového Wipeouta tu chuť měl:-). Vypadá to, že na hře už nebude pracovat Designers Republic, takže veškerá ikonografie (loga, týmy, zbraně) z minulých dílů bude zřejmě změněna. Jestli k lepšímu, to uvidíme, mně osobně připadala dokonalá. Velkou změnou by měla projít umělá inteligence protivníků. Počítačem řízení protivníci budou mít nejen rozdílné strategie jízdy, ale budou si dokonce pamatovat jak a kde je kdo dostal a podle toho vám budou oplácet stejnou mincí.

Původní série měla naprosto intuitivní ovládání, ale asi kvůli novému ovladači, který má všechna tlačítka analogová, se ovládání už nebude skládat jen ze sedmi parametrů ale ze 48 (nechápu, ale nechám se překvapit). Systém odměn za vítězství byl úplně změněn. Nebudete už závodit jen tak pro umístění, ale o peníze, které s radostí utratíte za zlepšení vaší lodě. Svoje antigravitační vznášedlo si totiž budete moci upgradovat (tzn. měnit základní charakteristiky jako akceleraci, stabilitu, sílu zbraní, odolnost štítu atd.) podle libosti a u každé lodě můžete navíc měnit tvar a vzhled. Pro všechny Wipeout fanatiky pravý ráj.

Wipeout FusionWipeout Fusion

Série Wipeout vždy vynikala vynikající hudbou. O tom, kdo by se měl podílet na soundtracku k Wipeout Fusion, se zatím neví, ale zcela jistě by mělo jít o techno a (zřejmě díky trendu) hip-hop (vzhledem k tomu, že půjde o hodně rychlou hru, bych se přikláněl k prvně jmenovanému). Na DVD se vejde opravdu hodně hudby, tak jsem zvědav. Wipeout Fusion by měla být jedna z prvních opravdu "velkých" her na PlayStation 2 a po technicky ne příliš přesvědčivém Tekken Tag Tournament nám snad ukáže co PlayStation 2 umí.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |