Wipeout Fusion - Přehlídka možností nové hračičky?

S novou konzolí od Sony samozřejmě přichází řada pokračování osvědčených titulů. Jedním z nich je Wipeout. Autoři se záměrně vyhli očíslování jejich nového díla, protože změn bude zřejmě hodně. Díky novému hardwaru se budeme moci projet po rychlejších, větších a vizuálně úchvatných tratích, které by měly být navrženy úplně jiným stylem než dříve.
Wipeout Fusion - Přehlídka možností nové hračičky?
S novou konzolí od Sony samozřejmě přichází řada pokračování osvědčených titulů. Jedním z nich je Wipeout. Autoři se záměrně vyhli očíslování jejich nového díla, protože změn bude zřejmě hodně. Díky novému hardwaru se budeme moci projet po rychlejších, větších a vizuálně úchvatných tratích, které by měly být navrženy úplně jiným stylem, než tomu bylo u starších Wipeoutů. Hlavní změnou v architektuře tratí bude asi volnost pohybu a možnost úplně vyjet z trati. První ukázky vypadají opravdu nádherně a některé efekty zbraní a ultrarychlé průlety tunely vypadají docela nepochopitelně a tohle všechno se bude odehrávat v 60 snímcích za sekundu.

Wipeout FusionWipeout Fusion

Myslím, že řada lidí po zhlédnutí Wipeout Fusion vezme svou šedou (teď už zbytečnou) krabici, které se říkalo PlayStation a rovnou ji vyhodí z okna. Já jsem po pár ukázkách z nového Wipeouta tu chuť měl:-). Vypadá to, že na hře už nebude pracovat Designers Republic, takže veškerá ikonografie (loga, týmy, zbraně) z minulých dílů bude zřejmě změněna. Jestli k lepšímu, to uvidíme, mně osobně připadala dokonalá. Velkou změnou by měla projít umělá inteligence protivníků. Počítačem řízení protivníci budou mít nejen rozdílné strategie jízdy, ale budou si dokonce pamatovat jak a kde je kdo dostal a podle toho vám budou oplácet stejnou mincí.

Původní série měla naprosto intuitivní ovládání, ale asi kvůli novému ovladači, který má všechna tlačítka analogová, se ovládání už nebude skládat jen ze sedmi parametrů ale ze 48 (nechápu, ale nechám se překvapit). Systém odměn za vítězství byl úplně změněn. Nebudete už závodit jen tak pro umístění, ale o peníze, které s radostí utratíte za zlepšení vaší lodě. Svoje antigravitační vznášedlo si totiž budete moci upgradovat (tzn. měnit základní charakteristiky jako akceleraci, stabilitu, sílu zbraní, odolnost štítu atd.) podle libosti a u každé lodě můžete navíc měnit tvar a vzhled. Pro všechny Wipeout fanatiky pravý ráj.

Wipeout FusionWipeout Fusion

Série Wipeout vždy vynikala vynikající hudbou. O tom, kdo by se měl podílet na soundtracku k Wipeout Fusion, se zatím neví, ale zcela jistě by mělo jít o techno a (zřejmě díky trendu) hip-hop (vzhledem k tomu, že půjde o hodně rychlou hru, bych se přikláněl k prvně jmenovanému). Na DVD se vejde opravdu hodně hudby, tak jsem zvědav. Wipeout Fusion by měla být jedna z prvních opravdu "velkých" her na PlayStation 2 a po technicky ne příliš přesvědčivém Tekken Tag Tournament nám snad ukáže co PlayStation 2 umí.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A
Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky lákají do bitevní vřavy (galerie)

Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky l…

Co si budeme povídat, Frostbite engine je prostě to nejlepší, co střílečky z pohledu první osoby v dnešní době mohou mít.

15.  11.  2018 | | 9 N/A
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 25 N/A
Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté aneb hráči vs fakta (galerie)

Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté…

Uplynulo teprve pár týdnů, ale již nyní jsou některé skutečnosti evidentní.

7.  11.  2018 | | 2 N/A