Woozzle - uklidňující cvrnkání kuliček (recenze)

V džungli možná čekáte tygry, hady a opice, určitě ne ale kuličky. A vidíte, přitom v nové logické hříčce českých tvůrců jsou jich plné bambusy.
Woozzle - uklidňující cvrnkání kuliček (recenze)

V přeplněném App Store, kde už člověk může narazit opravdu na všechno možné i nemožné, se nenápadná hříčka Woozzle českého studia Mugeaters jeví jako malý zázrak. A to už jen svým pojetím, jež vás vtáhne do bláznivého světa točících se kol a jezdících kuliček všech barev. Stylem hra hodně připomíná stařičký Logical, který si starší z vás možná měli tu čest zahrát na Amize.

Woozzle 01.jpg

Základní princip Woozzle je poměrně prostý. V horní liště obrazovky se pohybují pestrobarevné kuličky a těmi musíte naplnit kolečka propojená různě se klikatícím bambusovým potrubím.

Postupem času hází autoři hráčům pod nohy pořádně velké klacky

Jakmile jsou všechna kolečka naplněná požadovanou barvou, jedno ze šedesáti kol končí. Jednoduché? Možná na začátku.

Postupem času hází autoři hráčům pod nohy pořádně velké klacky. Například jednou nevidíte cestičky, jen kolečka, jindy mají jednotlivé tunely určenou barvu, která jimi neprojde. Dál narazíte na levely prošpikované teleporty, šipky měnící směr, či ještě o něco záludnější klapky, jež změní směr putování každé následující kuličce. Hodně zábavy si užijete s míchárnou barvy, kde si ze dvou kuliček musíte namíchat novou barvu. Různých nápadů, vychytávek a háčků mají v zásobě tvůrci celou řádku, takže hra dokáže překvapit v okamžicích, kdy by začal pomalu dorážet stereotyp. Rozšíření zábavy slibuje i zakomponování editoru v dalších updatech.

Woozzle 02.jpg

Motivaci v dalším hraní představuje ohodnocení splněných úrovní až třemi hvězdami podle toho, jak rychle jste se s nástrahami levelu vypořádali. Pochopitelně nechybí ani propojení se službou Game Center, kde najdete šedesát specifických achievementů (specifických úkolů) k odemknutí.

Potěší i velmi pěkná barevná grafika, využívající převážně přírodních a svěžích motivů, jakými džungle bezesporu je. Podpora retina displeje je poté už jen samozřejmostí.

Woozle je prostě taková meditativní a uklidňující záležitost

S grafickým motivem hry souvisí i hudební podklad; kromě zvuků pravého deštného pralesu se zde objevuje i devítka jemných melodií.

Woozzle 03.jpg

Woozle je prostě taková meditativní a uklidňující záležitost. Nevýhodu vidíme hlavně absenci pestřejší nabídky módů – multiplayer tu nehledejte, zmíněný editor dorazí v editoru a šedesát úrovní nevydrží věčně (i když ty pozdější vám ukradnou pěkných pár minut). Nicméně pokud máte chuť potrápit hlavičku vydařenou logickou hrou, Woozzle rozhodně vyzkoušejte. 

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Logické | Logický rychlík
Výrobce: Mugeaters | Webové stránky hry
 • Velmi chytlavé
 • Hezká grafika
 • Spousta zpestřujících prvků
 • Občas doráží stereotyp
 • Chtělo by to víc módů
Související články
 1. Fast Five The Movie: Official Game - filmová destrukce
 2. Asphalt 6: Adrenaline - jízda na plech (recenze)
 3. Resident Evil Mercenaries VS. - radši ránu brokovnicí (recenze)
 4. Fight Night Champion iPhone - pořádná nakladačka (recenze)
 5. Liqua Pop - zábava s kapkami rosy (recenze)
 6. Super Blast 2 - vesmírné helmy útočí (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A