World of Fighting - bojové umění v praxi

Konzole jsou modlou mlátiček (aka bojovek) a tak tedy není divu, že se s jejich PC podobou setkáváme jen velmi sporadicky, v čistě výjimečných případech. V těchto měsících herního sucha, vztahujícího se však pouze na daný žánr, tak jistě všechny fanoušky bojových umění potěší postarší, zato však stále veskrze kvalitní bojovka World of Fighting.
World of Fighting - bojové umění v praxi

Začneme zostra a tak hned na začátku zmíním zřejmě největší vadu na kráse hry - je jí její velikost zhruba 10 MB, která je omezením zejména pro české modemisty. Po stažení a nainstalování hry, která si na vašem harddisku vyžádá zhruba 60 MB, se však můžete vrhnout vstříc bojovým mistrům celého světa.

 

Hra obsahuje dva hlavní módy - tím prvním je klasický arkádový, který v případě titulu World of Fighting zastupuje kampaň. Poté je tu také multiplayer, o němž si však povíme až dále. Zmiňovaná singleplayerová část je postavena podle jednoduchého klíče dvoukolového boje s jedním protivníkem a následným postupem do kola dalšího. Samozřejmostí je fakt, že kromě zhruba jedné desítky rozličných nepřátel na vás čeká také množství rozmanitých herních lokací. Navštívíte tak prostředí džungle, chrámu, bojovat budete také na mořském pobřeží atd.

Ovládání jednotlivých bojovníků je vcelku jednoduché, k dispozici máte kromě kurzorových šipek pro pohyb také několik dalších kláves - konkrétně jde o čtyři tlačítka (A, S, D, F), které slouží k ovládání končetin daného bojovníka - těch pochopitelně využijete k útoku na protivníka a jeho následné likvidace. Nechybí samozřejmě také množství různých komb. Mile mě také potěšil fakt, že během hry jsou patrné rozdíly mezi jednotlivými herními charaktery. Některé z postav tak oplývají rychlejší reakcí, jiné pro změnu účinností svých úderů.

Mezi jednu z hlavních předností hry nutno zařadit také hru více hráčů. Nedočkali jsme se pochopitelně multiplayeru po síti či Internetu, přesto oko i vjemy hráčovy potěší možnost zazápasit si ve dvou na jednom PC. Využít můžete nejen služeb klávesnice, ale také ostatních přídavných zařízení (joystick atd.).

 

Co říci o grafickém ztvárnění hry? Vizuální zpracování je velmi dobré, přesto jsme měli možnost spatřit i v oblasti freeware titulů několik kvalitnějších kousků. Lehce nadprůměrné se mi zdály také zvuky a hudba, byť ty jsou zde opět spíše na okrasu - jako konec konců u všech výtvorů, které jsou na Internetu k dispozici zdarma.

Nelze mít žádný pochyb o kvalitách hry. Přestože by jistě každý z nás ocenil větší nabídku módů a některá další zpestření, díky přijatelným počítačovým protivníků i možnosti zahrát si ve dvou na jednom PC si hra získá fanoušky žánru na několik delších či kratších večerů.

Homepage: Hra nemá homepage
Systémové požadavky: Procesor o frekvenci 266 MHz, 32 MB RAM, 60 MB na HDD, DirectX 7.0
Výrobce: Shuriken Software
Velikost: 10 MB

Download: Gratisgames.de

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A