World of Fighting - bojové umění v praxi

Konzole jsou modlou mlátiček (aka bojovek) a tak tedy není divu, že se s jejich PC podobou setkáváme jen velmi sporadicky, v čistě výjimečných případech. V těchto měsících herního sucha, vztahujícího se však pouze na daný žánr, tak jistě všechny fanoušky bojových umění potěší postarší, zato však stále veskrze kvalitní bojovka World of Fighting.
World of Fighting - bojové umění v praxi

Začneme zostra a tak hned na začátku zmíním zřejmě největší vadu na kráse hry - je jí její velikost zhruba 10 MB, která je omezením zejména pro české modemisty. Po stažení a nainstalování hry, která si na vašem harddisku vyžádá zhruba 60 MB, se však můžete vrhnout vstříc bojovým mistrům celého světa.

 

Hra obsahuje dva hlavní módy - tím prvním je klasický arkádový, který v případě titulu World of Fighting zastupuje kampaň. Poté je tu také multiplayer, o němž si však povíme až dále. Zmiňovaná singleplayerová část je postavena podle jednoduchého klíče dvoukolového boje s jedním protivníkem a následným postupem do kola dalšího. Samozřejmostí je fakt, že kromě zhruba jedné desítky rozličných nepřátel na vás čeká také množství rozmanitých herních lokací. Navštívíte tak prostředí džungle, chrámu, bojovat budete také na mořském pobřeží atd.

Ovládání jednotlivých bojovníků je vcelku jednoduché, k dispozici máte kromě kurzorových šipek pro pohyb také několik dalších kláves - konkrétně jde o čtyři tlačítka (A, S, D, F), které slouží k ovládání končetin daného bojovníka - těch pochopitelně využijete k útoku na protivníka a jeho následné likvidace. Nechybí samozřejmě také množství různých komb. Mile mě také potěšil fakt, že během hry jsou patrné rozdíly mezi jednotlivými herními charaktery. Některé z postav tak oplývají rychlejší reakcí, jiné pro změnu účinností svých úderů.

Mezi jednu z hlavních předností hry nutno zařadit také hru více hráčů. Nedočkali jsme se pochopitelně multiplayeru po síti či Internetu, přesto oko i vjemy hráčovy potěší možnost zazápasit si ve dvou na jednom PC. Využít můžete nejen služeb klávesnice, ale také ostatních přídavných zařízení (joystick atd.).

 

Co říci o grafickém ztvárnění hry? Vizuální zpracování je velmi dobré, přesto jsme měli možnost spatřit i v oblasti freeware titulů několik kvalitnějších kousků. Lehce nadprůměrné se mi zdály také zvuky a hudba, byť ty jsou zde opět spíše na okrasu - jako konec konců u všech výtvorů, které jsou na Internetu k dispozici zdarma.

Nelze mít žádný pochyb o kvalitách hry. Přestože by jistě každý z nás ocenil větší nabídku módů a některá další zpestření, díky přijatelným počítačovým protivníků i možnosti zahrát si ve dvou na jednom PC si hra získá fanoušky žánru na několik delších či kratších večerů.

Homepage: Hra nemá homepage
Systémové požadavky: Procesor o frekvenci 266 MHz, 32 MB RAM, 60 MB na HDD, DirectX 7.0
Výrobce: Shuriken Software
Velikost: 10 MB

Download: Gratisgames.de

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma