World of Warcraft: Cataclysm - už je tady

Můžete WoW milovat i nenávidět, stejně ale musíte uznat, že tvůrcům se podařilo vyrobit slušnou kasičku. A nyní přisypávají hráči u dalšího datadisku.
World of Warcraft: Cataclysm - už je tady

Má vůbec ještě cenu představovat World of Warcraft a jmenovitě datadisk s jasným označením Cataclysm? Vždyť v rámci týdne s tímto projektem jsme vám přinesli popis obou nových ras, jak vtipných a poťouchlých Goblinů, tak i nezkrotných a nevyzpytatelných Worgenů. Provedli jsme vás i hlavními změnami v dovednostech, schopnostech, talentech, glyphech a dalších herních náležitostech.

 

A nezapomněli jsme ani na hraní na vysokých úrovních, nebo aspoň náhled bez vyzrazení celého děje. Přitom jsme pro vás samozřejmě prošli i starší zóny v novém kabátku.

Konečně přišel vytoužený okamžik a naplnila se slova zástupců Blizzardu, že od půlnoci bude možné si užívat Cataclysm. A to do slova a do písmene, chvíli po půlnoci přišla na všech serverech hláška o vhodnosti vypnutí a zapnutí klienta pro zprovoznění. Pár rychlých kliknutí ukázalo, že konec světa opravdu nastal a dokazuje to výmluvný obrázek:

cataclysm_launch.jpg

Abych si nedělal jen srandu, tak redaktoři nejen že vysedávali u svých kybernetických miláčků šeptajíce jim dychtivá slova, aby urychlili tok času do půlnoci, ale vyrazili i do ulic sledovat příchod datadisku na vlastní oči. Samozřejmě i se sběratelskými edicemi, jež jsme pro vás rozbalili. Rozervaný svět už jsme třináct dní pečlivě sledovali i na živých serverech, ne jen v uzavřeném beta testu, připravovali nové postavy a staré oprašovali.

Je jasné, že u tak rozsáhlé hry, jako je většina MMORPG a WoW zvláště, není možné urychleně soudit z prvních pár momentů. Pokud očekáváte ještě dnes recenzi, budu vás muset zklamat. Nejen že se jí nedočkáte hned, ani celý tento týden. Mohu vám však aspoň slíbit, a sliby se prý mají plnit aspoň o Vánocích i v Azerothu, že hru důkladně prozkoumáme a přineseme vám detailní recenzi. For the Horde!

 

Dostupné pro: PC
Žánr: RPG | MMORPG
Výrobce: Blizzard Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 7. prosince 2010
Související články
  1. Video: WoW: Cataclysm
  2. Nový týden: WoW Cataclysm
  3. World of Warcraft: Cataclysm beta - staré zóny, nový zážitek
  4. WoW: Cataclysm beta: Nové lokace pro 80 - Level 800 ETC
  5. WoW: Cataclysm beta: Skilly a talenty – všechno je jinak
  6. World of Warcraft: Cataclysm beta: Worgeni – vlkodlaci a válka
  7. World of Warcraft: Cataclysm beta: Goblini – Horda a Plyšáci

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 19 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A