World of Warcraft: Cataclysm beta: Worgeni – vlkodlaci a válka

Další článek našeho Týdne s betou World of Warcraft Cataclysm jsme zaměřili na novou alianční rasu, worgeny. Připravte se, protože tohle je válka.
Seznam kapitol
  1. Pošmourný Gilneas
  2. Questy na cesty
  3. Video a galerie

Cataclysm je očekávaným datadiskem pro velké změny v herním systému i světě samotném. Někteří hráči vyhlížejí změny s obavami, jiní s nadějí; postupně se jim na Doupěti budeme věnovat, abyste si názor mohli udělat sami. Přidání nových ras je jednou z velkých novinek, naposledy k tomu došlo v prvním datadisku (Burning Crusade), kde se objevili krvaví elfové a draenei.

 

I tentokrát jsou ohlášené nové rasy zdrojem mnoha debat – Horda dostává malé ztřeštěné gobliny, zatímco Alianci obohatí tajemní, ponuří worgeni, na které se dneska zaměříme.

World of Warcraft Cataclysm 01.jpg World of Warcraft Cataclysm 02.jpg

Kde se při tvorbě goblinů autoři zřejmě inspirovali nějakou ne zcela legální látkou (prostě byli zhulení), v případě worgenů použili inspiraci normálnější – Viktoriánský Londýn a vlkodlaky. Gilneas, startovní lokace worgenů, je neustále pod těžkými šedivými mraky, které vydatnými dešti nešetří.

Kde se při tvorbě goblinů autoři zřejmě inspirovali nějakou ne zcela legální látkou (prostě byli zhulení), v případě worgenů použili inspiraci normálnější – Viktoriánský Londýn a vlkodlaky

Pochmurná a šedivá nálada je vlastní i samotným obyvatelům, kteří se už dávno uzavřeli před celým světem gigantickou Graymanovou Zdí. Ovšem události Cataclysmu je donutili se zapojit zpátky do Aliance.

 Týden s betou World of Warcraft: Cataclysm

 Pondělí: Představení nové rasy - goblini
 Úterý: Představení nové rasy - worgeni
 Středa: Změny ve skillech a talentech
 Čtvrtek: Nové lokace pro level 80 - Mount Hyjal a další
 Pátek: Přepracované startovní lokace ostatních ras

Těšte se na kousnutí

Worgeni mohou být povoláním druid, warrior, hunter, mage, priest, rogue, warlock či death knight. Na začátku se hodí říct, že v současném stavu je nová alianční rasa v dost rozpracovaném stavu – nelze si měnit vzhled postavy ani zvolit ženskou variantu, chybí některé příběhové animace a dokonce není pořádně uzavřena ani startovní linka (chybí poslední questy). Nicméně i tak je rozhodně zábavné si za vlčí muže zahrát a Gilneas, poloostrov pod Silverpine Forest, navštívit.

World of Warcraft Cataclysm 43.jpg World of Warcraft Cataclysm 44.jpg

Samotná historie worgenů je hodně zajímavá. Zdroje Forsaken tvrdili, že tato vlkodlačí rasa přišla z jiné dimenze. Další teorie praví, že worgeni pocházejí ze starobylého řádu druidů zasvěceného Prastarému Goldrinnovi. Druidi ovšem ve worgení formě propadli její divoké a brutální podstatě.

Cataclysm worgen art.jpg

Experimenty mága Arugala pak stvořily lidské „hybridy“, které vypadají jako worgeni jen pod měsíčním světlem. Bojovat s nimi jste mohli v instanci Shadowfang Keep už v původním World of Warcraft.

World of Warcraft Cataclysm 49.jpg World of Warcraft Cataclysm 50.jpg

Svoji worgení kariéru začínáte jako člověk (v betě je to jeden stejný model a nedá se měnit) v Gilneasu, hlavním městě stejnojmenné říše, v okamžiku masivního útoku worgenů. Prvních zhruba šest úrovní zůstanete v lidské kůži a snažíte se zachraňovat civilisty a odrážet nekončící nápor bestiálních vlkodlaků. Následný časový skok už vás přesune do chlupaté kůže worgena, ovšem do podobně nezáviděníhodné situace. Zemětřesení totiž zničilo obranu říše a toho využili Forsaken k invazi.

Celá startovní lokace je nesmírně akční, válečná, pochmurná i politická. Neustále se bráníte, plánujete protiútoky, stahujete se a snažíte se bránit obyvatelstvo Gilneasu jak před Forsaken, tak občas i před nimi samotnými. A během toho více a více pronikáte do původu worgenů. Rozhodně doporučuji pečlivě studovat veškeré texty a pamatovat si jména, protože příběh na pozadí je rozhodně plný zvratů, zajímavý a dost komplexní . Osobně jsem si určitých vztahů všimnul až při druhém testovacím worgenovi.

Ztráta půdy pod nohama

Technologii fázování, tedy změny prostředí podle určitých podmínek, si tvůrci vyzkoušeli už v Lich Kingovi (ostatně začátek death knighta je worgenům lehce podobný, jen jste tentokrát pod útokem vy) a v Cataclysm jdou zase o krok dál.

Neustále se bráníte, plánujete protiútoky, stahujete se a snažíte se bránit obyvatelstvo Gilneasu jak před Forsaken, tak občas i před nimi samotnými

Situace, kdy se při vracení questů ve sklepě vše s hrozivou ránou zatřese, vy vyběhnete ven a málem spadnete do moře, které ještě před pár okamžiky bylo pár desítek metrů daleko, je úžasná. A podobných okamžiků je daleko víc. Drobnou nevýhodou může být, že se hráčské postavy v různé fázi světa nevidí. Nicméně efekt následku na vaše činy vám to bohatě vynahradí.

World of Warcraft Cataclysm 03.jpgWorld of Warcraft Cataclysm 20.jpg

Dostupné pro: PC
Žánr: RPG | MMORPG
Výrobce: Blizzard Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 7. prosince 2010

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A