World of Warcraft čeká revoluce v levelování postav

Vyexpit postavu ve World of Warcraft nově nebude taková rutina jako doposud. Další expanze přinese zatím největší revoluci v levelování vašich hrdinů.

Nové rozšíření do World of Warcraft přinese kromě nového obsahu také absolutní překopání systému, jakým budete svoji postavu levelovat. Nebude už totiž pevně vázán na konkrétní lokace pro určité levely. Místo toho začnete ve startovní lokaci svojí postavy, následně se vydáte do oblastí, které si sami zvolíte a zbytek dokončíte v nově otevřených Shadowlands.

Až doposud jste museli projít dlouhým maratonem expení v podobě 110 levelů, během kterých hráč mnohdy už opravdu toužil, aby to skončilo, nebo při nejmenším při docházející zásobě smysluplných questů prosil o dokončení toho posledního levelu, který chyběl k odemčení úkolů v dalších lokacích. U první, třeba i druhé postavy jste si expení jistě většinu času docela užili, ale u dalších už šlo spíše o nezbytné zlo. Nyní by mělo vše být konečně jinak. Pojďme se podívat, jak bude nový systém fungovat.

Na začátku hry se dostanete do startovní zóny, která se jmenuje Exile´s Reach. Zde budete svého hrdinu učit dělat první krůčky ve fantasy světě. Konečně by to také nemělo vypadat pouze tak, že budete jenom neustále opakovat úkoly typu "běž, zabij, vrať se, hotovo". Příběhově budete začínat prakticky stejně u Hordy i Aliance. Ať už jste u kterékoliv frakce, budete se snažit zachránit svoji expedici, která se na nehostinném ostrově ztratila. Tím zaberete sbírání XP bodů do desátého levelu.


Velkou novinkou je, že maximální úroveň vaší postavy je 60. Díky tomu budete mít pocit, že s každým dalším levelem se vaše postava opravdu někam posouvá a získává další dovednosti. Podle hráčů alfa testu je nyní možné svého hrdinu dostat na maximální level zhruba za patnáct hodin, což je výrazně méně, než v dřívějších expanzích. Od desátého levelu se už nebudete muset prodírat lokacemi z Cataclysmu. Místo toho vás čeká nabírání zkušenosti v oblastech z Battle for Azeroth, nebo si budete moci zcela svobodně vybrat, kde chcete posun svojí postavy od desátého do padesátého levelu uskutečnit.

Na změnu jsou zatím slyšet veskrze pozitivní reakce a hra je prý díky ní mnohem přívětivější k novým hráčům. World of Warcraft by tak mohl opět přilákat čerstvé síly do řad Hordy i Aliance. Sami si World of Warcraft: Shadowlands budeme moci osahat v průběhu léta, kdy má expanze vyjít.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace