Worms Realtime – zábavné, české a navíc zdarma

Hru s názvem Worms netřeba dlouze představovat, protože ji zná drtivá většina z vás. Tito malí červíci už nadchli spousty lidí a stále se těší mezi hráčskou obcí docela velkého úspěchu a obliby. To možná bylo inspirací pro české autory, a tak dnes máme tu čest vám představit skvělou hru z českých luhů a hájů, jež vnukla těmto známým červíkům nový život.
Worms Realtime – zábavné, české a navíc zdarma
Worms Realtime (WR) jsem objevil před docela krátkou dobou. Screenshoty ze hry vypadaly báječně, názory lidí, co hru už hráli také hovořily také o její kvalitě. A musím vám říci, že, ač mám Worms rád, se mi nechtělo hru ani stahovat. Ptáte se proč? Z jednoho prostého důvodu – tím je její velikost, která se vyšplhala pěkně vysoko – 28 MB, to je pěkný macíček, co! Ale já se překonal a hru si stáhl a teď již mohu s klidným svědomím říci, že to rozhodně stálo za to.

Worms RealtimeWorms Realtime

Hra byla vytvořena dvěma lidmi, YourSelfem a Idrilem, kteří svůj tým pojmenovali krátce ale výstižně – YI. Tito lidé dnes působí pod názvem Turbo, protože již nejsou dva ale tři. V současné době pracují na druhém dílu WR a také začínají s pracemi na 3D izometrické akci. Obě tyto hry budou pravděpodobně šířeny jako freeware, takže se máme na co těšit. Toť jen tak na okraj, nyní přistupme ke hře samotné.

Již podle názvu byste mohli tušit, jakéže změny oproti svému vzoru ve hře nastaly. Ano, boj na tahy byl nahrazen bojem v reálném čase a věřte nebo ne, je to docela příjemná změna, která se asi nemusí líbit všem, protože občas je to docela řežba :-). Ale nechme tyto úvahy stranou a věnujme se hře dále. Na začátku každé hry musíte podstoupit ceremonii, při níž budete muset nastavit menší počet údajů ovlivňujících hru. To hlavní je asi počet hráčů – maximálně čtyři, minimálně dva. Každému můžete zadat jméno a barvou jakou bude ve hře prezentována jeho helma, abyste je rozeznali od sebe. Dále si můžete zvolit typ hry. Ty tu máme čtyři: Frag – kdo má víc fragů, vyhrává, Rugby – při hře můžete nosit balón povalující se po herní ploše a ostatní vás přitom budou honit, Capture the Flag – příznivci Counter-Strika určitě znají, Nab-abu – něco ve stylu klasické honičky. Dále si zde můžete nadefinovat prostředí, kde se bude hrát, hlasy červíků (o těch se zmíním dále) a ještě několik dalších věcí. Jakmile vše uděláte, potvrdíte, vyskočí ba vás ještě jedno okno, v němž si vyberete zbraně, kterých tu je docela velký počet. Opět potvrdíte a hra může začít.

Worms RealtimeWorms Realtime

Na obrazovce vidíte vašeho červíka se zbraní v ruce. Dlouho otálet jistě nebudete, protože kolem vás to již pěkně vře a vy si musíte dávat pozor na to, aby vás nikdo nezasáhl. Samotná hra je spíše test vašich prstů, toho, jak jsou hbité a s jakou rychlostí ovládají klávesnici. Zde přežívá ten, kdo je rychlejší. Po celou dobu vašich bojů můžete nacházet po hrací ploše bedničky s náboji nebo lékárničky. V obou rozích horní části obrazovky máte různé údaje o počtu nábojů apod. Délka hrací doby je přímo závislá na tom, jaký herní mód jste si vybrali a v kolika lidech jej hrajete.

Technické zpracování je celkem dobré, grafika je roztomilá. To, na co bych chtěl hlavně upozornit, jsou naprosto skvělé zvuky, tedy abych byl přesný, namluvení postav. To rozhodně nemá chybu. Červící všechny akce na obrazovce komentují svými slovy. A navíc jste si při startu hry mohli vybrat jeden z osmi „hlasových charakterů“, což je vlastně osm odlišných postav s jinými hlasy. Jejich hlášky se vám tvrdě zaryjí pod kůži a mnoho z nich vám vyvodí úsměv na tváři, i přestože většina z nich je značně vulgárních (to mě zase jednou za tuto hru mravokárci ukamenují :-). Jako příklad uvedu pár, které můžete zaslechnout, když umíráte: „Ježíš, vždyť já jsem úplně všude, všude kolem“, „ÓÓÓ, mám oko v žaludku“, „Každý musí nějak zemřít, jde jenom o to, kolikrát“, „Hrej trochu líp, furt ti chcípám“. To je jen zlomek všeho, co ve hře uslyšíte a rozhodně je to docela zábava.

Ač je WR sebelepší hra, nemohu se znovu nezmínit o její velikosti. Tahat skoro 30 MB není žádná sranda a pokud máte modem jaká já, to už dvojnásob. Zde bych chtěl autory pokárat, protože, dle mého názoru, velikost mohla být menší, kdyby se ze hry vyjmuly např. písničky ve formátu mp3, které jsem nikdy po dobu hraní neposlouchal, protože se tím zbytečně zvyšuje zatížení procesoru. Dále mi ve hře chyběla možnost hrát po síti, což je u takovýchto her samozřejmost. Nějakých větších chyb pak ve hře není, až na to, že jsem měl potíž si nadefinovat vlastní ovládání, ale to je možná subjektivní názor způsobený neschopností recenzenta :-).

Worms RealtimeWorms Realtime

Určitě vám hru nelze než doporučit, protože vám nabídne opravdu kvalitní zábavu na dlouhou dobu. Pokud vám mohu radit, hru si raději nechejte vypálit na VypalCD, poněvadž by to bylo hlavně pro modemáře levnější.

Download (28,5 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

dnes | | 206 N/A