Worms World Party – červíci počtvrté!

Slovo Worms je mezi počítačovými hráči jedno z nejskloňovanějších. Může za to ambiciózní společnost Team 17, která svými třemi díly těchto praštěných červíků doslova ohromila svět. Nyní, necelé dva roky po představení zatím posledního dílu Worms Armageddon na nás zaútočí s celkově čtvrtým a ještě malinko praštěnějším dílem Worms World Party.
Worms World Party – červíci počtvrté!
Worms World Party jde stejnou cestou jako její tři předchůdci – nesnaží se ohromit precizní grafikou ani nějakým skvělým námětem, který dodá hře na atraktivnosti – tahle hra se snaží pouze o jedno – pobavit lidi. Celá série Worms her od Team 17 započala někdy v roce 1995 (doufám, že se nepletu) vydáním prvního dílu, který sklidil neuvěřitelný úspěch. No a jak to tak bývá, rozhodli se vývojáři vytvořit i pokračování nazvané jak jinak než Worms 2, které jim přitáhlo další masu po zábavě toužících pařanů. Zatím v roce 1999 vydaný poslední díl Worms Armageddon shrnul to nejlepší z obou dílů, a byl rozhodně jejich důstojným následovníkem.

Worms World PartyWorms World Party

A tak se ptám, co nového může přinést čtvrtý připravovaný díl? Zatím není nic moc známo, spíše to vypadá, že výrobce chce oprášit starou slávu wormsíků a vytřískat z hráčů zase nějaké peníze (kdo by mu to zazlíval, marketingově se mu to určitě vyplatí). Na hráče však rozhodně čekají pozměněné mapy, v singleplayeru pak celkem 19 misí na kterých si můžete svoje umění prozkoušet, ovšem celá hra má být spíše zaměřena na rozmáhající se fenomén – multiplayer. Hrát by se mělo dát všemi obvyklými způsoby, největší dávku zábavy si však hráči určitě užijí při hraní přes internet – tedy vlastně přes „Wormsnet“.

Hra by si měla od posledního dílu zachovat výbornou hratelnost, mírné změny můžeme očekávat v grafice, ovšem osvědčený 2D koncept grafiky červíkům zůstane (a proč vlastně ne, vždyť jim to docela sekne :-). Připraveno je podle slov výrobce také obrovské množství nových zábavných zbraní. Některé oblíbené a osvědčené, jako je výborná létající ovečka či pro boj na blízko baseballová pálka, samozřejmě zůstanou. Doplňovat Worms World Party by měla, jako ostatně u každého dílu, výborná hudba a krásné zvuky, včetně bláznivých hlášek červíků.

Worms World PartyWorms World Party

Jak to tak zatím vypadá, bude čtvrtý díl Wormsíků zase o trochu propracovanější, s lepší grafikou a několika vylepšeními. A určitě mu nebude chybět jedno – schopnost pobavit…


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A