x10 chce změnit žánr 3D stříleček

V britském studiu Warthog usilovně pracují na hře, která chce prorazit léty ztvrzené bariéry ohraničující žánr 3D stříleček a vydat se do úplně nových končin. Nese název x10 a slibuje zkombinovat to nejlepší z her jako Halo nebo Deus Ex s originálními prvky. Jak to nakonec dopadne, to se dozvíme teprve za dva roky.
x10 chce změnit žánr 3D stříleček

Příběh je umístěn do daleké budoucnosti na ještě vzdálenější planetě Kota3. Tam je rozmístěno dvanáct výzkumných stanic. Jednoho dne se ovšem jedna z nich odmlčí a hráč spolu se svou jednotkou je vyslán, aby prošetřil co se tam vlastně stalo. Jedná se o stanici číslo 10 (odtud název hry). Později se hra vyvine v konflikt dvou znesvářených frakcí, ovšem to je jen jedna z mnoha vrstev komplikované zápletky. Tvůrci najali profesionálního scénáristu aby pro ně celý příběh sepsal, včetně dialogů jednotlivých postav a všeho dalšího kolem.

 

 

A jak se tedy má x10 lišit od ostatních 3D stříleček? Především nabídne větší volnost a menší stupeň linearity. Rozdíl oproti ostatním titulům ze stejné škatulky pak tkví také v samotné postavě hráče, který není žádným superhrdinou (tj. nejsilnějším, nejrychlejším a nejpřesnějším vojákem ze všech), nýbrž prostě jedním z řadových příslušníků speciální jednotky, snad jen s vyšší šarží - a tedy možná o něco bystřejším úsudkem, který se právě má stát také jednou z možných cest k vítězství. Navíc se x10 odehrává daleko více v otevřeném prostoru a maximálně omezuje přítomnost jakýchkoliv hranatých koridorů. Samozřejmě, že se ale do několika budov podíváte - v tom případě se autoři snažili, aby nevypadaly stejně jako ty stovky a tisíce dalších, které jsou k vidění jinde.

 

Prostředí planety by mělo být velice realistické (střídaní dne a noci, počasí) a zároveň různorodé, od studených a nehostinných podnebných pásů až po bujné a prosperující lesy. Setkáte se zde i s původními obyvateli, jak zvířaty tak i lidmi. Ti na vás samozřejmě musí nějak reagovat - jejich reakce bude záviset na tom, jak jste se v průběhu hry chovali vy. Své jednání budete tedy muset mít neustále pod kontrolou a promýšlet následky každého vašeho činu. Co když jednou zastřelíte nějakého domorodce a později budete potřebovat jejich pomoc při boji proti jinému protivníkovi?

 

Úkolem hráče je tedy zjistit co se stalo na výzkumné stanici. Později se z toho stane boj o holý život a únik z planety. Za tu dobu ovšem musíte projít všemi 23 misemi (a to ještě nějaké možná časem přibudou). Hra nabídne jak klasické zbraně jako je třebas dnes tolik oblíbená sniperovka, tak i některé originální alternativy. Mluví se dokonce o možnosti řídit buginy, letadla či lodě. Engine hry je "domácí" nazvaný TUSK a nejen, že dokáže skvěle pracovat s rozsáhlými exteriéry, ale zvládne také simulaci reálných fyzikálních podmínek a modelování poškození.

Hlavní rysy:

  • hra se má odehrávat převážně venku
  • dokonalá simulace cizího prostředí včetně změn počasí a přechodů den/noc
  • množství různorodých nepřátel
  • možnost řídit pojízdné/plovoucí/létající stroje

 

Vydání hry je plánováno na blíže neupřesněné období roku 2004 a to pro platformy PC, PS2, Xbox a GameCube.

Oficiální stránky: http://www.warthog.co.uk/
Výrobce: Warthog (http://www.warthog.co.uk/)
Vydavatel: Conspiracy Entertainment (http://www.conspiracygames.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |