XBLA je pro nezávislé vývojáře osinou v zadku

Abyste vydali svou hru na Xbox Live Arcade, musíte s Microsoftem vyjednávat dlouhé měsíce.
XBLA je pro nezávislé vývojáře osinou v zadku

Jste-li ambiciózním vývojářem a svůj projekt hodláte vydat mimo jiné také na XBLA, dost možná byste si to měli ještě rozmyslet. Podle Jonathana Blowa, tvůrce Braidu, může dohadování se s Microsoftem schramstnout klidně i polovinu vývojového času.

"Docela znepříjemňují život," řekl Blow v rozhovoru pro portál Gamasutra. "Pokud děláte velkou AAA hru, která má v konečném důsledku stát 60 babek a je pro ní vyhrazen enormní rozpočet, toho vyřizování zase tolik není."

Braid

"Pokud ale děláte menší XBLA hru, množství pakáren, které musíte vyřídit, je neuvěřitelné. Může vám to v některých případech zabrat až třetinu nebo polovinu celkového vývojového času, což si podle mě vůbec neuvědomují."

Blow věří, že Microsoft podceňuje sílu Steamu a Applu. "Nemyslím si, že si uvědomují, jak těžce jim konkuruje Steam a iOS, alespoň v rámci takto malých her."

Jeho současná hra The Witness má prý rozpočet 2 milióny USD a k tomu, aby se zaplatila a dokonce něco vydělala, XBLA rozhodně nepotřebuje. "Jsem přesvědčen, že bychom peníze bez problémů získali jen díky Steamu a iPadu."

Přiznává však, že rozsáhlé publikum na XBLA je více než lákavé. "XBLA určitě má velkou základnu uživatelů, pro určitý druh her jich je dost možná stále více než na Steamu."

Přesto podotknul, že dokázali díky Terrariu a Minecraftu profitovat i bez Microsoftu, v druhém případě dokonce bez Steamu.

Zdroj: Gamasutra

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |