Xbox 360 láme klokaní rekordy

Konzole Xbox 360 od Microsoftu dorazila i do Austrálie a láme tamní rekordy v prodejnosti. Australané mají navíc výhodu, že tituly plánované na původní launch už stačily do té doby vyjít.

Až donedávna držel rekord v prodejnosti v Austrálii handheld PSP od Sony, kterého se za první čtyři dny prodalo sedmadvacet tisíc kusů. To je však již minulostí, protože konkurenční společnosti Microsoft se podařilo prodat třicet tisíc kusů next-gen konzole Xbox 360 za stejnou dobu. Obchodníci si pochvalují, že mají konzolí tak akorát, kolik jich potřebují. Navíc spokojeni mohou být i hráči, kteří ač nemají launch souběžně s celosvětovým, mohou zase na druhou stranu hned po vydání konzole hrát tituly slibované pro celosvětový launch. A že trojice The Elder Scrolls: Oblivion, Ghost Recon: Advanced Warfighter a Dead or Alive 4 něco znamená.

Petr Kolář komentuje: Je docela vtipné pročítat si reakce čtenářů směřující vůči Nintendu, které neplánuje celosvětový launch. Když se ale člověk podívá na Xbox 360, tak čtyři měsíce po jeho vydání v Americe je teprve launch v Austrálii. A to je po celém světě (s výjimkou Japonska) konzolí nedostatek. Navíc až nyní vycházejí mnohé tituly, které byly určeny na listopad loňského roku. Člověk pak pochopí, proč se Nintendo do podobných velkohubých prohlášení příliš nehrne.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A