Xbox Game Pass má čtyřikrát více předplatitelů než PlayStation Now

Z hlediska služeb Microsoft rozhodně úspěšně boduje oproti konkurenčnímu Playstationu.

Přestože Sony podle odhadů VGChartz prodalo více než dvakrát tolik konzolí aktuální generace než Microsoft, v oblasti herních předplatných je situace opačná. Microsoft na konci dubna oznámil, že má již 10 milionů abonentů Xbox Game Passu. Sony v aktuální finanční zprávě přiznalo 2,2 milionu předplatitelů PlayStation Now.

Xbox Game Pass dosáhl milníku. Microsoft slaví deset milionů uživatelů

Xbox Game Pass dosáhl milníku. Microsoft slaví deset milionů uživatelů

Lze čísla vůbec porovnat? Ano i ne. Obě služby jsou v základu velmi podobné, ale liší se v několika detailech. Ve prospěch Game Passu hraje to, že funguje v 41 zemích světa (včetně Česka), PS Now je v 19 (bez Česka).

Game Pass je dostupný nejen pro Xbox, ale také počítače s Windows, takže obsahuje i PC hry. PS Now je na počítačích také, ale tam fungují jen streamované hry z konzole, navíc s bídnou kvalitou (720p30).

Od PC přes Xbox až po Playstation: příběh herního nadšence | 1. Část

Od PC přes Xbox až po Playstation: příběh herního nadšence | 1. Část

PS Now má bohatší katalog více než 800 titulů z PS2, PS3 a PS4, obsahuje ale zejména starší hry. Game Pass garantuje více než dvě stovky her, které se však pravidelně mění. Výhodou je ale to, že hry samotného Microsoftu jsou v něm dostupné ihned po vydání a poměrně rychle se do něj dostávají i novinky studií třetích stran.

Papírově je tak Game Pass zajímavější či atraktivnější službou pro uživatele, kteří si nechtějí hry kupovat, ale předplácet.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole