Xbox odstartoval v Evropě

Pro Evropu přišly vánoce ve stylu Microsoftu poněkud pozdě nebo brzy, nicméně jsou zde a tak se podíváme na to, jak vypadala show ku příležitosti uvedení Xboxu na evropský trh. Povíme si něco o prvních hrách, kupujících a také si poslechneme, co lidé z MS říkají na Xbox v Japonsku a Metal Gear Solid 2 na PlayStation 2.
Xbox odstartoval v Evropě

Je to asi měsíc, co se Xbox dostal do Japonska, kde se mu nepodařilo rozpoutat takovou mánii jako v případě PS2 nebo GameCube, navíc zde otevřel diskusi ohledně poškrabaných disků. I když se Bill Gates nedostavil, Microsoft uspořádal velkou párty pro první kupující zákazníky v Británii. Právě na ní se sešli všichni chtiví kupci, významné osobnosti i zevlouni, zvědaví na skutečnou sílu černozeleného zázraku.

Xbox Xbox

Na území Anglie a Irska se o distribuci konzole bude starat (mimo jiné) síť obchodů Virgin Megastore. Ta uspořádala hned několik zahajovacích akcí, konkrétně v Birminghamu, Glasgow, Dublinu a Manchesteru. Největší událost se však odehrála v Londýně.

Akce byla naplánována na 13. března 2002 – aby první prodej mohl začít již o půlnoci oficiálního termínu 14. března. Chaos však vypuknul již v 0730 (pro pomalejší vysvětlení – v půl osmé ráno), kdy se na budově Virginu rozzářily lasery a začali se shromažďovat skupinky lidí (někteří už tam nějakou tu hodinu čekali předtím). Uvnitř budovy se obchod proměnil v pódium pro DJ´s, stěny zaplnily obrazovky a testovací Xboxy a nechybělo pochopitelně občerstvení a pití. Fanoušci v opojení atmosférou vypouštěli z úst výroky jako: „Xbox může konkurovat PS2 díky tomu, že nabízí něco pro každého hráče – já si zahraji Halo, manželka Shreka a syn Oddworld.“

Xbox Xbox

Před půlnocí bylo oznámeno, že první kupující zákazník obdrží na krabici s Xboxem autogram majitele sítě Virgin a pocestuje domů luxusní limuzínou. To pochopitelně vybičovalo všechny kupující k brutální tlačenici. Vítězem byl 22-letý Scott Rawlings, který zuřivě bojoval o své prvenství již od 0533 ráno a nakonec si tak vysloužil elegantní cestu domů. K Xboxu si vybral Halo a řekl: „Xbox je právě teď nejsilnější konzole na trhu. Je to prozatím vůbec nejsilnější stroj na hraní videoher a po všem tom čekáním rozhodně stojí za to.“ Pak se odebral skrz novináře k připravené limuzíně a zanechal tak ostatní zájemce, aby si zakoupili a odnesli své Xboxy za lehce nudnějších okolností. Diváci se vrátili k pivu a hraní.

Okolo jedné hodiny ranní byl alkohol vypitý, hudba dotancovaná a Xboxy zakoupeny, takže se všichni spokojeně odebrali domů. Čas ukáže, jak to s tím úspěchem Xboxu opravdu bude. Co na to říkají lidé z evropské divize Microsoftu?

Chris Lewis (ředitel dodávky zboží): „Prodali jsme doposud 1,5 miliónu konzolí v USA. Japonský launch se také povedl, navzdory kosmetickým škrábancům na úplných okrajích některých disků, což se stalo u necelého půl procenta prodaných přístrojů. Tato vada neměla žádný dopad na konzoli, hru nebo disk samotný. Vadné stroje jsme však stáhli a nahradili novými, bezproblémovými. Poslední věc, kterou bychom chtěli, by byl dojem zákazníků, že se o ně nestaráme. Pokud chtějí stroj vrátit, vezmeme jej zpět.“

Xbox Xbox

Michel Cassius (ředitel vydavatelství): „Po čem lidé jdou jsou hry – a my jsme jim dali již 20 dobrých důvodů, proč si Xbox koupit. V Japonsku je třeba čas na získání důvěry, avšak díky smlouvám s předními vydavateli budeme mít na to dost času i příležitostí, abychom si tamní hráče opravdu získali. Majitelé PS2 nejspíš hrají MGS2, nicméně i my máme pro Xbox velké tituly. Pokud jde o MGS na Xboxu, ptejte se Konami. My ale víme o 250 dokončovaných hrách a dalších 400 je v jednání. A se Square jsme se snažili jednat už od začátku.

Richard Teversham (marketingový manažer pro Anglii): „Naše hry zatím využívají 30 až 40 procent výkonu stroje. Je to první vlna a už teď to vypadá lépe, než jiné hry na jiných strojích, které zřejmě využívají 80 – 90 procent jejich výkonu. Dovedete si představit, až přijde naše třetí, čtvrtá vlna a pořádné využití Internetu a harddisku? Kosmetická vada hlášená v Japonsku se týkala desítek kusů, což je zcela obvyklé u startu nové elektroniky – a nijak to neovlivnilo funkčnost strojů. Jediní lidé, se kterými nejednáme, jsou Sony a Nintendo.

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikla oficiální turistická příručka

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikl…

3.  8.  2018 | | 3 N/A
GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na největší evropské výstavě?

GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na …

Jedna velká výstava proběhla teprve nedávno a už se na nás chystá další. Jako každý rok se bude v německém Kolíně konat Gamescom, kde se podle všeho letos předvede opravdu hodně nadějných kousků. Pojďme se podívat na ty, které byste rozhodně neměli minout.

2.  8.  2018 | | 2 N/A
Komunita rozlouskla poslední tajemství God of War, bylo skryté na začátku

Komunita rozlouskla poslední tajemství…

Trvalo to, Cory Barlog musel hráčům dost konkrétně napovědět, ale nakonec se přece jenom podařilo na to přijít.

2.  8.  2018 |
Minecraft zdarma: 5 her, které si můžete zahrát hned teď

Minecraft zdarma: 5 her, které si může…

Minecraft se dočkal extrémního úspěchu a dodnes staví své domy z bloků miliony hráčů. I když mnoho lidí hru „upirátilo“, my jsme proti pořizování her na černo. Pokud si však chcete zahrát Minecraft a nechcete platit, možná vám pomůžou naše tipy na jiné parádní herní kousky.

včera | | 3 N/A
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |