Xbox odstartoval v Evropě

Pro Evropu přišly vánoce ve stylu Microsoftu poněkud pozdě nebo brzy, nicméně jsou zde a tak se podíváme na to, jak vypadala show ku příležitosti uvedení Xboxu na evropský trh. Povíme si něco o prvních hrách, kupujících a také si poslechneme, co lidé z MS říkají na Xbox v Japonsku a Metal Gear Solid 2 na PlayStation 2.
Xbox odstartoval v Evropě

Je to asi měsíc, co se Xbox dostal do Japonska, kde se mu nepodařilo rozpoutat takovou mánii jako v případě PS2 nebo GameCube, navíc zde otevřel diskusi ohledně poškrabaných disků. I když se Bill Gates nedostavil, Microsoft uspořádal velkou párty pro první kupující zákazníky v Británii. Právě na ní se sešli všichni chtiví kupci, významné osobnosti i zevlouni, zvědaví na skutečnou sílu černozeleného zázraku.

Xbox Xbox

Na území Anglie a Irska se o distribuci konzole bude starat (mimo jiné) síť obchodů Virgin Megastore. Ta uspořádala hned několik zahajovacích akcí, konkrétně v Birminghamu, Glasgow, Dublinu a Manchesteru. Největší událost se však odehrála v Londýně.

Akce byla naplánována na 13. března 2002 – aby první prodej mohl začít již o půlnoci oficiálního termínu 14. března. Chaos však vypuknul již v 0730 (pro pomalejší vysvětlení – v půl osmé ráno), kdy se na budově Virginu rozzářily lasery a začali se shromažďovat skupinky lidí (někteří už tam nějakou tu hodinu čekali předtím). Uvnitř budovy se obchod proměnil v pódium pro DJ´s, stěny zaplnily obrazovky a testovací Xboxy a nechybělo pochopitelně občerstvení a pití. Fanoušci v opojení atmosférou vypouštěli z úst výroky jako: „Xbox může konkurovat PS2 díky tomu, že nabízí něco pro každého hráče – já si zahraji Halo, manželka Shreka a syn Oddworld.“

Xbox Xbox

Před půlnocí bylo oznámeno, že první kupující zákazník obdrží na krabici s Xboxem autogram majitele sítě Virgin a pocestuje domů luxusní limuzínou. To pochopitelně vybičovalo všechny kupující k brutální tlačenici. Vítězem byl 22-letý Scott Rawlings, který zuřivě bojoval o své prvenství již od 0533 ráno a nakonec si tak vysloužil elegantní cestu domů. K Xboxu si vybral Halo a řekl: „Xbox je právě teď nejsilnější konzole na trhu. Je to prozatím vůbec nejsilnější stroj na hraní videoher a po všem tom čekáním rozhodně stojí za to.“ Pak se odebral skrz novináře k připravené limuzíně a zanechal tak ostatní zájemce, aby si zakoupili a odnesli své Xboxy za lehce nudnějších okolností. Diváci se vrátili k pivu a hraní.

Okolo jedné hodiny ranní byl alkohol vypitý, hudba dotancovaná a Xboxy zakoupeny, takže se všichni spokojeně odebrali domů. Čas ukáže, jak to s tím úspěchem Xboxu opravdu bude. Co na to říkají lidé z evropské divize Microsoftu?

Chris Lewis (ředitel dodávky zboží): „Prodali jsme doposud 1,5 miliónu konzolí v USA. Japonský launch se také povedl, navzdory kosmetickým škrábancům na úplných okrajích některých disků, což se stalo u necelého půl procenta prodaných přístrojů. Tato vada neměla žádný dopad na konzoli, hru nebo disk samotný. Vadné stroje jsme však stáhli a nahradili novými, bezproblémovými. Poslední věc, kterou bychom chtěli, by byl dojem zákazníků, že se o ně nestaráme. Pokud chtějí stroj vrátit, vezmeme jej zpět.“

Xbox Xbox

Michel Cassius (ředitel vydavatelství): „Po čem lidé jdou jsou hry – a my jsme jim dali již 20 dobrých důvodů, proč si Xbox koupit. V Japonsku je třeba čas na získání důvěry, avšak díky smlouvám s předními vydavateli budeme mít na to dost času i příležitostí, abychom si tamní hráče opravdu získali. Majitelé PS2 nejspíš hrají MGS2, nicméně i my máme pro Xbox velké tituly. Pokud jde o MGS na Xboxu, ptejte se Konami. My ale víme o 250 dokončovaných hrách a dalších 400 je v jednání. A se Square jsme se snažili jednat už od začátku.

Richard Teversham (marketingový manažer pro Anglii): „Naše hry zatím využívají 30 až 40 procent výkonu stroje. Je to první vlna a už teď to vypadá lépe, než jiné hry na jiných strojích, které zřejmě využívají 80 – 90 procent jejich výkonu. Dovedete si představit, až přijde naše třetí, čtvrtá vlna a pořádné využití Internetu a harddisku? Kosmetická vada hlášená v Japonsku se týkala desítek kusů, což je zcela obvyklé u startu nové elektroniky – a nijak to neovlivnilo funkčnost strojů. Jediní lidé, se kterými nejednáme, jsou Sony a Nintendo.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |