Xbox přichází do Evropy

Evropská divize Microsoftu zodpovědná za marketing Xboxu nedávno uspořádala velkou prezentaci ve Francii, nazvanou X01. Kromě data, ceny přístroje i her a dalších nezbytností zde byly prezentovány především hry pro očekávanou konzoli. Těšíte se?
Xbox přichází do Evropy
Evropská divize Microsoftu zodpovědná za marketing Xboxu nedávno uspořádala velkou prezentaci ve Francii, nazvanou X01. Kromě data, ceny přístroje i her a dalších nezbytností zde byly prezentovány především hry pro očekávanou konzoli. Těšíte se?

Nedávno proběhla herními magazíny zpráva o výpočtu analytičky z Wall Street, která došla k ohromujícímu číslu jedné miliardy dolarů, kterou Microsoft prodělá na uvedení Xboxu na trh, než se peníze investované do reklamy a vývoje vrátí v roce 2004. My, hráči, se můžeme radovat ze skutečnosti, že Microsoft si podobné riskování může dovolit. Nicméně nakolik riskantní vlastně pokus o vstup do světa konzolí pro MS bude, to si asi nikdo z nás neumí dost dobře představit. Na jednu stranu tu máme Japonsko s jeho oblibou v Sony a Nintendu, plus zaběhlou řadu titulů pro PlayStation, na stranu druhou tu máme velmi slibnou podporu Xboxu nejlepšími světovými výrobci her a obrovský kapitál, který byl, je a bude do Xboxu vkládán jeho otcem, Billem Gatesem. Také bychom neměli zapomínat, že Xbox bude v několika podstatných ohledech výkonnější než PS2.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Sandy Duncan, osoba v čele Evropské marketingové kampaně Xboxu, vyjádřil na X01 svůj názor dostatečně jednoznačně a přesvědčivě. Během uvítací řeči (kdy na hlavy návštěvníků show – novinářů, vydavatelů a televizních reportérů – padal suchý led) uvedl oficiální předpoklad ceny Xboxu (299 Lir), průměrnou cenu hry (45 Lir) a datum, kdy konzole začne svou cestu na pultech obchodů šestnácti Evropských zemí – 14. březen 2002. První vlna strojů pro Evropu bude obsahovat jeden a půl miliónu kusů, což by mělo být dostačující číslo pro první tři měsíce prodeje, podle potřeby navyšované týdenními dodávkami přímo z Evropské továrny Microsoftu.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Výstava X01 se konala v Maison Bulles čili „bublinovém domě“, který patří francouzskému designérovi Pierre Cardinovi, jenž jej vytvořil před třiceti lety. Jak můžete posoudit z fotografií, stavba se skutečně skládá z mnoha bublin, které byly ideálním sídlem pro jednotlivé vystavovatele. Různé společnosti zde představily okolo čtyřiceti her za pomoci hratelných ukázek, navíc bylo k vidění mnoho videozáznamů z dalších připravovaných titulů a několik nových titulů zde bylo oficiálně ohlášeno.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Velké pozornosti se těšilo studio Lionhead, patřící pověstnému tvůrci hry Black and White, P. Molyneuxovi. Ten zde ohlásil svůj druhý exkluzivní (!) titul pro Xbox, nazvaný prostě BC (pravděpodobný význam této zkratky se nachází v anglickém termínu pro období před naším letopočtem). Hra bude spadat do akčního žánru a hráč se v ní zhostí skupiny lidí žijících v prehistorickém období, aby ji vedl do boje proti nepřátelské přírodě, divokým nájezdům primátů i dinosaurů. Druhým pečlivě sledovaným titulem tohoto tvůrce je velmi netrpělivě očekávaný Project Ego, což je RPG sledující postavu vašeho hrdiny od dětství až do stáří. Hra je nyní ve fázi, kdy obsahuje i takové detaily, jako je opálení postavy, pokud dlouho pobýváte v otevřeném prostranství nebo přibývání vrásek v obličeji. Neuvěřitelné.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Celkově proběhla dlouhé měsíce plánovaná výstava ke spokojenosti jejích pořadatelů i návštěvníků. Xbox je stále aktuálnější a reakce na něj jsou pořád stejně rozporuplné. Počkejme si tedy na čísla.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry