Xbox přichází do Evropy

Evropská divize Microsoftu zodpovědná za marketing Xboxu nedávno uspořádala velkou prezentaci ve Francii, nazvanou X01. Kromě data, ceny přístroje i her a dalších nezbytností zde byly prezentovány především hry pro očekávanou konzoli. Těšíte se?
Xbox přichází do Evropy
Evropská divize Microsoftu zodpovědná za marketing Xboxu nedávno uspořádala velkou prezentaci ve Francii, nazvanou X01. Kromě data, ceny přístroje i her a dalších nezbytností zde byly prezentovány především hry pro očekávanou konzoli. Těšíte se?

Nedávno proběhla herními magazíny zpráva o výpočtu analytičky z Wall Street, která došla k ohromujícímu číslu jedné miliardy dolarů, kterou Microsoft prodělá na uvedení Xboxu na trh, než se peníze investované do reklamy a vývoje vrátí v roce 2004. My, hráči, se můžeme radovat ze skutečnosti, že Microsoft si podobné riskování může dovolit. Nicméně nakolik riskantní vlastně pokus o vstup do světa konzolí pro MS bude, to si asi nikdo z nás neumí dost dobře představit. Na jednu stranu tu máme Japonsko s jeho oblibou v Sony a Nintendu, plus zaběhlou řadu titulů pro PlayStation, na stranu druhou tu máme velmi slibnou podporu Xboxu nejlepšími světovými výrobci her a obrovský kapitál, který byl, je a bude do Xboxu vkládán jeho otcem, Billem Gatesem. Také bychom neměli zapomínat, že Xbox bude v několika podstatných ohledech výkonnější než PS2.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Sandy Duncan, osoba v čele Evropské marketingové kampaně Xboxu, vyjádřil na X01 svůj názor dostatečně jednoznačně a přesvědčivě. Během uvítací řeči (kdy na hlavy návštěvníků show – novinářů, vydavatelů a televizních reportérů – padal suchý led) uvedl oficiální předpoklad ceny Xboxu (299 Lir), průměrnou cenu hry (45 Lir) a datum, kdy konzole začne svou cestu na pultech obchodů šestnácti Evropských zemí – 14. březen 2002. První vlna strojů pro Evropu bude obsahovat jeden a půl miliónu kusů, což by mělo být dostačující číslo pro první tři měsíce prodeje, podle potřeby navyšované týdenními dodávkami přímo z Evropské továrny Microsoftu.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Výstava X01 se konala v Maison Bulles čili „bublinovém domě“, který patří francouzskému designérovi Pierre Cardinovi, jenž jej vytvořil před třiceti lety. Jak můžete posoudit z fotografií, stavba se skutečně skládá z mnoha bublin, které byly ideálním sídlem pro jednotlivé vystavovatele. Různé společnosti zde představily okolo čtyřiceti her za pomoci hratelných ukázek, navíc bylo k vidění mnoho videozáznamů z dalších připravovaných titulů a několik nových titulů zde bylo oficiálně ohlášeno.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Velké pozornosti se těšilo studio Lionhead, patřící pověstnému tvůrci hry Black and White, P. Molyneuxovi. Ten zde ohlásil svůj druhý exkluzivní (!) titul pro Xbox, nazvaný prostě BC (pravděpodobný význam této zkratky se nachází v anglickém termínu pro období před naším letopočtem). Hra bude spadat do akčního žánru a hráč se v ní zhostí skupiny lidí žijících v prehistorickém období, aby ji vedl do boje proti nepřátelské přírodě, divokým nájezdům primátů i dinosaurů. Druhým pečlivě sledovaným titulem tohoto tvůrce je velmi netrpělivě očekávaný Project Ego, což je RPG sledující postavu vašeho hrdiny od dětství až do stáří. Hra je nyní ve fázi, kdy obsahuje i takové detaily, jako je opálení postavy, pokud dlouho pobýváte v otevřeném prostranství nebo přibývání vrásek v obličeji. Neuvěřitelné.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Celkově proběhla dlouhé měsíce plánovaná výstava ke spokojenosti jejích pořadatelů i návštěvníků. Xbox je stále aktuálnější a reakce na něj jsou pořád stejně rozporuplné. Počkejme si tedy na čísla.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

24.  5.  2018 | | 20 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Detroit Become Human: co stojí svoboda? (recenze)

Detroit Become Human: co stojí svoboda…

Quantic Dream opět přináší příběhový epos z žánru, ve kterém je špičkou. Podařil se úspěšný návrat?

24.  5.  2018 |
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A
State of Decay 2: už jsou tady zase (recenze)

State of Decay 2: už jsou tady zase (r…

Další zombie apokalypsa je tu, jste na ni připraveni?

21.  5.  2018 | | 1 N/A