Xbox přichází do Evropy

Evropská divize Microsoftu zodpovědná za marketing Xboxu nedávno uspořádala velkou prezentaci ve Francii, nazvanou X01. Kromě data, ceny přístroje i her a dalších nezbytností zde byly prezentovány především hry pro očekávanou konzoli. Těšíte se?
Xbox přichází do Evropy
Evropská divize Microsoftu zodpovědná za marketing Xboxu nedávno uspořádala velkou prezentaci ve Francii, nazvanou X01. Kromě data, ceny přístroje i her a dalších nezbytností zde byly prezentovány především hry pro očekávanou konzoli. Těšíte se?

Nedávno proběhla herními magazíny zpráva o výpočtu analytičky z Wall Street, která došla k ohromujícímu číslu jedné miliardy dolarů, kterou Microsoft prodělá na uvedení Xboxu na trh, než se peníze investované do reklamy a vývoje vrátí v roce 2004. My, hráči, se můžeme radovat ze skutečnosti, že Microsoft si podobné riskování může dovolit. Nicméně nakolik riskantní vlastně pokus o vstup do světa konzolí pro MS bude, to si asi nikdo z nás neumí dost dobře představit. Na jednu stranu tu máme Japonsko s jeho oblibou v Sony a Nintendu, plus zaběhlou řadu titulů pro PlayStation, na stranu druhou tu máme velmi slibnou podporu Xboxu nejlepšími světovými výrobci her a obrovský kapitál, který byl, je a bude do Xboxu vkládán jeho otcem, Billem Gatesem. Také bychom neměli zapomínat, že Xbox bude v několika podstatných ohledech výkonnější než PS2.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Sandy Duncan, osoba v čele Evropské marketingové kampaně Xboxu, vyjádřil na X01 svůj názor dostatečně jednoznačně a přesvědčivě. Během uvítací řeči (kdy na hlavy návštěvníků show – novinářů, vydavatelů a televizních reportérů – padal suchý led) uvedl oficiální předpoklad ceny Xboxu (299 Lir), průměrnou cenu hry (45 Lir) a datum, kdy konzole začne svou cestu na pultech obchodů šestnácti Evropských zemí – 14. březen 2002. První vlna strojů pro Evropu bude obsahovat jeden a půl miliónu kusů, což by mělo být dostačující číslo pro první tři měsíce prodeje, podle potřeby navyšované týdenními dodávkami přímo z Evropské továrny Microsoftu.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Výstava X01 se konala v Maison Bulles čili „bublinovém domě“, který patří francouzskému designérovi Pierre Cardinovi, jenž jej vytvořil před třiceti lety. Jak můžete posoudit z fotografií, stavba se skutečně skládá z mnoha bublin, které byly ideálním sídlem pro jednotlivé vystavovatele. Různé společnosti zde představily okolo čtyřiceti her za pomoci hratelných ukázek, navíc bylo k vidění mnoho videozáznamů z dalších připravovaných titulů a několik nových titulů zde bylo oficiálně ohlášeno.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Velké pozornosti se těšilo studio Lionhead, patřící pověstnému tvůrci hry Black and White, P. Molyneuxovi. Ten zde ohlásil svůj druhý exkluzivní (!) titul pro Xbox, nazvaný prostě BC (pravděpodobný význam této zkratky se nachází v anglickém termínu pro období před naším letopočtem). Hra bude spadat do akčního žánru a hráč se v ní zhostí skupiny lidí žijících v prehistorickém období, aby ji vedl do boje proti nepřátelské přírodě, divokým nájezdům primátů i dinosaurů. Druhým pečlivě sledovaným titulem tohoto tvůrce je velmi netrpělivě očekávaný Project Ego, což je RPG sledující postavu vašeho hrdiny od dětství až do stáří. Hra je nyní ve fázi, kdy obsahuje i takové detaily, jako je opálení postavy, pokud dlouho pobýváte v otevřeném prostranství nebo přibývání vrásek v obličeji. Neuvěřitelné.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Celkově proběhla dlouhé měsíce plánovaná výstava ke spokojenosti jejích pořadatelů i návštěvníků. Xbox je stále aktuálnější a reakce na něj jsou pořád stejně rozporuplné. Počkejme si tedy na čísla.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A