Xbox přichází do Evropy

Evropská divize Microsoftu zodpovědná za marketing Xboxu nedávno uspořádala velkou prezentaci ve Francii, nazvanou X01. Kromě data, ceny přístroje i her a dalších nezbytností zde byly prezentovány především hry pro očekávanou konzoli. Těšíte se?
Xbox přichází do Evropy
Evropská divize Microsoftu zodpovědná za marketing Xboxu nedávno uspořádala velkou prezentaci ve Francii, nazvanou X01. Kromě data, ceny přístroje i her a dalších nezbytností zde byly prezentovány především hry pro očekávanou konzoli. Těšíte se?

Nedávno proběhla herními magazíny zpráva o výpočtu analytičky z Wall Street, která došla k ohromujícímu číslu jedné miliardy dolarů, kterou Microsoft prodělá na uvedení Xboxu na trh, než se peníze investované do reklamy a vývoje vrátí v roce 2004. My, hráči, se můžeme radovat ze skutečnosti, že Microsoft si podobné riskování může dovolit. Nicméně nakolik riskantní vlastně pokus o vstup do světa konzolí pro MS bude, to si asi nikdo z nás neumí dost dobře představit. Na jednu stranu tu máme Japonsko s jeho oblibou v Sony a Nintendu, plus zaběhlou řadu titulů pro PlayStation, na stranu druhou tu máme velmi slibnou podporu Xboxu nejlepšími světovými výrobci her a obrovský kapitál, který byl, je a bude do Xboxu vkládán jeho otcem, Billem Gatesem. Také bychom neměli zapomínat, že Xbox bude v několika podstatných ohledech výkonnější než PS2.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Sandy Duncan, osoba v čele Evropské marketingové kampaně Xboxu, vyjádřil na X01 svůj názor dostatečně jednoznačně a přesvědčivě. Během uvítací řeči (kdy na hlavy návštěvníků show – novinářů, vydavatelů a televizních reportérů – padal suchý led) uvedl oficiální předpoklad ceny Xboxu (299 Lir), průměrnou cenu hry (45 Lir) a datum, kdy konzole začne svou cestu na pultech obchodů šestnácti Evropských zemí – 14. březen 2002. První vlna strojů pro Evropu bude obsahovat jeden a půl miliónu kusů, což by mělo být dostačující číslo pro první tři měsíce prodeje, podle potřeby navyšované týdenními dodávkami přímo z Evropské továrny Microsoftu.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Výstava X01 se konala v Maison Bulles čili „bublinovém domě“, který patří francouzskému designérovi Pierre Cardinovi, jenž jej vytvořil před třiceti lety. Jak můžete posoudit z fotografií, stavba se skutečně skládá z mnoha bublin, které byly ideálním sídlem pro jednotlivé vystavovatele. Různé společnosti zde představily okolo čtyřiceti her za pomoci hratelných ukázek, navíc bylo k vidění mnoho videozáznamů z dalších připravovaných titulů a několik nových titulů zde bylo oficiálně ohlášeno.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Velké pozornosti se těšilo studio Lionhead, patřící pověstnému tvůrci hry Black and White, P. Molyneuxovi. Ten zde ohlásil svůj druhý exkluzivní (!) titul pro Xbox, nazvaný prostě BC (pravděpodobný význam této zkratky se nachází v anglickém termínu pro období před naším letopočtem). Hra bude spadat do akčního žánru a hráč se v ní zhostí skupiny lidí žijících v prehistorickém období, aby ji vedl do boje proti nepřátelské přírodě, divokým nájezdům primátů i dinosaurů. Druhým pečlivě sledovaným titulem tohoto tvůrce je velmi netrpělivě očekávaný Project Ego, což je RPG sledující postavu vašeho hrdiny od dětství až do stáří. Hra je nyní ve fázi, kdy obsahuje i takové detaily, jako je opálení postavy, pokud dlouho pobýváte v otevřeném prostranství nebo přibývání vrásek v obličeji. Neuvěřitelné.

Xbox v EvropěXbox v Evropě

Celkově proběhla dlouhé měsíce plánovaná výstava ke spokojenosti jejích pořadatelů i návštěvníků. Xbox je stále aktuálnější a reakce na něj jsou pořád stejně rozporuplné. Počkejme si tedy na čísla.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A