Xbox Scarlett je na cestě: povede se návrat na výsluní?

Xboxu se v této generaci konzolí moc nedařilo a za konkurentem od Sony výrazně zaostával v prodejích i v exkluzivních titulech. Napraví to Xbox Scarlett?

Xbox bez pochyby udělal při vydání (i po něm) Xboxu One spoustu chyb. Současná verze konzole už se v mnohém polepšila a doufejme, že i z hlediska herní knihovny se brzy dočkáme mnohem více zajímavějších exkluzivit. Jedinou cestou zpátky do sedla je teď pro něj především to, že se poučí z chyb a do nové generace vkročí pravou nohou. Pojďme se podívat, jak by to mohl udělat. Tajemná konzole Scarlett je totiž už ve vývoji.

Game Pass

Jedna ze služeb Microsoftu, která už teď dobře slouží svým uživatelům a za deset dolarů měsíčně se opravdu vyplatí. Měsíční poplatek vám zpřístupní knihovnu her o opravdu velkém rozsahu, ve které nechybí ani nejnovější exkluzivity. Pokud se Microsoft nerozhodne výrazně zvednout cenu, může být Game Pass jedním z klíčových prvků boje o pozici jedničky na konzolovém trhu.

Microsoft chystá další verzi Xboxu, vyjít má příští rok a bez mechaniky

Microsoft chystá další verzi Xboxu, vyjít má příští rok a bez mechaniky

Exkluzivity

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, řekl si zřejmě Microsoft a začal napravovat svůj nedostatek exkluzivit pro současnou generaci. Právě zde Xbox za Playstationem nestíhal nejvíce. Zatímco Sony chrlilo jeden klenot za druhým, Microsoft měl exkluzivních her jako šafránu a většina z nich se navíc pohybovala spíše mezi průměrnými tituly. V tomto ohledu samozřejmě konzoli nehraje do karet ani to, že hry od Microsoftu jdou prakticky vždy dostupné i na PC a absolutní exkluzivita je tak opravdu spíše výjimkou.

E3: Microsoft se rozšiřuje o pět herních studií, chystá velké projekty

E3: Microsoft se rozšiřuje o pět herních studií, chystá velké projekty

Poslední kroky Microsoftu ale naznačují, že v příští generaci chce právě na exkluzivních hrách výrazně zapracovat. Pod svá křídla stáhl nejedno významné studio a je ochotný do těchto vývojářů nalít pořádný balík. Přitom se ale prý bude snažit o zachování jejich nezávislosti. Doufejme, že to bude pravda a studia nedopadnou jako už mnohá, která se spálila, když se nechala koupit velkou společností. 

Mezi akvizice Microsoftu z tohoto roku patří například studia Ninja Theory (DmC: Devil May Cry, Hellblade: Senua´s Sacrifice), Compulsion Games (We Happy Few) nebo třeba RPG specialisté z Obsidian Games a inXile. Navíc se šušká o tom, že Playground Games by měli také pracovat na novém RPG. Zkrátka budoucnost je zajímavá.

První na trhu

Na rozdíl od konkurence se už Microsoft o své následující konzoli vyjadřuje poněkud otevřeněji a má za sebou dokonce už i první testy a zdá se , že je tak o krok napřed ve vývoji. Na trh by měly dorazit také rozdílně výkonnostní verze konzole. Pokud časový rozdíl mezi Sony a Microsoftem bude dostatečně velký, mohlo by to hrát společnosti do karet.

Sony nabírá posily do týmu, budou mít na starost kampaň k Playstationu 5

Sony nabírá posily do týmu, budou mít na starost kampaň k Playstationu 5

Zpětná kompatibilita

Další funkce, kterou získává Xbox už nyní plusové bodíky u hráčů v porovnání s Playstationem, je možnost hrát hry ze starších konzolí na tom nejnovějším hardwaru. Pokud si tuto funkci udrží Xbox i pro další generaci a Sony na ni stejně jako u PS4 rezignuje, může to být další z klíčových faktorů při výběru konzole. V tomhle směru by ale u Playstationu dávalo smysl zvolit zpětnou kompatibilitu také, protože právě hráčská základna, kterou PS4 má je jednoznačně větší než u Xboxu by mohla by být později rozhodující. Když hráčům z PS4 nabídnete, že své starší hry si zahrají na PS5, nejspíš se jim bude o dost méně chtít přecházet na Xbox.

Kdo je váš favorit na vítězství v dalším kole konzolových válek?

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 15 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 8 N/A
Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Bridge zdarma

Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Brid…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

24.  1.  2020 | | 3 N/A