Xbox upřesnil vydání čtyř exkluzivit na další platformy. Všechny si zahrajeme v rámci pár měsíců

Čtveřice her, na které minulý týden lákal Phil Spencer, dorazí na Switch a PlayStation možná dřív, než někteří z nás čekali. Po včerejší prezentaci Nintendo Direct, kde došlo k oznámení Grounded a Pentimentu, přišel Xbox s dalším oznámením. Na další platformy se tedy vedle zmíněné dvojice podívá ještě Hi-Fi Rush a pirátská multiplayerovka Sea of Thieves.

Jako první je na řadě historická příběhovka Pentiment, ve které se v roli umělce pokusíme vyřešit sérii vražd v Bavorsku během 16. století. Vedle toho má také vcelku unikátní grafický styl. Do hraní se vlastně už můžete pustit. Datum vydání je totiž stanovené na 22. února, tedy na dnešek. Vedle Switche ho najdete také na PS4 a PS5.

Dále tady máme již dlouho avizovaný Hi-Fi Rush, výbornou rytmickou akci z minulého roku, která byla nemalým překvapením od Tango Gameworks, studia známého hlavně díky hororům. Tento titul se objeví pouze na pátém PlayStationu. Datum vydání pak připadá na 19. března s tím, že dnes budou spuštěny předobjednávky. 

Již zmíněný survival Grounded se vedle Switche dostane také na PlayStation 4 a PlayStation 5. Od 16. dubna si společně budou moci zahrát hráči na všech platformách včetně Xboxu a PC. Microsoft tedy dokazuje, že hraní skrz platformy je pro něj velmi důležité v jeho momentální strategii. To platí i pro Sea of Thieves, které 30. dubna vyjde na PlayStation 5. Opět si budete moci zahrát s ostatními na PC a Xboxu.

Zdroj: Xbox Wire

Váš názor Další článek: Elden Ring: Shadow of the Erdtree vyjde v červnu. Podívejte se na premiérové záběry z hraní

Témata článku: , , , , , , , ,