Xbox urychlil PS3 a Metal Gear Solid 2 šokoval svět

Xbox je venku, Amerika šílí a kdo nehraje Halo, ten hraje Metal Gear Solid 2, který na hráče vyrukoval s takovým překvapením, že se z něj dosud nemohou vzpamatovat. V Evropě vychází Oficiální Xbox Magazín a Sony kromě platinové edice her pro PS2 přichází s PlayStationem 3 dřív, než se plánovalo. Nadechněte se a čtěte.
Xbox urychlil PS3 a Metal Gear Solid 2 šokoval svět
Xbox je venku, Amerika šílí a kdo nehraje Halo, ten hraje Metal Gear Solid 2, který na hráče vyrukoval s takovým překvapením, že se z něj dosud nemohou vzpamatovat. V Evropě vychází Oficiální Xbox Magazín a Sony kromě platinové edice her pro PS2 přichází s PlayStationem 3 dřív, než se plánovalo. Nadechněte se a čtěte.

Americká herní komunita se otřásá v základech, neboť 15. listopad 2001 znamenal velkolepou událost v životě každého jejího člena. Microsoft vypustil po velké oslavě na Times Square do obchodů svoji konzoli. Xbox je tedy mezi lidmi, kteří zuřivě hrají Halo, aby se přesvědčili, že dostojí všem slibům ohledně kvality hry samotné i konzole, na které běží.

Zbytek amerických hráčů má za sebou první hodiny hraní Metal Gear Solida 2 pro PlayStation 2. Každý, kdo tuto extrémně očekávanou hru hrál alespoň pár desítek minut už také zná neuvěřitelnou skutečnost, která dokonale převrací naruby to, co jsme od MGS2 čekali a vysvětluje ono tajnůstkaření ze strany H. Kojimi a Konami. Velké překvapení čeká na všechny hráče a v závěru tohoto článku si jej prozradíme, takže vynechejte poslední odstavec, pokud si chcete užít překvapení.

U startu Xboxu na TS byl samozřejmě Velký Bill a z nějakého důvodu také Rock (Král Škorpión z Mumie se vrací), kteří si zahráli mlátičku Dead Or Alive 3 (hru vyhrál Rock 2:1). První zákazník, který si koupil Xbox, jej obdržel přímo z rukou Billa Gatese, který měl očividné problémy těžký stroj udržet (tuhle větu neberte zas tak vážně). Pro případ, že to nevíte, GameCube startuje v USA tuto sobotu, tedy 17. 11. 2001.

Na oslavu vypuštění Xboxu v USA vychází v Evropě speciální Oficiální Xbox Magazín, který obsahuje recenze na všechny startovní hry a obrázky s informacemi z dalších 114 připravovaných titulů, které tvoří doposud největší počáteční herní základnu, jakou kdy měla konzole k dispozici. Pokud se chcete pokusit získat tento časopis, můžete se pokusit jej objednat na telefonním čísle 0870 444 8664. Jinak bude tento kousek k mání ve vybraných obchodech.

Konami ohlásila, že prodejcům v USA dodala jeden milión kusů hry MGS 2. Podle prohlášení představitelů společnosti neexistuje v dějinách videoher jiná, která by způsobila takovou vlnu zájmu. Konami udělala vše pro to, aby se hra dostala netrpělivým fanouškům do rukou co nejdříve v dostatečném množství.

Jednou z reakcí ze strany Sony na vypuštění Xboxu je nástup oblíbené, platinové edice starších her za poloviční ceny pro PS2 v Japonsku. Počátkem příštího roku zasáhne tato edice USA a je pravděpodobné, že nedlouho poté i Evropu.

Kunitake Ando, prezident Sony, prohlásil, že vypuštění Xboxu by mohlo uspíšit start PlaySation 3. Podle jeho slov Microsoft narušil životní cyklus konzolí a proto je možné, že se PS2 udrží jen tři roky. Nicméně výpočty předpokládají, že v roce 2004 bude prodáno v USA 34 miliónů PS2, 20 miliónů Xboxů a 18 miliónů kusů GameCube. Vývoj PS3 však již započal a Sony se spojila s Toshibou a IBM, aby vytvořila „konzoli přespříští generace“. Sériová výroba by měla začít v roce 2004.

!!! Následující text čtete pouze na vlastní nebezpečí, riskujíce tak prozrazení jednoho z největších překvapení ve hře Metal Gear Solid 2! !!!

Hideo Kojima, jeho tým a Konami drželi vývoj MGS 2 pěkně pod pokličkou a nyní je již jasné, proč s hrou dělali tolik tajností. Solid Snake není jedinou hratelnou postavou ve hře!!! Ještě více šokující je skutečnost, že s novou postavou jménem Raiden hrajete už po 30 nebo 40 minutách hry, kdy se z tankeru známého z hratelné demoverze dostanete na ropnou plošinu, kde se tajně vyrábí Metal Geary.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A