Xbox urychlil PS3 a Metal Gear Solid 2 šokoval svět

Xbox je venku, Amerika šílí a kdo nehraje Halo, ten hraje Metal Gear Solid 2, který na hráče vyrukoval s takovým překvapením, že se z něj dosud nemohou vzpamatovat. V Evropě vychází Oficiální Xbox Magazín a Sony kromě platinové edice her pro PS2 přichází s PlayStationem 3 dřív, než se plánovalo. Nadechněte se a čtěte.
Xbox urychlil PS3 a Metal Gear Solid 2 šokoval svět
Xbox je venku, Amerika šílí a kdo nehraje Halo, ten hraje Metal Gear Solid 2, který na hráče vyrukoval s takovým překvapením, že se z něj dosud nemohou vzpamatovat. V Evropě vychází Oficiální Xbox Magazín a Sony kromě platinové edice her pro PS2 přichází s PlayStationem 3 dřív, než se plánovalo. Nadechněte se a čtěte.

Americká herní komunita se otřásá v základech, neboť 15. listopad 2001 znamenal velkolepou událost v životě každého jejího člena. Microsoft vypustil po velké oslavě na Times Square do obchodů svoji konzoli. Xbox je tedy mezi lidmi, kteří zuřivě hrají Halo, aby se přesvědčili, že dostojí všem slibům ohledně kvality hry samotné i konzole, na které běží.

Zbytek amerických hráčů má za sebou první hodiny hraní Metal Gear Solida 2 pro PlayStation 2. Každý, kdo tuto extrémně očekávanou hru hrál alespoň pár desítek minut už také zná neuvěřitelnou skutečnost, která dokonale převrací naruby to, co jsme od MGS2 čekali a vysvětluje ono tajnůstkaření ze strany H. Kojimi a Konami. Velké překvapení čeká na všechny hráče a v závěru tohoto článku si jej prozradíme, takže vynechejte poslední odstavec, pokud si chcete užít překvapení.

U startu Xboxu na TS byl samozřejmě Velký Bill a z nějakého důvodu také Rock (Král Škorpión z Mumie se vrací), kteří si zahráli mlátičku Dead Or Alive 3 (hru vyhrál Rock 2:1). První zákazník, který si koupil Xbox, jej obdržel přímo z rukou Billa Gatese, který měl očividné problémy těžký stroj udržet (tuhle větu neberte zas tak vážně). Pro případ, že to nevíte, GameCube startuje v USA tuto sobotu, tedy 17. 11. 2001.

Na oslavu vypuštění Xboxu v USA vychází v Evropě speciální Oficiální Xbox Magazín, který obsahuje recenze na všechny startovní hry a obrázky s informacemi z dalších 114 připravovaných titulů, které tvoří doposud největší počáteční herní základnu, jakou kdy měla konzole k dispozici. Pokud se chcete pokusit získat tento časopis, můžete se pokusit jej objednat na telefonním čísle 0870 444 8664. Jinak bude tento kousek k mání ve vybraných obchodech.

Konami ohlásila, že prodejcům v USA dodala jeden milión kusů hry MGS 2. Podle prohlášení představitelů společnosti neexistuje v dějinách videoher jiná, která by způsobila takovou vlnu zájmu. Konami udělala vše pro to, aby se hra dostala netrpělivým fanouškům do rukou co nejdříve v dostatečném množství.

Jednou z reakcí ze strany Sony na vypuštění Xboxu je nástup oblíbené, platinové edice starších her za poloviční ceny pro PS2 v Japonsku. Počátkem příštího roku zasáhne tato edice USA a je pravděpodobné, že nedlouho poté i Evropu.

Kunitake Ando, prezident Sony, prohlásil, že vypuštění Xboxu by mohlo uspíšit start PlaySation 3. Podle jeho slov Microsoft narušil životní cyklus konzolí a proto je možné, že se PS2 udrží jen tři roky. Nicméně výpočty předpokládají, že v roce 2004 bude prodáno v USA 34 miliónů PS2, 20 miliónů Xboxů a 18 miliónů kusů GameCube. Vývoj PS3 však již započal a Sony se spojila s Toshibou a IBM, aby vytvořila „konzoli přespříští generace“. Sériová výroba by měla začít v roce 2004.

!!! Následující text čtete pouze na vlastní nebezpečí, riskujíce tak prozrazení jednoho z největších překvapení ve hře Metal Gear Solid 2! !!!

Hideo Kojima, jeho tým a Konami drželi vývoj MGS 2 pěkně pod pokličkou a nyní je již jasné, proč s hrou dělali tolik tajností. Solid Snake není jedinou hratelnou postavou ve hře!!! Ještě více šokující je skutečnost, že s novou postavou jménem Raiden hrajete už po 30 nebo 40 minutách hry, kdy se z tankeru známého z hratelné demoverze dostanete na ropnou plošinu, kde se tajně vyrábí Metal Geary.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |