Xbox urychlil PS3 a Metal Gear Solid 2 šokoval svět

Xbox je venku, Amerika šílí a kdo nehraje Halo, ten hraje Metal Gear Solid 2, který na hráče vyrukoval s takovým překvapením, že se z něj dosud nemohou vzpamatovat. V Evropě vychází Oficiální Xbox Magazín a Sony kromě platinové edice her pro PS2 přichází s PlayStationem 3 dřív, než se plánovalo. Nadechněte se a čtěte.
Xbox urychlil PS3 a Metal Gear Solid 2 šokoval svět
Xbox je venku, Amerika šílí a kdo nehraje Halo, ten hraje Metal Gear Solid 2, který na hráče vyrukoval s takovým překvapením, že se z něj dosud nemohou vzpamatovat. V Evropě vychází Oficiální Xbox Magazín a Sony kromě platinové edice her pro PS2 přichází s PlayStationem 3 dřív, než se plánovalo. Nadechněte se a čtěte.

Americká herní komunita se otřásá v základech, neboť 15. listopad 2001 znamenal velkolepou událost v životě každého jejího člena. Microsoft vypustil po velké oslavě na Times Square do obchodů svoji konzoli. Xbox je tedy mezi lidmi, kteří zuřivě hrají Halo, aby se přesvědčili, že dostojí všem slibům ohledně kvality hry samotné i konzole, na které běží.

Zbytek amerických hráčů má za sebou první hodiny hraní Metal Gear Solida 2 pro PlayStation 2. Každý, kdo tuto extrémně očekávanou hru hrál alespoň pár desítek minut už také zná neuvěřitelnou skutečnost, která dokonale převrací naruby to, co jsme od MGS2 čekali a vysvětluje ono tajnůstkaření ze strany H. Kojimi a Konami. Velké překvapení čeká na všechny hráče a v závěru tohoto článku si jej prozradíme, takže vynechejte poslední odstavec, pokud si chcete užít překvapení.

U startu Xboxu na TS byl samozřejmě Velký Bill a z nějakého důvodu také Rock (Král Škorpión z Mumie se vrací), kteří si zahráli mlátičku Dead Or Alive 3 (hru vyhrál Rock 2:1). První zákazník, který si koupil Xbox, jej obdržel přímo z rukou Billa Gatese, který měl očividné problémy těžký stroj udržet (tuhle větu neberte zas tak vážně). Pro případ, že to nevíte, GameCube startuje v USA tuto sobotu, tedy 17. 11. 2001.

Na oslavu vypuštění Xboxu v USA vychází v Evropě speciální Oficiální Xbox Magazín, který obsahuje recenze na všechny startovní hry a obrázky s informacemi z dalších 114 připravovaných titulů, které tvoří doposud největší počáteční herní základnu, jakou kdy měla konzole k dispozici. Pokud se chcete pokusit získat tento časopis, můžete se pokusit jej objednat na telefonním čísle 0870 444 8664. Jinak bude tento kousek k mání ve vybraných obchodech.

Konami ohlásila, že prodejcům v USA dodala jeden milión kusů hry MGS 2. Podle prohlášení představitelů společnosti neexistuje v dějinách videoher jiná, která by způsobila takovou vlnu zájmu. Konami udělala vše pro to, aby se hra dostala netrpělivým fanouškům do rukou co nejdříve v dostatečném množství.

Jednou z reakcí ze strany Sony na vypuštění Xboxu je nástup oblíbené, platinové edice starších her za poloviční ceny pro PS2 v Japonsku. Počátkem příštího roku zasáhne tato edice USA a je pravděpodobné, že nedlouho poté i Evropu.

Kunitake Ando, prezident Sony, prohlásil, že vypuštění Xboxu by mohlo uspíšit start PlaySation 3. Podle jeho slov Microsoft narušil životní cyklus konzolí a proto je možné, že se PS2 udrží jen tři roky. Nicméně výpočty předpokládají, že v roce 2004 bude prodáno v USA 34 miliónů PS2, 20 miliónů Xboxů a 18 miliónů kusů GameCube. Vývoj PS3 však již započal a Sony se spojila s Toshibou a IBM, aby vytvořila „konzoli přespříští generace“. Sériová výroba by měla začít v roce 2004.

!!! Následující text čtete pouze na vlastní nebezpečí, riskujíce tak prozrazení jednoho z největších překvapení ve hře Metal Gear Solid 2! !!!

Hideo Kojima, jeho tým a Konami drželi vývoj MGS 2 pěkně pod pokličkou a nyní je již jasné, proč s hrou dělali tolik tajností. Solid Snake není jedinou hratelnou postavou ve hře!!! Ještě více šokující je skutečnost, že s novou postavou jménem Raiden hrajete už po 30 nebo 40 minutách hry, kdy se z tankeru známého z hratelné demoverze dostanete na ropnou plošinu, kde se tajně vyrábí Metal Geary.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |11 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka