xCloud zamíří na iOS a PC na jaře 2021. Hrát se bude přes webový prohlížeč

Také Microsoft obchází App Store a streamované hraní na iOS dostane přes Safari.

Microsoft pokračuje ve vytyčeném plánu dostat streamované hraní na všechny obrazovky připojené k internetu. Před pár minutami potvrdil, že v průběhu nadcházejícího jara dostane xCloud i na počítače s Windows, iPhony a iPady.

Na počítači bude cloudové hraní dostupné skrz aplikaci Xbox pro Windows 10, avšak poběží také přímo v prohlížeči. Na iOS a iPadOS pak bude výhradně v prohlížeči. Apple totiž cloudovém hraní hází klacky pod nohy a zvláštní streamovací aplikace v App Storu nepovolí, dokud provozovatelé služeb nebudou nechávat schvalovat individuálně všechny streamované hry. Na to nikdo nepřistoupil.

Okliku přes Safari jako první načrtl Amazon se svou službou Luna. Nedávno totéž nabídla i Nvidia s GeForce Now. Stejný krok brzy učiní též Google se svou Stadií, která je mimochodem čerstvě dostupná také u nás.

xCloud je součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate. Standardní cena činí 339 Kč za měsíc. Součástí tarifu je neomezeným přístup ke 100+ hrám na Xboxech One/Series a Windows 10, slevy na nákup her, zlaté členství v Xbox Live a nově i předplatné EA Play.

Microsoft mimochodem prozradil několik nových čísel. Přesné prodeje Xboxů Series S|X sice stále tají, ale prý překonávájí rekordy dřívějších Xboxů a mimořádně se jim daří v Evropě. Přes 40 % hráčů, kteří si koupili svůj první Xbox v životě, sáhlo po levnějším Series S. A celkově již hráči využili 1,6 milionů upgradů přes Smart Delivery, díky čemuž dostali hru pro Xbox One ve vylepšené podobně na nové generaci.

Váš názor Další článek: Sci-fi střílečka Destiny 2 dostane v příštím roce podporu pro crossplay

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,