XCOM: Chimera je novou taktickou hrou ze sci-fi světa emzáků

Další XCOM je na obzoru, ale půjde o něco trochu jiného, než na co jste zvyklí.

Milovníci strategií a sci-fi série XCOM by měli zbystřit. Tvůrci totiž oznámili zbrusu nový díl populární emzácké vybíjené s podtitulem Chimera, který se chystá na PC už 24. dubna letošního roku. Nejde však o plnohodnotný třetí díl, nýbrž o jakýsi spin-off, více zaměřený na příběh. Také se můžete těšit na extrémně nízkou cenovku, něco kolem 10 dolarů. 

XCOM 2 vypadá na konzolích úchvatně (galerie)

XCOM 2 vypadá na konzolích úchvatně (galerie)

To však rozhodně neznamená, že by mělo jít o nějakou rychlokvašku. Kampaň by měla zabrat kolem 20 hodin a soustředí se na elitní tým vojáků zvaný Chimera, který bude hráč pouštět do těch nejbezpečnějších akcí. Příběhově se lidstvo dokázalo zmátořit po invazi mimozemšťanů a všichni jsou šťastní. Zbytky emzáků však ve městě City 31 tropí neplechu a právě po nich půjde oddíl Chimera. 

Na rozdíl od plnohodnotného dílu XCOMu tu nebudete mít takovou volnost v přizpůsobování členů vašeho týmu, nepůjde tedy jmenovat jednotlivé vojáky. Příběhově je každá postava unikátní, má svůj charakter, schopnosti a pozici v týmu. Rozhodně je ale půjde vylepšovat a upravovat, takže o minimální dílek customizace nepřijdete. 

Hra přinese celou řadu novinek, od specializovaných tříd a vylepšené umělé inteligence až po nový systém proniknutí do místností ve stylu SWAT a dalších taktických možností. uvidíme, jak dobře zapadne spinoff do celkové značky XCOM, ale zatím to vypadá dobře. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole