Xenosaga 2 - už brzy i v Evropě

O příchodu výborného japonského RPG Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut and Bose do Evropy jsme se zmiňovali již v sobotním Stalo se, ale oznámení podobného kalibru si zaslouží podrobnější informace. Mezi ty nejdůležitější patří datum vydání, plánované již na 28. října. Jako malé odškodnění za nekonečné čekání se nám dostane možnosti zakoupit si speciálni edici s filmem vysvětlujícím události předchozího dílu.

   

Děj hry nás přenese 4000 let do budoucnosti, kdy lidstvo bojuje s tajemnou mimozemskou civilizaci, ale i tak trochu se sebou. V RPG klasického japonského stylu lze chodit i bojovat nejen po svých, ale i v obřích bojových robotech. Samožřejmostí je bojový systém plný speciálních schopností a komb. Ovšem největší důraz kladou autoři z Namca na strhující filmový příběh plný odkazů například na filozofii. Navíc doplněný celou řadou po všech stranách perfektně vyprofilovaných postav.

Doupě komentuje: Konečně! Původní hra Xenogears, která je vlastně po vzoru Lucase pátým dílem série, vyšla ještě pod taktovkou tehdejších Squaresoft na PSX a okamžitě si získala zaslouženě miliony fanoušků. Bohužel spolu s pozdějším pokračováním jménem Xenosaga jsme se jich v Evropě nikdy nedočkali. S příchodem Episody II to konečně vypadá, že si tuto vynikající sci-fi ságu užijeme i u nás.

Zdroj: Eurogamer


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A