Xi3 Piston, jedna z variant konzolového „SteamBoxu“, má začínat na částce 20 000 Kč

V nabídce je několik variant a kompaktní PC se objeví na Vánoce 2013.
Xi3 Piston, jedna z variant konzolového „SteamBoxu“, má začínat na částce 20 000 Kč

UPDATE: Mělo se za to, že Piston vznikl za podpory Valve, ale nakonec tomu tak není. Jak řekl Doug Lombardi z Valve, s Xi3 loni spolupracovali na pár věcech, ovšem nyní už nemají nic společného s žádným jejich produktem.

O SteamBoxu, tedy snaze Valve připravit nějaké uživatelsky přívětivé PC s unifikovaným hardwarem, jsme psali už několikrát. Naposledy to bylo v souvislosti s investicí herního studia do firmy Xi3, která se věnuje výrobě miniPC. Xi3 nyní začali přijímat předobjednávky na jejich Piston a známá je jak konfigurace, tak cena.

„SteamBox“ dostává konkrétnější obrysy, Valve investovalo do Xi3

„SteamBox“ dostává konkrétnější obrysy, Valve investovalo do Xi3

Uvnitř kompaktní krabičky bude procesor AMD Trinity Quad Core (R464) na frekvenci 3,2 GHz, GPU série Radeon 7000, 8GB DDR3 RAM a 128GB interní SSD. Základní cena má být 1000 dolarů (asi 20 000 Kč), ovšem při předobjednávce dostanou zájemci slevu 100 dolarů.

Za příplatek 340 dolarů (kolem 6800 Kč) může být uvnitř Pistonu 256GB SSD, případně za 750 dolarů navíc (asi 15 000 Kč) to může být 512GB SSD. Datum dodání je určeno na Vánoce 2013. Nicméně nabídka podle všeho zatím platí jen pro US.

xi3-piston-03.jpgxi3-piston-04.jpgxi3-piston-09.jpg
Piston je velký zhruba jako grapefruit

Piston je jenom jednou (no, aktuálně jedinou) z third party variant na „Steam Box“. Ten oficiální připravuje samotné Valve a prototyp má podle Gabea Newella být připravený do tří až čtyř měsíců.

Spekuluje se, že k verzi od Valve by měl být i unikátní ovladač, který dokáže měřit tep a podobně. Využití už záleží jen na samotných hrách. Třeba v takovém Left 4 Dead by na vás mohli bafnout zombíci, pokud byste byli příliš v klidu.

Zdroj: Eurogamer, VG247

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
10 českých her, které úspěšně prorazily i do zahraničí

10 českých her, které úspěšně prorazil…

Ačkoli se nemůžeme měřit s většími zeměmi, pár skvělých her od nás se do světa podívalo. Pojďme se podívat na ty největší šťastlivce.

6.  9.  2017 | | 12 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve slevové akci digitální distribuce

GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku her na PC? Green Man Gaming má pro vás parádní slevy!

13.  9.  2017 |