XOne Kinect nepodporuje PC, Windows verze vyjde na $399

Pohybová kamerka Kinect z Xbox One nebude kompatibilní se stolními PC, jelikož u ní bude chybět USB konektor na připojení. Pokud tedy o ní budete uvažovat, připravte si podle prvních informacích 399 dolarů.
XOne Kinect nepodporuje PC, Windows verze vyjde na $399

Když vyšla první verze kamerky Kinect, stala se značně oblíbená u hackerů, kteří se jí snažili modifikovat snad pro každou hru či program. Na to Microsoft zareagoval vydáním Kinect SDK nástrojů a oficiálního hardware pro Windows. Proto se tedy počítalo, že druhá generace Kinectu, která vyjde společně s konzolí Xbox One, už bude od začátku nabízet plnou podporu systému WIndows. Bohužel se tak nestane. Tedy určitě ne z Kinectem, co bude u Xbox One.

xbox_one_kinect-580x412.jpg xbox-one-kinect-sensor_1280.0_cinema_640.0.jpg xbox-one-kinect-sensor-front-large-game0-img233903.jpg

Microsoft se rozhodl udělat dvě verze zařízení - ta první bude u každé konzole Xbox One a nepůjde připojit k PC, protože nebude mít jednoduše USB konektor. Druhá verze s názvem Kinect Windows bude právě disponovat USB 3.0 konektorem, základní funkce by měly být totožné, jen hardwarově se má trochu lišit. Předplatitelská verze teď stojí 399 dolarů, což je enormní částka, se kterou se vytasí málokdo.

Ovšem už teď se objevují první náznaky, že každý zručnější člověk by měl pomocí menší modifikace být schopný připojit k PC i Kinect z Xbox One. Datum vydání je naplánováno na rok 2014 společně se softwarem pro vývojáře.

Zdroj: Geek

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 2 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A