XOne Kinect nepodporuje PC, Windows verze vyjde na $399

Pohybová kamerka Kinect z Xbox One nebude kompatibilní se stolními PC, jelikož u ní bude chybět USB konektor na připojení. Pokud tedy o ní budete uvažovat, připravte si podle prvních informacích 399 dolarů.
XOne Kinect nepodporuje PC, Windows verze vyjde na $399

Když vyšla první verze kamerky Kinect, stala se značně oblíbená u hackerů, kteří se jí snažili modifikovat snad pro každou hru či program. Na to Microsoft zareagoval vydáním Kinect SDK nástrojů a oficiálního hardware pro Windows. Proto se tedy počítalo, že druhá generace Kinectu, která vyjde společně s konzolí Xbox One, už bude od začátku nabízet plnou podporu systému WIndows. Bohužel se tak nestane. Tedy určitě ne z Kinectem, co bude u Xbox One.

xbox_one_kinect-580x412.jpg xbox-one-kinect-sensor_1280.0_cinema_640.0.jpg xbox-one-kinect-sensor-front-large-game0-img233903.jpg

Microsoft se rozhodl udělat dvě verze zařízení - ta první bude u každé konzole Xbox One a nepůjde připojit k PC, protože nebude mít jednoduše USB konektor. Druhá verze s názvem Kinect Windows bude právě disponovat USB 3.0 konektorem, základní funkce by měly být totožné, jen hardwarově se má trochu lišit. Předplatitelská verze teď stojí 399 dolarů, což je enormní částka, se kterou se vytasí málokdo.

Ovšem už teď se objevují první náznaky, že každý zručnější člověk by měl pomocí menší modifikace být schopný připojit k PC i Kinect z Xbox One. Datum vydání je naplánováno na rok 2014 společně se softwarem pro vývojáře.

Zdroj: Geek

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (recenze)

Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (r…

Pokud celý svět upadne do šílené zimy, bude přežití lidstva viset na vlásku. Jste schopni zajistit lidem v ledovém městě šanci na život?

24.  4.  2018 |