XOne Kinect nepodporuje PC, Windows verze vyjde na $399

Pohybová kamerka Kinect z Xbox One nebude kompatibilní se stolními PC, jelikož u ní bude chybět USB konektor na připojení. Pokud tedy o ní budete uvažovat, připravte si podle prvních informacích 399 dolarů.
XOne Kinect nepodporuje PC, Windows verze vyjde na $399

Když vyšla první verze kamerky Kinect, stala se značně oblíbená u hackerů, kteří se jí snažili modifikovat snad pro každou hru či program. Na to Microsoft zareagoval vydáním Kinect SDK nástrojů a oficiálního hardware pro Windows. Proto se tedy počítalo, že druhá generace Kinectu, která vyjde společně s konzolí Xbox One, už bude od začátku nabízet plnou podporu systému WIndows. Bohužel se tak nestane. Tedy určitě ne z Kinectem, co bude u Xbox One.

xbox_one_kinect-580x412.jpg xbox-one-kinect-sensor_1280.0_cinema_640.0.jpg xbox-one-kinect-sensor-front-large-game0-img233903.jpg

Microsoft se rozhodl udělat dvě verze zařízení - ta první bude u každé konzole Xbox One a nepůjde připojit k PC, protože nebude mít jednoduše USB konektor. Druhá verze s názvem Kinect Windows bude právě disponovat USB 3.0 konektorem, základní funkce by měly být totožné, jen hardwarově se má trochu lišit. Předplatitelská verze teď stojí 399 dolarů, což je enormní částka, se kterou se vytasí málokdo.

Ovšem už teď se objevují první náznaky, že každý zručnější člověk by měl pomocí menší modifikace být schopný připojit k PC i Kinect z Xbox One. Datum vydání je naplánováno na rok 2014 společně se softwarem pro vývojáře.

Zdroj: Geek

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Minecraft zdarma: 5 her, které si můžete zahrát hned teď

Minecraft zdarma: 5 her, které si může…

Minecraft se dočkal extrémního úspěchu a dodnes staví své domy z bloků miliony hráčů. I když mnoho lidí hru „upirátilo“, my jsme proti pořizování her na černo. Pokud si však chcete zahrát Minecraft a nechcete platit, možná vám pomůžou naše tipy na jiné parádní herní kousky.

15.  8.  2018 | | 4 N/A
Red Dead Redemption 2 vypadá jako dokonalá westernovka od Tarantina

Red Dead Redemption 2 vypadá jako doko…

Rockstar špatné hry nedělá. A když spojíte divoký západ s jedním z nejlepších studií, máte zaděláno na hit.

12.  8.  2018 |
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |
Fotoseriál z českého survival royale: Vigor pěkně zblízka

Fotoseriál z českého survival royale: …

Další český battle royale začíná vystrkovat růžky. Jak vypadá a jak působí?

7.  8.  2018 |
Herní filosofie: sex ve hrách aneb kdy budou pixely sexy

Herní filosofie: sex ve hrách aneb kdy…

Sexualita ve hrách již dávno není tabu. Přesvědčte se s námi.

10.  8.  2018 |