Yabba-Dabba-Doo! – Bedrock Bowling

Lidská snaha vydělat peníze druhdy hraničí s neúnosnou mezí, kdy největší snahou je prodat nejlépe již vytvořený model, který očividně funguje. Mezi filmy a počítačovými hrami je tato hranice velice nepatrná. Svého podání se tedy dočkala nyní i rodinka z pravěkého Bedrocku, rodina Flintstoneových. Co dodat? Yabba-Dabba-Doo!
Yabba-Dabba-Doo! – Bedrock Bowling
Lidská snaha vydělat peníze druhdy hraničí s neúnosnou mezí, kdy největší snahou je prodat nejlépe již vytvořený model, který očividně funguje. Mezi filmy a počítačovými hrami je tato hranice velice nepatrná. Svého podání se tedy dočkala nyní i rodinka z pravěkého Bedrocku, rodina Flintstoneových. Co dodat? Yabba-Dabba-Doo!

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

Ke hře Bedrock Bowling jsem přistupoval jako ke klidné arkádě, která mi nemá veskrze co nabídnout. Očekával jsem podle názvu prapodivné a pravěké kuželky. Předpokládal jsem, že hlavním tahounem této hry budou oblíbené postavičky z neméně oblíbeného kresleného seriálu z produkce Hanna-Barbera. Nedělal jsem si iluze, že by mě mohla hra něčím překvapit, neboť remaky kasaštyků nebývají tím pravým, co se hráčům zrovna dvakrát líbí.

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

A skutečně, hra mě nezklamala. Opravdu se nakonec jednalo o hru, která těží (nebo spíše asi těžit bude – na podzim) především ze svých reálií. To, že je ve hře dvanáct různých scénárií je stejně důležité, jako to, že budete moci hrát za jednu ze šesti postav – nechybí Fred, Barney nebo například růžový Dino. Ve výsledku to totiž znamená asi tolik, jako kapka v oceánu. Bohužel, fyzikální modely vaší skořápky se totiž nemění spolu se zvolenou postavou, takže jediným prvkem, který bude mít vliv na to, jak se budete projíždět světem Bedrocku, bude prostředí, které vám nastrčí do cesty tu ježka, tu dinosaura, tu automobil.

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

Pokud mám nějaké výhrady k myšlence hry, pak nesmím na druhou stranu opomenout to, kvůli čemu je hra tak atraktivní. Věřím, že rodiny s malými dětmi, které se teprve krůček po krůčku seznamují se světem her, Bedrock Bowling uspokojí a naleznou v ní inspiraci na nejeden večer (zatímco kniha Pohádek tisíce a jedné noci smutně leží na poličce a dívá se, jak obrazovka bliká a děti jásají). Cíl hry je totiž prostý – v kamenné půlskořápce projet trasou a posrážet všech deset kuželek, které jsou ve hře rozesety v průběhu celého kamenného koryta. Přitom lze sbírat i krystaly a ptáky, kteří umožňují přístup k dalším částem trasy (zde zvané Lane). Tu a tam se podaří dosáhnout kritérií umožňujících podstoupit level bonusový, který je narozdíl od ostatních levelů limitován zhruba minutou a půl času a tvarem podobným solidní quake aréně. Cíl je však stejný – sebrat všechno (tedy kuželky i drahokamy).

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

To, co ztrácí hra na hratelnosti a myšlence, to nabývá na technickém zpracování. I to však lze ještě rozdělit na dvě položky – grafika je například dobrá, byť jednodušší. K účelům však plně stačí. Hudby jsem se bohužel dočkal pouze v menu, jehož možnosti jsou taky značně omezené; hořký kalich jsem vypil však v okamžiku, kdy jsem se omylem zastavil mezi dvěma stromy. Nenašel jsem rozumný argument, jak skořápku s Fredem otočit a dostat se tak ze šlamastiky, kam se mou vinou dostal. Teprve okolo procházející kolega, jenž se vcelku náhodně opřel do obou dvou ovládacích kláves, dokázal zachránit čest, když ne časovou ztrátu (na tu se zde však nehraje, takže vlastně vše dopadlo šťastně), a dostat Freda i s jeho kameninovým talířkem pryč ze zajetí zdivočelých palem. A přitom si tam ty palmy jen tak stály… zvláštní, že?

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

To, co Southpeak Interactive spolu s UBI softem prodávají bohužel není hra. Je to jen ukrácení volných chvílí dětem předškolního věku. Byť bych nerad odsoudil píli programátorů a grafiků zmíněných firem, opravdu tuto hru doporučuji jen v krajních případech, neboť jsou zde mnohem lepší tituly.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A