Yabba-Dabba-Doo! – Bedrock Bowling

Lidská snaha vydělat peníze druhdy hraničí s neúnosnou mezí, kdy největší snahou je prodat nejlépe již vytvořený model, který očividně funguje. Mezi filmy a počítačovými hrami je tato hranice velice nepatrná. Svého podání se tedy dočkala nyní i rodinka z pravěkého Bedrocku, rodina Flintstoneových. Co dodat? Yabba-Dabba-Doo!
Yabba-Dabba-Doo! – Bedrock Bowling
Lidská snaha vydělat peníze druhdy hraničí s neúnosnou mezí, kdy největší snahou je prodat nejlépe již vytvořený model, který očividně funguje. Mezi filmy a počítačovými hrami je tato hranice velice nepatrná. Svého podání se tedy dočkala nyní i rodinka z pravěkého Bedrocku, rodina Flintstoneových. Co dodat? Yabba-Dabba-Doo!

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

Ke hře Bedrock Bowling jsem přistupoval jako ke klidné arkádě, která mi nemá veskrze co nabídnout. Očekával jsem podle názvu prapodivné a pravěké kuželky. Předpokládal jsem, že hlavním tahounem této hry budou oblíbené postavičky z neméně oblíbeného kresleného seriálu z produkce Hanna-Barbera. Nedělal jsem si iluze, že by mě mohla hra něčím překvapit, neboť remaky kasaštyků nebývají tím pravým, co se hráčům zrovna dvakrát líbí.

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

A skutečně, hra mě nezklamala. Opravdu se nakonec jednalo o hru, která těží (nebo spíše asi těžit bude – na podzim) především ze svých reálií. To, že je ve hře dvanáct různých scénárií je stejně důležité, jako to, že budete moci hrát za jednu ze šesti postav – nechybí Fred, Barney nebo například růžový Dino. Ve výsledku to totiž znamená asi tolik, jako kapka v oceánu. Bohužel, fyzikální modely vaší skořápky se totiž nemění spolu se zvolenou postavou, takže jediným prvkem, který bude mít vliv na to, jak se budete projíždět světem Bedrocku, bude prostředí, které vám nastrčí do cesty tu ježka, tu dinosaura, tu automobil.

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

Pokud mám nějaké výhrady k myšlence hry, pak nesmím na druhou stranu opomenout to, kvůli čemu je hra tak atraktivní. Věřím, že rodiny s malými dětmi, které se teprve krůček po krůčku seznamují se světem her, Bedrock Bowling uspokojí a naleznou v ní inspiraci na nejeden večer (zatímco kniha Pohádek tisíce a jedné noci smutně leží na poličce a dívá se, jak obrazovka bliká a děti jásají). Cíl hry je totiž prostý – v kamenné půlskořápce projet trasou a posrážet všech deset kuželek, které jsou ve hře rozesety v průběhu celého kamenného koryta. Přitom lze sbírat i krystaly a ptáky, kteří umožňují přístup k dalším částem trasy (zde zvané Lane). Tu a tam se podaří dosáhnout kritérií umožňujících podstoupit level bonusový, který je narozdíl od ostatních levelů limitován zhruba minutou a půl času a tvarem podobným solidní quake aréně. Cíl je však stejný – sebrat všechno (tedy kuželky i drahokamy).

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

To, co ztrácí hra na hratelnosti a myšlence, to nabývá na technickém zpracování. I to však lze ještě rozdělit na dvě položky – grafika je například dobrá, byť jednodušší. K účelům však plně stačí. Hudby jsem se bohužel dočkal pouze v menu, jehož možnosti jsou taky značně omezené; hořký kalich jsem vypil však v okamžiku, kdy jsem se omylem zastavil mezi dvěma stromy. Nenašel jsem rozumný argument, jak skořápku s Fredem otočit a dostat se tak ze šlamastiky, kam se mou vinou dostal. Teprve okolo procházející kolega, jenž se vcelku náhodně opřel do obou dvou ovládacích kláves, dokázal zachránit čest, když ne časovou ztrátu (na tu se zde však nehraje, takže vlastně vše dopadlo šťastně), a dostat Freda i s jeho kameninovým talířkem pryč ze zajetí zdivočelých palem. A přitom si tam ty palmy jen tak stály… zvláštní, že?

Bedrock BowlinkBedrock Bowlink

To, co Southpeak Interactive spolu s UBI softem prodávají bohužel není hra. Je to jen ukrácení volných chvílí dětem předškolního věku. Byť bych nerad odsoudil píli programátorů a grafiků zmíněných firem, opravdu tuto hru doporučuji jen v krajních případech, neboť jsou zde mnohem lepší tituly.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A