Yakuza 7 vymění v pokračování zběsilou akci za tahové souboje

Yakuza s pořadovým číslem sedm se stane přerodem série. Hra totiž na rozdíl od předchozích dílů bude sázet na tahové souboje.
Yakuza 7 vymění v pokračování zběsilou akci za tahové souboje

Akční série Yakuza, která doposud byla Japonským GTA s větším zaměřením na pěstní souboje, zásadně upraví svůj styl a vydá se úplně novým směrem. Místo mydlení nepřátel za zběsilého mačkání tlačítek se tentokrát budete muset nad souboji pořádně zamyslet. Hra totiž v sedmém díle nabídne soubojový systém založený na strategicky promyšlených tazích.

Vývojáři slibují, že i přes tahový princip budou souboje neustále v pohybu díky permanentně se pohybujícím postavám a městu, které bude dále pokračovat ve svém běžném životě. Souboj začne přesně tam, kde se do potyčky dostanete a nenabídne žádnou speciální bojovou arénu. Toto umístění může pro některé bitky být klíčové, protože se můžete například snažit držet poblíž předmětů, kterými potom nepřátelům dáte pořádnou čočku. Všechny postavy se také během šarvátky pohybují po bojišti a pokud například narazíte na nějaký předmět ve hře, vaši parťáci mohou upadnout a stát se tak velmi zranitelnými. V krajním případě vás může třeba i srazit auto. Prostě se dočkáte klasických prvků, které znáte z RPG tahovek a k tomu i obohacení v podobě dynamického města či japonských bojových umění.

Kromě bojového systému se také dočkáme nového hlavního hrdiny, kterým bude Ichiban Kasuga. Ichiban se zodpovídal ze zločinu, který nespáchal a odseděl si celých osmnáct let ve vězení. Navíc se potom jeho šéfovi málem podaří Kasugu zabít a vy se tak ocitnete v novém dějišti hry - Yokohamě.  

fd319788-8e03-40f4-9af6-cca9f1e3ba7f

Yakuza 7 vychází v Japonsku na PS4 16. ledna 2020. Později zamíří i do Evropy. Zůstanete jí věrní i přes změněný systém a nového hlavního hrdinu Ičibana?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stubbs the Zombie zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stub…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  10.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

19.  10.  2021 | |85 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Recenze hry Age of Empires IV. Legenda se vrací a je pořád stejná

Recenze hry Age of Empires IV. Legenda se vrací a …

Age of Empires patří do té sekce legendárních strategií, které pomohly žánr rozvinout a přinesly mnoho novinek. Přesto se série za mnoho let dočkala jen tří dílů. V dílnách studia Relic Entertainment konečně vzniklo pokračování a ačkoli je dobré, moc se teda nezměnilo.

25.  10.  2021 | |7 N/A
Michal Maliarov
Age of Empires 4Recenze
Vylepšená trilogie GTA se představuje v prvních záběrech. Vyjde už v listopadu

Vylepšená trilogie GTA se představuje v prvních zá…

Rockstar s oficiálním odhalením vylepšené trilogie Grand Theft Auto nelhal. Opravdu na ni nebudeme muset čekat dlouho.

22.  10.  2021 | |15 N/A
Martin Nahodil
Datum vydáníGTA Vice CityGTA 3GTA San Andreas
Recenze hry NHL 22. Nejlepší hokej, který si lze zahrát

Recenze hry NHL 22. Nejlepší hokej, který si lze z…

NHL 22 konečně přechází na nový engine, což s sebou nese nemalá očekávání.

24.  10.  2021 | |8 N/A
Ladislav Novák
NHLRecenzeSportovní
Recenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Recenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Návrat na zelený pažit pro novou sezónu dorazil se spoustou novinek a udělal ze série FIFA zážitek blížící se fotbalu, jako nikdy dříve.

14.  10.  2021 | |10 N/A
Martin Havel
RecenzeSportovní
Vybrali jsme nejlepší metroidvanie posledních let. Dobrodružství s příchutí plošinovek

Vybrali jsme nejlepší metroidvanie posledních let.…

I když tento žánr vznikl na konci minulého století, tak je mezi hráči velmi oblíbený i v dnešní době. Sice už nemá takovou popularitu u velkých studií, ale menší vývojářské týmy dokazují, že metroidvanie mají stále co nabídnout.

16.  10.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
MetroidvaniaTéma
Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a A…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  10.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce