Yakuza 7 vymění v pokračování zběsilou akci za tahové souboje

Yakuza s pořadovým číslem sedm se stane přerodem série. Hra totiž na rozdíl od předchozích dílů bude sázet na tahové souboje.
Yakuza 7 vymění v pokračování zběsilou akci za tahové souboje

Akční série Yakuza, která doposud byla Japonským GTA s větším zaměřením na pěstní souboje, zásadně upraví svůj styl a vydá se úplně novým směrem. Místo mydlení nepřátel za zběsilého mačkání tlačítek se tentokrát budete muset nad souboji pořádně zamyslet. Hra totiž v sedmém díle nabídne soubojový systém založený na strategicky promyšlených tazích.

Vývojáři slibují, že i přes tahový princip budou souboje neustále v pohybu díky permanentně se pohybujícím postavám a městu, které bude dále pokračovat ve svém běžném životě. Souboj začne přesně tam, kde se do potyčky dostanete a nenabídne žádnou speciální bojovou arénu. Toto umístění může pro některé bitky být klíčové, protože se můžete například snažit držet poblíž předmětů, kterými potom nepřátelům dáte pořádnou čočku. Všechny postavy se také během šarvátky pohybují po bojišti a pokud například narazíte na nějaký předmět ve hře, vaši parťáci mohou upadnout a stát se tak velmi zranitelnými. V krajním případě vás může třeba i srazit auto. Prostě se dočkáte klasických prvků, které znáte z RPG tahovek a k tomu i obohacení v podobě dynamického města či japonských bojových umění.

Kromě bojového systému se také dočkáme nového hlavního hrdiny, kterým bude Ichiban Kasuga. Ichiban se zodpovídal ze zločinu, který nespáchal a odseděl si celých osmnáct let ve vězení. Navíc se potom jeho šéfovi málem podaří Kasugu zabít a vy se tak ocitnete v novém dějišti hry - Yokohamě.  

fd319788-8e03-40f4-9af6-cca9f1e3ba7f

Yakuza 7 vychází v Japonsku na PS4 16. ledna 2020. Později zamíří i do Evropy. Zůstanete jí věrní i přes změněný systém a nového hlavního hrdinu Ičibana?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
Víme, na co všechno se můžete těšit při otevření krabice s PS5

Víme, na co všechno se můžete těšit při otevření k…

Únik pojednává jak o základní, tak i digitální edici.

14.  9.  2020 | | 6 N/A