Youichi Wada vidí budoucnost v online hrách

Prezident společnosti Square Enix (u nás je zejména známá jejich série Final Fantasy) Youichi Wada dal interview Reuters, ve kterém odhaluje některé z plánů jeho společnosti. V současnosti Je to hlavně odhodlání prosadit na americkém trhu jejich RPG Dragon Quest 7, očekává se, že by tento díl mohl být mimo Japonsko úspěšnější, než jeho předchůdci. Vždyť v Japonsku trhal rekordy prodejnosti a během prvních pěti dní prodeje se jej prodalo skoro 3,6 milionu kopií.

  

V blízké budoucnosti sází hlavně na zavedené série, Dragon Quest se dočká osmého dílu, a všechny potěší Final Fantasy 12 (tentokrát už ne 10-2, to je zase jiný díl) společně s Kingdom Hearts 2. Zajímavé je, že hry jsou chystány ještě na konzole druhé generace a vyjdou ve chvíli, kdy začne boj konzolí generace následující. Wada doufá, že by tento krok mohl výrazně rozproudit herní trh.

  

V rozhovoru se rozhodl zabrousit i do dlouhodobých plánů společnosti a jako hlavní zdroj zisku vidí online hry. Dokonce předpokládá, že by někdy v roce 2008 nebo 2009 mohly zisky z online her tvořit přes polovinu celkového výdělku společnosti. Kdo měl možnost hrát online Final Fantasy, tomu je jasné, že nemluví jen tak do větru. Online hry jsou opravdu budoucnost hraní.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole