Za homofobii dostal hráč online RPG Fallout 76 doživotní ban

Dokonce i postapokalyptická pustina má svá pravidla.
Za homofobii dostal hráč online RPG Fallout 76 doživotní ban

Skupinka hráčů na vysokém levelu okusila, jaké to je, když se vám dostane zasloužené odměny za netolerantní jednání. Hráč NathanTheHicc požádal partičku dalších hráčů o léčivý předmět, načež se mu mimo jiné dostalo reakce, že má "roztomilý outfit". U Nathana to ale spustilo doslova panickou reakci, ve které přes hlasový chat začal vykřikovat. "nebudu se je*at s tímhle teploušem," zaznělo v komunikaci hráčů. Pak zmizel v dáli.


Všechno by asi bylo relativně v pohodě, kdyby to tady skončilo. Nikdo by nejspíš tenhle výkřik do tmy dál neřešil. Jenže Nathan dostal lepší nápad. Přivedl si kamarády a chladnokrevně skupinku zmasakroval a zasypal urážkami. Ve hře je funkce, která vás výrazně znevýhodní, pokud ten, na koho útočíte, střelbu neopětuje. V tomhle případě to ale útočníky neodradilo a ještě se hráčům vysmívali a uráželi je homofobními výrazy.


Ve chvíli, kdy se potom respawnovali, přesunuli se na jiný server, protože ve Falloutu 76 není možnost žádného reportu přímo ve hře. Docela zajímavá absence u hry založené na PvP. Celou věc tak hlásili Bethesdě pomocí Twitteru. Tam je požádali o video, které ale nemohli nahrát, a tak to vypadalo, že skupinka napadených hráčů bude bezmocná. Hřebíček do rakve si nakonec ale zarazil sám Nathan, když nahrál video na YouTube s popiskem "očista homoušů" a prokázal tak, že k incidentu skutečně došlo.

Sám se potom také vyjádřil. "Prostě jsme se večer bavili a přišlo nám to zábavné. Z nějakého důvodu jsme si řekli, že by byla sranda je po tom prvním setkání ještě nějak pocuchat. Můžete tvrdit, že je to hnusné, ale podle mě je to prostě hráčská nedospělost. Nelituju toho a rozhodně se nechystám za incident omlouvat," tvrdí NathanTheHicc.


Hlavní problém je, že ve hře nikdy nevíte, na koho narazíte a pokud by se tihle hráči setkali třeba s dítětem, které zrovna prožívá určitou krizi identity, mohlo by to v extrémním případě vést až k tragickým následkům. Hráči sice mají možnost individuálně si ostatní zablokovat, ale to není úplně dostatečné opatření. Doufejme tak, že tenhle incident otevře vývojářům Falloutu 76 oči a přidají i možnost oznámit špatné chování ostatních hráčů bez nutnosti kontaktovat je přes sociální sítě a stránky podpory.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace