Za homofobii dostal hráč online RPG Fallout 76 doživotní ban

Dokonce i postapokalyptická pustina má svá pravidla.
Za homofobii dostal hráč online RPG Fallout 76 doživotní ban

Skupinka hráčů na vysokém levelu okusila, jaké to je, když se vám dostane zasloužené odměny za netolerantní jednání. Hráč NathanTheHicc požádal partičku dalších hráčů o léčivý předmět, načež se mu mimo jiné dostalo reakce, že má "roztomilý outfit". U Nathana to ale spustilo doslova panickou reakci, ve které přes hlasový chat začal vykřikovat. "nebudu se je*at s tímhle teploušem," zaznělo v komunikaci hráčů. Pak zmizel v dáli.

Bethesda nabídla majitelům Falloutu 76 odškodnění, to ale pokulhává

Bethesda nabídla majitelům Falloutu 76 odškodnění, to ale pokulhává

Všechno by asi bylo relativně v pohodě, kdyby to tady skončilo. Nikdo by nejspíš tenhle výkřik do tmy dál neřešil. Jenže Nathan dostal lepší nápad. Přivedl si kamarády a chladnokrevně skupinku zmasakroval a zasypal urážkami. Ve hře je funkce, která vás výrazně znevýhodní, pokud ten, na koho útočíte, střelbu neopětuje. V tomhle případě to ale útočníky neodradilo a ještě se hráčům vysmívali a uráželi je homofobními výrazy.

Fallout 76: otloukánek roku? (recenze)

Fallout 76: otloukánek roku? (recenze)

Ve chvíli, kdy se potom respawnovali, přesunuli se na jiný server, protože ve Falloutu 76 není možnost žádného reportu přímo ve hře. Docela zajímavá absence u hry založené na PvP. Celou věc tak hlásili Bethesdě pomocí Twitteru. Tam je požádali o video, které ale nemohli nahrát, a tak to vypadalo, že skupinka napadených hráčů bude bezmocná. Hřebíček do rakve si nakonec ale zarazil sám Nathan, když nahrál video na YouTube s popiskem "očista homoušů" a prokázal tak, že k incidentu skutečně došlo.

Sám se potom také vyjádřil. "Prostě jsme se večer bavili a přišlo nám to zábavné. Z nějakého důvodu jsme si řekli, že by byla sranda je po tom prvním setkání ještě nějak pocuchat. Můžete tvrdit, že je to hnusné, ale podle mě je to prostě hráčská nedospělost. Nelituju toho a rozhodně se nechystám za incident omlouvat," tvrdí NathanTheHicc.

Necelý týden po vydání už šel Fallout 76 do slevové akce

Necelý týden po vydání už šel Fallout 76 do slevové akce

Hlavní problém je, že ve hře nikdy nevíte, na koho narazíte a pokud by se tihle hráči setkali třeba s dítětem, které zrovna prožívá určitou krizi identity, mohlo by to v extrémním případě vést až k tragickým následkům. Hráči sice mají možnost individuálně si ostatní zablokovat, ale to není úplně dostatečné opatření. Doufejme tak, že tenhle incident otevře vývojářům Falloutu 76 oči a přidají i možnost oznámit špatné chování ostatních hráčů bez nutnosti kontaktovat je přes sociální sítě a stránky podpory.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A