Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout 76 vás přijde draho

Zabíjet bezbranné se ve Falloutu 76 moc nevyplatí.
Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout 76 vás přijde draho

Fallout 76 bude chránit hráče před silnějšími, aby si mohli zážitek užít všichni. Pokud na někoho zaútočíte s tím, že se dotyčný nebude bránit, může vám to přijít jako snadná kořist, jenže za ni draze zaplatíte. Za zabití hráče, který vaši palbu nebude opětovat dostanete na dvě hodiny hned několik znevýhodnění.

Fallout 76 bude bez lidských NPC, úkoly musíte hledat jinde

Fallout 76 bude bez lidských NPC, úkoly musíte hledat jinde

Na mapě budete speciálně vyznačení jako "vrah" a všichni vás na ní uvidí. Naopak vy na mapě neuvidíte nikoho. Zabít vraha navíc můžou i jeho spoluhráči, a to bez nutnosti obav z nějaké sankce. A věřte, že to klidně udělají. Na vaši hlavu totiž bude vypsaná odměna, díky které se z vás stane doslova magnet na kulky. A pokud vás chytře napadlo, že to obejdete odhlášením na dvě hodiny? Nene, na to Bethesda myslela. Půjde o dvě aktivní hodiny ve hře.

Druhou možností, jak vás potrestat je potom masivní debuff, který výrazně sníží veškeré poškození způsobené vaší postavou, čímž se z vás stane mnohem méně nebezpečný jedinec. Jestli se ale bojíte, že tím bude trpět hra v oblasti soubojů mezi hráči, obavy můžete odložit stranou. Tahle mechanika se bude vztahovat čistě na to, že jeden z hráčů na druhého zaútočí, aniž by jeho soupeř v duelu reagoval. 

Fallout vyjde bez podpory cross-play mezi platformami

Fallout vyjde bez podpory cross-play mezi platformami

"Jde nám pouze o to, abychom zabíjení zabránili tam, kde to může hru znepříjemňovat. Což je přesně případ jednostranných útoků. Snažíme se, aby to nebyla zábava a proto budete způsobovat o mnoho menší poškození," tvrdí viceprezident marketingu Bethesdy, Pete Hines.

Fallout 76 vyjde 14. listopadu na PC, PS4 a Xbox One. Vydáte se po jeho spuštění na lov vrahů bezbranných?