Začíná pád Apex Legends? Jeho sledovanost klesla na čtvrtinu

Apex Legends za sebou má skvělý start, který předpovídal útok na největší velikány žánru battle royale. Teď ale jeho sledovanost dramaticky klesá.
Začíná pád Apex Legends? Jeho sledovanost klesla na čtvrtinu

Apex Legends díky překvapivému oznámení, náhlému vstupu na vysílací platformy ve spolupráci se známými streamery a originálnímu pojetí žánru battle royale získal velmi rychle desítky milionů hráčů. Nejen hratelností navíc ohrozil i jinak naprosto bezkonkurenční Fortnite, když dosahoval i čtyřiceti milionů nasledovaných hodin za týden na Twitch.tv. 

Apex Legends stále roste, dostal se už k 50 milionům hráčům

Apex Legends stále roste, dostal se už k 50 milionům hráčům

Teď se však situace opět vrací do původního stavu a Fortnite je na vrcholu žebříčku sledovanosti, zatímco Apex padl na deset milionů hodin za týden. Pro porovnání právě konkurenční Fortnite se stabilně pohybuje na zhruba dvojnásobném čísle. Tento úpadek vyděsil také investory, kterým se momentálně nedoporučuje investovat s očekáváním, že se hra stane rovnocenným soupeřem pro hříčku od Epic Games. 

Apex Legends: dva se perou, třetí se směje (recenze)

Apex Legends: dva se perou, třetí se směje (recenze)

Pro EA jde o hodně nepříjemné zprávy, protože právě free to play titul nadupaný mikrotransakcemi měl vystřelit akcie EA zase o něco výše po nevydařených prodejích Battlefieldu 5 a Anthem. Na podzim ale EA může paradoxně zachránit Star Wars Jedi: Fallen Order, které jako singleplayerová akční adventura není zrovna šálkem kávy pro EA. Možná to ale společnosti naznačí, že cesta vždy nemusí vést jenom skrze multiplayer.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma