Zahodíme díky Sony obrazovky, nebo jde jen o hype?

Velmi zajímavý článek se objevil dnes na Živě. Pojednává o patentu, který si nechala obnovit a prodloužit Sony. Patent, týkající se předávání informací do mozku pomocí ultrazvuku, je pozoruhodný zvláště tím, že Sony vlastně ani na dané technologii nepracuje. Je sice krásná vize, že bychom mohli někdy v budoucnu hry mozkem nejen ovládat (což je možné díky EEG zpětné vazbě), ale i vnímat, ale tento patent spíše podobné možnosti brzdí. Pokud Sony danou technologii nevyvine, pro ostatní je přinejmenším silně demotivující a nevýhodné pracovat na projektu, jehož výsledek už má někdo jiný (kdo "ani nehne prstem") patentovaný. Můžeme tedy předpokládat, že nejméně do roku 2022, do kdy má Sony patent, se podobných vymožeností nedočkáme.

Zdroj: Živě


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce