Žaloba komixového nakladatelství Marvel na MMORPG City of Heroes byla seškrtána ještě před zahájením soudu

Komixový gigant, společnost Marvel, se rozhodla žalovat NCsoft, autory City of Heroes, a Cryptic Studios, distributory této hry. Již jsme vám sdělovali, že se jedná o problém ohledně možnosti vytvořit si ve hře hrdiny podobné těm komixovým. Při přípravě hlavního líčení označil soudce Gary Klausner šest bodů obžaloby jako neopodstatněné a ještě pořádně promazal poslední úpravy žaloby.

Stále však ještě žalobě nějaké ty body zbývají, takže nic ještě není jisté. I tak jsou zástupci NCsoftu potěšeni vývojem situace a pochvalují si, že jak fakta, tak i právo stojí na jejich straně. Cryptic Studios jsou stále ještě opatrní a jediné vyjádření zní, že je průběh líčení zatím uspokojující. Marvel tak musí doufat, že část žaloby, zabývající se přímým porušením autorského práva, bude stačit.

Uvidíme, jak se dále bude kauza vyvíjet, jistě bude zajímavé sledovat, zda jsou vývojáři zodpovědní za možnosti, které hráčům dávají. Já si zatím skočím zaregistrovat na sebe ochrannou známku a připravím žalobu na Electronic Arts, protože v The Sims 2 jde jistě vytvořit někdo podobný mě.

Zdroj: Gamespot

Váš názor Další článek: Rychlé screenshoty z Trackmania Sunrise

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Aktuality

24. března | S dnešním vydáním Resident Evil 4 oznámil Capcom také první přídavek zdarma. Akční mód Mercenaries vyjde už 7. dubna. 
23. března | Akční rogue-like Have a Nice Death vyšla v plné verzi na PC a Nintendo Switch. Od hráčů si zatím odnáší jen slova chvály. Vyzkoušejte, jaké to je být samotnou Smrtí. 

Dubnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak AI mění svět

Megatest 15 procesorů

Velké srovnání IPTV

Nejlepší základní desky pro PC