Zamyšlení: Jeden den v životě pařana

Nestává se každý den, aby nám naši čtenáři psali obsáhlé dopisy. A už vůbec se nestává, aby jejich dopisy obsahovaly takové texty, jako je ten následující. Ale stalo se... A snad právě výjimečnost této události nás přesvědčilo o tom, abychom se o následující text podělili i se zbytkem našich čtenářů. Takže, pokud vás zajímá, jak vypadá jeden (údajně) typický den jednoho našeho (nejspíše) typicého čtenáře, neváhejte a čtěte. Stojí to za to.
Zamyšlení: Jeden den v životě pařana

Zdravím všechny. Ptáte se, proč tohle tvořím? Nedávno mě slušně vytočil jeden článek v novinách, kde se mluvilo o počítačových hrách a jejich dopadu na psychiku člověka. Podle autora hraním jen degenerujeme; chováme se jak zvířata, bereme drogy, vraždíme na potkání a tak dále a tak dále… To je ovšem pěkná slátanina!

Já třeba hraji hry (kupodivu, že:-) a jsem naprosto normální řadový občan tohohle státu. Schválně vám popíši  jeden obyčejný den (konkrétně minulý čtveretk, aby nedošlo k mýlce) v mém poklidném životě a posuďte sami, jestli jsem magor a zvrhlík - nebo úplně normální, ničím nenarušený člověk jako třeba… no… já nevím kdo.

   

V mládí jsem se učil hrobařem... * Páčidlo? Není to Half-Life? * Soldier of Fortune 2. Doporučuje 9 z 10 učitelů anatomie

Ráno, hned jak se mi dobijí životy na maximum, se probudím. Dám si něco k jídlu, ale nic moc to není; skill ,,cooking‘‘ není moje primární dovednost. Stačí tak na to, aby nevznikl požár. A ten já v bytě nechci. Pak si vyčistím zuby, umyju se a vůbec dobiju ukazatel hygieny na maximum. Však to znáte. Pak se obleču, do inventáře hodím učení, vezmu si klíče a ruční granát a s hláškou  ,,sun sun‘‘ odcházím do školy.

Co se ale nestane! Na cestě na autobusovou zastávku potkám jednu sousedku - starou babiznu. Začne mi nadávat, že jsem včera večer dělal do nebe volající kravál. No prostě jsem to s tou house party přehnal a ona nemohla spát. Čarodějnice jedna stará!! Kontruji slušně tím, že asi byla málo unavená. A ona na to, že jsem darmošlap, že za komunistů tohle nebylo, takovýhle lidi; že je už stará, snad jí aspoň někdo pustí sednout v autobuse atd. atd.

A celou dobu musím koukat na ten její výraz - od pohledu je vidět, že má zastaralou grafárnu! Maximálně nějakou GeForce 1, soudě podle počtu polygonů. O zvukovce ani nemluvím. Ten vřískot, co na mě vydává, je zaručeně BC Speaker (BabkaComputer Speaker). Ach jo. Už mě ty kecy  nebaví  –  radši bych dohrál Postala 2, jsem těsně před koncem. Tak už zmlkni, babo! A hele - tamhle leží lopata jak vystřižená z Postala! Bác břink. Chce se mi čůrat. That’s the ticket...

Vím, že jsem to neměl dělat. Nestihl jsem totiž autobus. Ale nevadí, stoupnu si doprostřed silnice a počkám, až zastaví nějaké auto. Přijdu k řidičovi, vytáhnu ho ven, nasednu, naladím oblíbenou stanici a jedu směrem do školy. Poté, co se mi nahraje Level 2: ,,The School‘‘, mažu do třídy.

První hodinu máme češtinu a já nemám úkol. Tak to zkouším ukecat, ale na charisma jsem vždycky kašlal  (mám ho sotva na devítce), takže za 5. Smůla. O přestávce prokecnu všechny kamarády a pak je označím do bloku a jdeme na bitku s kuličkovými pistolemi. To je moje oblíbená hra,  protože na mých kamarádech je hrozně príma, že mají tolik zásahových bodů. I voči!!! Na vlastní voči jsem viděl ty bezva animace co dělají, když je trefíte do vočí!!! Prostě božárna.

Zvoní. Rychle sklidit všechny vystřelený voči ze země a do lavic, děcka. A takhle to jde dál a dál, až o přestávce před poslední hodinou do mě vrazí nějaký noob, co utíká na WC. To volá po spravedlivé odplatě – noob jedna drzá!

   

Pomozte mi sakra!Klikněte na mě!! * Hitman je legenda. Ale k ,,práci`` používá jen řeznický hák... *   Šup s noobem na tmavé místo!

Jdu za ním. Vejdu na záchody. Jsme tu sami…Přitisknu se ke zdi a kouknu za roh. Je tam a neví o mě! Pomalu se plížím za svůj target. Z ,,předmětů pro rychlé použití‘‘ vybírám žvýkačku, kterou natáhnu
a použiji jako strunu. Teď si asi říkáte, že je to hloupost – škrtit žvýkačkou (byť vydrží dlouho a dlouho). Každý normální člověk škrtí zásadně strunou, ne? Ale já jsem silent assassin; zato vy tohle nezkoušejte, dokud nebudete tak na… já nevím… 55. levelu.

Tělo odtáhnu pryč, aby nebyl alert (nejsem magor - byl by to fakt průšvih) a převléknu se do oblečení targetu. Nevím proč, ale noobovo ochranka rozdíl pozná – asi nějaký error nebo bug, snad to patch spraví. Musím utéct.

Poslední hodinu máme tělocvik a házíme s granátem. Asi už tušíte, co se stane. No prostě a jednoduše: Házím jako poslední a nikde po ruce není granát, tak vytáhnu jeden vlastní z inventáře (já věděl, že se bude hodit; jinak by se tady přece neobjevil!) a s typickou vietcongskou hláškou: ,,Pozor, házím granát!‘‘ hodím  (ano světe, div se) granát. Lidi ze třídy a profesor na tělocvik ale měli vždycky mizernou AI a i teď jenom tupě koukají… M O N S T E R   K I L L.

No nic, hodina skončila předčasně, tak jdu domů. Ještě pomůžu sestře umýt nádobí (trvá jí to hrozně dlouho, asi má pomalý procesor nebo co) a pak jdu ven chatovat se zbylými kamarády. Musím dobít social  a fun ukazatel. Potom se ještě doma vrhnu k PC, dohraju Postala a nainstaluju Manhunt. Hele, ta hra je tak na 10/10!!! Ale co, je už večer a já jsem unavený, tak se najím a jdu spát. 

   

Postala by se měli vyvarovat všichni psychicky nevyrovnaní lidé * Pozor, házím granát! * Občas si také s kamarády uděláme trampský večer s táborákem

No  tak to byl jeden obyčejný den v mém životě. Asi je hloupost vám o tom vyprávět, každý to přece znáte… Ale co, musel jsem si postěžovat mezi lidmi jako jsem já sám; lidmi, co mi rozumí. Mějte se fajn, jdu vyklepnout kamaráda v Quakovi.

Jagup


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A