Zase mašinky, hu-hů!

Vlaky a vláčky jsou teď, zdá se, na vrcholu oblíbenosti. Dokonce i Microsoft už to prokoukl. Že by se nám rodila nová generace, generace, jejímž největším snem bude stát se průvodčím, nebo snad dokonce rovnou strojvedoucím? No, to uvidíme. Novou gamesu z vlakového prostředí připravuje i společnost Flying Lab Software. Bude se jmenovat Rails Across America.
Zase mašinky, hu-hů!
Rails Across America se, jak už název letmo napovídá, bude odehrávat v Americe. Konkrétně Americe severní, a to v časovém období od roku 1830 po nedalekou budoucnost. Co přesně je myšleno onou "nedalekou" budoucností není bohužel známo. Rozhodně však nečekejme, že se s vlakovou dopravou dostaneme do 24. století ;-) (ačkoliv - všechno je možné!).

Žánrem bude RAC obchodní real-time strategie příchutí klasických "sim" her. Zřejmě něco jako Railroad Tycoon, až na to, že se celá ta kolejová mánie bude odehrávat rovnou na celém kontinentu. Budete moci stavět stovky různých tratí, dlouhých tisíce mil, na nichž budou křižovat zasněžené pláně i zelené luky vaše gigantické ocelové mašiny. Budete muset činit strategická rozhodnutí o tom kam rozšiřovat svou působnost, kde postrašit konkurenci, a kde trochu podlézat vládním úředníkům (Mimochodem, už jste slyšeli o kurzech tzv. "řiťolezectví"? Ne? Zeptejte se svého šéfa...).

Rails Across AmericaRails Across America

A co bude vlastně cílem hry? Samozřejmě, vyhrát... A to se bude dít prostřednictvím čeho? Prostřednictvím prestiže, ano! Prestiž bude totiž v této hře (jen o něco málo) cennější než peníze. Budete ji získávat tak, že do daného regionu dopravíte co největší množství nákladu, nebo tak, že postavíte nějakou velice speciální trať (třeba v nějakém zapadlém údolíčku, kde ještě ani neznají elektřinu, nebo se vám povede spojit oba konce kontinentu, prostě něco, co ještě nikdo nedokázal, chápete?:). Čím víc prestiže, tím víc peněz, čím víc peněz, tím víc prestiže, prostě začarovaný kruh.

Tratě budete moci stavět pouze z měst, ke kterým už máte nějakou trať postavenou, nemůžete začít stavět koleje kdesi v pustině, kde o vaší společnosti nemají ani zdání. V jednom časovém okamžiku bude moct být ve výstavbě maximálně pět tratí. Jakmile nějakou trať dostavíte, přichází na řadu obsazení lokomotivami. Můžete převážet buďto náklad nebo pasažéry (některé vlaky však mohou převážet oboje najednou). Jakmile budete mít mašiny přepravené, stačí zadat jízdní řád a už můžou vyrazit!

Samozřejmě, že stavba tratí je velmi finančně náročná, a tak myslím nikoho nepřekvapí možnost půjčit si v bankách. Půjčky se budou taktéž hodit v tom případě, kdy narazíte na nějakou velice lukrativně vyhlížející soukromou společnost, která je zrovna na prodej. Stačí nabídnout víc než konkurence a máte zase o jednu výnosnou linku navíc.

U RAC nebude chybět multiplayer. Popravdě, bude nedílnou součástí teto hry. Má být velmi propracovaný, bude umožňovat různé dohody mezi hráči, obchody, apod. Prostě a jednoduše, o zábavu mezi více lidmi by mělo být velice náležitě postaráno, a to nejen díky propracované umělé inteligenci.

Všichni milovníci železnice se jistě mají na co těšit. I kdyby si měli počkat až do letošní zimy. Ale oni vlastně mají to čekání tak nějak v krvi, že? :).

Rails Across America

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |