Zase mašinky, hu-hů!

Vlaky a vláčky jsou teď, zdá se, na vrcholu oblíbenosti. Dokonce i Microsoft už to prokoukl. Že by se nám rodila nová generace, generace, jejímž největším snem bude stát se průvodčím, nebo snad dokonce rovnou strojvedoucím? No, to uvidíme. Novou gamesu z vlakového prostředí připravuje i společnost Flying Lab Software. Bude se jmenovat Rails Across America.
Zase mašinky, hu-hů!
Rails Across America se, jak už název letmo napovídá, bude odehrávat v Americe. Konkrétně Americe severní, a to v časovém období od roku 1830 po nedalekou budoucnost. Co přesně je myšleno onou "nedalekou" budoucností není bohužel známo. Rozhodně však nečekejme, že se s vlakovou dopravou dostaneme do 24. století ;-) (ačkoliv - všechno je možné!).

Žánrem bude RAC obchodní real-time strategie příchutí klasických "sim" her. Zřejmě něco jako Railroad Tycoon, až na to, že se celá ta kolejová mánie bude odehrávat rovnou na celém kontinentu. Budete moci stavět stovky různých tratí, dlouhých tisíce mil, na nichž budou křižovat zasněžené pláně i zelené luky vaše gigantické ocelové mašiny. Budete muset činit strategická rozhodnutí o tom kam rozšiřovat svou působnost, kde postrašit konkurenci, a kde trochu podlézat vládním úředníkům (Mimochodem, už jste slyšeli o kurzech tzv. "řiťolezectví"? Ne? Zeptejte se svého šéfa...).

Rails Across AmericaRails Across America

A co bude vlastně cílem hry? Samozřejmě, vyhrát... A to se bude dít prostřednictvím čeho? Prostřednictvím prestiže, ano! Prestiž bude totiž v této hře (jen o něco málo) cennější než peníze. Budete ji získávat tak, že do daného regionu dopravíte co největší množství nákladu, nebo tak, že postavíte nějakou velice speciální trať (třeba v nějakém zapadlém údolíčku, kde ještě ani neznají elektřinu, nebo se vám povede spojit oba konce kontinentu, prostě něco, co ještě nikdo nedokázal, chápete?:). Čím víc prestiže, tím víc peněz, čím víc peněz, tím víc prestiže, prostě začarovaný kruh.

Tratě budete moci stavět pouze z měst, ke kterým už máte nějakou trať postavenou, nemůžete začít stavět koleje kdesi v pustině, kde o vaší společnosti nemají ani zdání. V jednom časovém okamžiku bude moct být ve výstavbě maximálně pět tratí. Jakmile nějakou trať dostavíte, přichází na řadu obsazení lokomotivami. Můžete převážet buďto náklad nebo pasažéry (některé vlaky však mohou převážet oboje najednou). Jakmile budete mít mašiny přepravené, stačí zadat jízdní řád a už můžou vyrazit!

Samozřejmě, že stavba tratí je velmi finančně náročná, a tak myslím nikoho nepřekvapí možnost půjčit si v bankách. Půjčky se budou taktéž hodit v tom případě, kdy narazíte na nějakou velice lukrativně vyhlížející soukromou společnost, která je zrovna na prodej. Stačí nabídnout víc než konkurence a máte zase o jednu výnosnou linku navíc.

U RAC nebude chybět multiplayer. Popravdě, bude nedílnou součástí teto hry. Má být velmi propracovaný, bude umožňovat různé dohody mezi hráči, obchody, apod. Prostě a jednoduše, o zábavu mezi více lidmi by mělo být velice náležitě postaráno, a to nejen díky propracované umělé inteligenci.

Všichni milovníci železnice se jistě mají na co těšit. I kdyby si měli počkat až do letošní zimy. Ale oni vlastně mají to čekání tak nějak v krvi, že? :).

Rails Across America

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A