Zavádění nových značek je riskantní, tvrdí ředitel Playstationu

Vytvořit novou značku něco stojí a návrat nákladů není zdaleka jistý. O tématu se rozpovídal ředitel Playstationu Jim Ryan.
Zavádění nových značek je riskantní, tvrdí ředitel Playstationu

Playstation buduje svoji komunitu a základnu fanoušků především kolem exkluzivních titulů, které vytváří jenom a pouze pro svoji platformu. Za dlouhé roky si již dokázal Playstation vybudovat řadu značek, které se stávají jeho klíčovými zbraněmi v boji s konkurencí, ale každá značka jednou začíná. A vytvořit ji podle CEO Sony Interactive Entertainment Jima Ryana není vůbec jednoduché.

Na Playstation 5 možná dorazí předplatné ve stylu Game Passu

Na Playstation 5 možná dorazí předplatné ve stylu Game Passu

"Během generace PS4 jsme investovali opravdu hodně. Více než si lidé uvědomují. Přidali jsme hry od Insomniac skrze jejich akvizici, děláme skvělé hry a další kusy plánujeme. Blockbusterové hry potřebují velký start. Jejich tvorba stojí za předpokladu, že chcete přivést na trh novou značku, více než sto milionů dolarů. Je to velmi riskantní tah a my jsme se k němu uchýlili čtyřikrát během poslední generace," popisoval kroky Playstationu v posledních letech Ryan.

Playstation 5: futuristická stylovka se spoustou změn | Recenze

Playstation 5: futuristická stylovka se spoustou změn | Recenze

"Náš management se zabývá jednotlivými studii a jejich portfolii. Hledáme rovnováhu mezi používáním již zavedených a oblíbených značek jako God of War či Uncharted a zaváděním čerstvých titulů, kterými byl například Horizon: Zero Dawn nebo Ghost of Tsushima. Vše rozmýšlíme velmi pečlivě a opatrně," pokračoval. 

Nové značky od Sony tak zřejmě ani v příštích letech nebudou úplně běžnou záležitostí, ale když už se něčeho dočkáme, můžeme se spolehnout na to, že by mělo jít při nejmenším o obchodní úspěch a nezbývá než doufat, že ten bude doplněný i skvělým herním zážitkem. Které značky Playstationu máte nejradši?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play