Zázračný lék – kladivo na chronickou žaludeční neurózu

Soutěž s Becherovkou – to bylo přední téma včerejšího vydání Doupěte. Přesně dle slibu nyní uveřejňujeme nejlepší hry, které byly do spoutěže přihlášeny, a umožňujeme tak i vám, čtenářům, ochutnat pocit, že to u nás v zemi koruny české s hrami není tak špatné. Jako první hru uvádíme Zázračný lék – vítězný projekt, jenž byl po zásluze odměnen.
Zázračný lék – kladivo na chronickou žaludeční neurózu
Soutěž s Becherovkou – to bylo přední téma včerejšího vydání Doupěte. Přesně dle slibu nyní uveřejňujeme nejlepší hry, které byly do spoutěže přihlášeny, a umožňujeme tak i vám, čtenářům, ochutnat pocit, že to u nás v zemi koruny české s hrami není tak špatné. Jako první hru uvádíme Zázračný lék – vítězný projekt, jenž byl po zásluze odměnen.

Zázračný lékZázračný lék

Hlavním hrdinou adventury Zázračný lék je Pepa Bechr, poslední z rodu Becherů, rodu, který světu představil likér od třináctého pramenu. Na minulost se nijak neváže, spíše se jednoho dne zjeví, a sice ve městečku Mumania. Krátce po úvodním intru, které vás jednoduchou formou seznámí s příběhem, se vrháte do ozubených koleček jednotlivých závislostí, dialogů a činů, které by měly vyústit vítězným zakončením. A příběh? V době, kdy je lidstvo na vrcholu technologického pokroku začnou lidé umírat na podivné choroby – chronickou žaludeční neurózu projevující se silnými křečemi a bolestmi. Lék je jediný – jak všichni předpokládají. Je jím Becherovka, tu však není možné vyrábět, neboť tajný recept ja ztracen a lidstvo tedy pokojně vymírá dále.

Zázračný lékZázračný lék

Hra si nedělá příliš velké ambice – nabízí neceou hodinku čistého času hraní v případě, že si vychutnáváte všechny vychytávky, které hra obsahuje. Je zřejmé, že autoři (brněnský trojčlenný tým Enteron) se více než na komplexnost hry zaměřili na její preciznost a především zábavu. Pokud si pamatujete na soudní spory ohledně ochranné známky Becherovka, budete překvapeni její paralelou i ve hře.

Zázračný lékZázračný lék

Technicky je hra vcelku zdatná – celá je naprogramovaná v Macromedia Flash, což ji umožňuje snadnější šíření i na webu (vzhledem k úspoře; velikost celého souboru je však přes 18 MB, takže na embedování do stránek lze již předem zapomenout – na vině jsou předně samozřejmě namluvené dialogy a zvukové efekty obecně). Grafika je klasická ručně kreslená a dodává hře nádech dob, kdy v adventurách ještě nebyl ten magický patvar 3D, který odstranil v první chvíli hratelnost. Je fakt, že se vše začíná dostávat do správných kolejí, ale stále ještě některá kole drncají po pražcích. Za zmínku stojí ale velmi kvalitně a emocionálně namluvené dialogy nebo monology samotného Pepy Bechra. V některých ohledech mám pocit, že scénárista byl malinko inspirován filmem Samotáři a památnými hláškami Jiřího Macháčka – ale proč ne konečně? Dodává to hře šmrnc!

Download: zde [16.8 MB], VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |