Zdarma: Recenze: Jetz Rampage 4 - Revenge

Máte občas chuť si zahrát něco ostřejšího? Něco, kde je násilí na běžném pořádku a lidský život nehraje žádnou podstatnější roli? V tom případě se poohlédněte po dnešním, zdarma nabízeném, titulu, který vás hratelností doslova pohltí!
Zdarma: Recenze: Jetz Rampage 4 - Revenge

Platforma: PC
Typ hry: Akční
Multiplayer: Ano
Minimální konfigurace: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, 8MB grafická karta
Doporučená konfigurace: Pentium II 500MHz, 128MB RAM, 16MB grafická karta
Testovací konfigurace: Pentium 4 1.6GHz, 768MB RAM, 128MB grafická karta
Výrobce: Shawn64`s Creations
Vydavatel: Freeware
Homepage:
http://shawn64.com

Již mnoho debat proběhlo o brutalitách her či filmů a především jejich působení na mladistvé hráče. Rozhodně by se ale neměla srovnávat brutalita a BRUTALITA. V případě, že je ve hrách více či méně opodstatněná, při konečném hodnocení věkové skupiny se přivírají, jak je vidno, obě oči. I přes to se vždy najdou hry, které jsou zejména o násilnosti, jejich smysl je pouze krev, zabíjení a vše, co k tomuto neodmyslitelně patří. Jsou to hry komerční i freewarové. Jak je na tom ale Jetz Rampage 4 – Revenge (dále jen Revenge), který na mě zprvu v tomto směru působil rozporuplně?

  

Phoenix? Že bych se zašel podívat? * Lepší je nemířit a hned střílet * Že mě netrefíš...

Revenge je považován za hru založenou na neopodstatněném násilném jednání, u kterého se bude jistě spousta lidí - včetně mě -bavit. Ještě bych rád podotkl, že nejsem žádný zastánce jakékoliv teorie o důsledcích hraní her tohoto typu, protože tuto záležitost považuji spíše za úsměvnou věc. To je ale můj názor, který nikomu nevnucuji, spíše chci uvést na pravou míru jak jsem hru pochopil, jaký z ní mám dojem a jak jsem pojal tuto recenzi.

Grafika k pousmání

Jistě jste již okem zavadili o okolní screenshoty, které nepůsobí zrovna stylem, jenž by měl navozovat nepříjemné pocity z pohledu na mrtvá těla. Grafika samotná není, jak je zřejmé, laděna nijak vážně. Asi to byl záměr autorů z důvodu, aby odlehčili z konečného dojmu nemravních zásad zabíjení a likvidování všeho živého. I tak je ale v pohybu celkem pěkná, pochopitelně však ne dech beroucí a jistě neočekávejte žádné realistické efekty, ze kterých byste měli sedat na zadek.

Hra samotná není ani tak o grafickém zpracování, jako o propracovanosti okolního světa. Po prvních minutách strávených v této hře mi ihned přišla namysli velice známá hra GTA. V Revenge jste totiž také zasazeni do města, ve kterém můžete plnit různé úkoly. Akorát je vše pojato zcela jinak, z jiného pohledu snímání kamery, s nesrovnatelně menším světem a rozhodně bez nějakého významného příběhu. Musím však uznat, že právě Revenge mě zaujal zejména svojí destrukcí okolního prostředí!

Vše co můžete zničit, zničte!

Celé prostředí je snímáno z bočního pohledu a doslova oplývá různými billboardy, reklamami, bankomaty a spousty dalšími věcmi, které můžete likvidovat. Opravdu hezky se mi jevilo třeba takové házení granátů, které po dopadu rozmetají vše kolem. Například vždy poškodí okolní zdi, občas i strhnou nějaký tu reklamní plochu, vymlátí okna okolních budov a když se zadaří, možná z nejednoho vypadne i nějaký ten zakrvácený nešťastník.

  

Však já tě dostanu! * Kdo tuhle hromadu šrotu bude uklízet? * Teď mě nic neohrozí

Obrazovka pak doslova hýří detonacemi, které doprovází poměrně působivý třepot kamery se skvělými zvuky, ke kterým se dostanu později. Potenciál hry mimo jiné tkví v penězích, tvořící základ pro nakupování nových věciček, s nimiž se pak můžete stát lepším a lepším dárcem olova. Peníze získáte střílením nevinných lidí a braním jejich pracně nashromážděných úspor nebo plněním různých úkolů, které dostanete od lidí v tmavých kabátech rozmístěných různě po městech.

Co se týče zbraňového arsenálu, jevil se mi jako opravdu obstojný. Začínáte s obyčejným kulometem a vcelku účinným granátem, později se vám však dostanou do ruky lepší zařízeníčko. Některé kousky si můžete koupit, jiné jsou speciální a získáte je třeba po zabití konečného bosse v levelu. Namátkou bych jmenoval bazooku, sniperovku či obzvláště efektivní zbraň – motorovou pilu.

Zvuk jako víno

Co stojí na této hře za zmínku je zvukový doprovod. Na své poměry je skvělý a při tom zmatku všude kolem (jeho příčinou budete pochopitelně vy) teprve poznáte pravé kouzlo celého díla. Zvuky totiž leckdy „překřičí“ ostatní nedostatky, jimiž hra disponuje, v tomto případě především jednodušeji pojatou grafiku. Po stránce hudební se Revenge nejeví jako nějaký zázrak, což je docela škoda.

Vcelku vzato tato hra neosloví ze samotného pohledu na screenshoty rozmístěné kolem. O to větší důvod máte si ji vyzkoušet sami, je zdarma a chcete-li se odreagovat, rozhodně je tato hříčka jasnou volbou zajišťující „skvělou“, zábavu! Nebudete litovat…

*** DOWNLOAD - 15,4 MB ***

Grafika: 7/10
Hudba: 7/10
Zvuky: 8/10
Hratelnost: 9/10

Revenge je skvělá hra, která nemusí ohromit při prvním pohledu na okolní screenshoty. Její potenciál objevíte až při hraní samotném. O to více vám doporučuji vyzkoušet toto skvělé dílko!

Celkové hodnocení: 9/10

David Marák, redaktor serveru FreeHry.cz

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |4 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

včera | |30 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jaké poznatky si odnášíme?

První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jak…

Nová generace konzolí je tu s námi už více než rok. Jaké jsou naše poznatky?

5.  1.  2022 | |16 N/A
Ladislav Novák
TémaNext-gen
Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Známe přesné parametry i první novou hru

Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Z…

Druhá generale VR brýlí pro PlayStation je zase o kousek blíž

5.  1.  2022 | |1 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PlayStation VRVirtuální realita