Železopevná důstojnost přichází z Polska

Neboli Iron Dignity, nový projekt od TopWare Interactive. Nikoho již asi nepřekvapí, že se jedná o strategickou, nebo lépe řečeno taktickou hru. Hráč bude mít za úkol zachránit svět před dalším světovým konfliktem (ve kterých si v TopWare doslova libují). Bude se bojovat v Karpatech, ve Francii, Německu, Irsku i na Sibiři. Partyzáni – nasadit beranice a do boje!
Železopevná důstojnost přichází z Polska
Neboli Iron Dignity, nový projekt od TopWare Interactive. Nikoho již asi nepřekvapí, že se jedná o strategickou, nebo lépe řečeno taktickou hru. Hráč bude mít za úkol zachránit svět před dalším světovým konfliktem (ve kterých si v TopWare doslova libují). Bude se bojovat v Karpatech, ve Francii, Německu, Irsku i na Sibiři. Příběh je opět velice jednoduchý - Rusko již dávno přestalo být hrozbou, takže se nutně vynořil nový světový strašák. Ano, znalci odpovídají Čína. Ta dokázala přesvědčit okolní asijské země o vizi "Velké Asie" a začala se s nimi spojovat (přesnější je spíše výraz anektovat). Zformovala se samozřejmě protisíla - "vyspělý Západ" - v podobě USA a Evropy.

Iron DignityIron Dignity

Hráč se dostává do role velitele bojové jednotky sestávající z nejrůznějších strojů (letadla, helikoptéry, džípy, tanky, bojoví roboti, apod.). Bude muset plnit úkoly jako sbírání tajných informací, osvobozování zajatců, ničení malých předsunutých základen či hlídek. To vše se samozřejmě bude řídit příběhem, který bude mít dvě různé "větve". Některé další úkoly jsou docela originální, avšak zároveň i realistické - například bude nutné si ověřovat zdroj instrukcí. Co kdyby se náhodou podařilo nepříteli napojit na "spojenecké" komunikační sítě a zadat chybné instrukce k dalšímu postupu?

Iron DignityIron Dignity

Před každou misí si hráč bude moci vybrat které jednotky si sebou na tu kterou misi vezme, na tomto místě se samozřejmě vyplatí podrobně prostudovat zadaný briefing, jelikož na každý úkol se hodí jiné jednotky (vzpomeňme proslulého Mechcommandera, a zbožně očekávejme jeho druhý díl). Velice přívětivě by mělo vypadat ovládání hry. Hráč se bude moci vždy přepnout do jiné jednotky - a to pouhým stisknutím vybrané číslice (každá jednotka bude mít přiřazené číslo, jehož pomocí bude taktéž reprezentována na radaru). Otevírání dalších oken s výhledem ostatních jednotek samozřejmě nebude v Iron Dignity naprosto žádný problém. Hru bude možné ovládat jak pomocí joysticku (s podporou zpětné vazby), tak i klávesnice a myši. Ostatním jednotkám bude možné opět jednoduchými stisky kláves zadávat rozkazy, podobně jako je tomu např. ve vesmírných simulacích, když zadáváte příkazy svým wingmenům. Maximální počet jednotek ve skupině je 15. Umělá inteligence jednotek by měla být dle zmíněných vlastností hry velice pokročilá.

Iron DignityIron Dignity

Mimo pohledu z kokpitu, který bude určen pro samotnou akci, tu bude ještě tzv. "Overview mode", který hráči umožní podívat se na celé bojiště přehledně z ptačí perspektivy. Odtamtud bude taktéž možné ovládat jednotky - podobně jako je tomu v ostatních RTS prostoduchým pohybem a poklikem myši.

Mise se budou odehrávat jak na povrchu (ve dne i v noci, dočkáme se dokonce i přechodu dne v noci uprostřed mise, nebudou chybět ani změny počasí), tak v podzemí - v rozlehlých tunelových komplexech či obrovských jeskyních. Krajina bude ztvárněna velice detailně, např. voda bude odrážet obraz a mosty by mělo být možné zničit. Vůbec celá atmosféra hry by se měla nést v částečně filmovém duchu (představuji si rychlé, dramatické pohyby kamery, průlety okolo vybuchujících entit, apod.).

Multiplayer přes internet i LAN je opět samozřejmostí, a to až pro 16 hráčů (deatchmach, cooperative mód bude přístupný pouze maximálně osmi hráčům). Iron Dignity by měla vyjít v nejbližších dnech či týdnech.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A