Země napotřetí aneb univerzalita jednoho kopyta

TopWare opravdu nelení a neustále chrlí nové a nové projekty. Tentokrát se překvapivě opět jedná o real-time strategii. EARTH III je pokračováním dnes již slavné série Earth 2140 a Earth 2150. Příběh, v podstatě nepříliš důležitá záležitost, se odehrává v roce 2150, těsně po zničení matičky Země (kterážto událost se - opět překvapivě - odehrála v Earth 2150).
Země napotřetí aneb univerzalita jednoho kopyta
TopWare opravdu nelení a neustále chrlí nové a nové projekty. Tentokrát se překvapivě opět jedná o real-time strategii. EARTH III je pokračováním dnes již slavné série Earth 2140 a Earth 2150. Příběh, v podstatě nepříliš důležitá záležitost, se odehrává v roce 2150, těsně po zničení matičky Země (kterážto událost se - opět překvapivě - odehrála v Earth 2150). Jde tady přibližně o to, že zbytky lidstva se pokoušejí přežít, ovšem brání jim v tom zrůdní ufoni vynořivší se náhle odkudsi, kteří se je naopak pokoušejí kompletně vyhladit - takže ony zbytky potom musí logicky proti těmto alienům bojovat. A kde jinde by se měl takovýto boj odehrávat, než na planetě Mars (Mars - římský bůh války).

Earth IIIEarth III

Abych to trochu rozvinul - těsně před destrukcí naší malé modré planety se podaří třem hlavním (zbývajícím) frakcím uprchnout. Lunární korporace zasílá nejvyšším představitelům Euroasijské Dynastie a Spojených Civilizovaných Států nabídku na spolupráci, na hledání nového domova (fňuk, už mi lezou slzy do očí). SCS tuto nabídku odmítne jako provokaci, ovšem ED uzavře s LK pakt spolupráce a neútočení. LK a ED pak spojí své vesmírné flotily a vyberou si cíl - Mars. Ten se stane jejich novým domovem. Lépe řečeno měl by se stát - noví spojenci si ho nejprve musí přetvořit tak, aby na něm bylo možné začít dlouhodobě žít. K tomu jsou potřeba nejrůznější výrobní kapacity, která zase ke svému provozu potřebují suroviny. Takže prvním úkolem hráče bude získat z Marsu suroviny (tedy v podstatě nic odlišného od všech ostatních RTS - opět těžba surovin). Mimochodem, již zmínění alieni, kteří vás budou na Marsu celou tu dobu obtěžovat, jsou v podstatě také takoví "těžaři". Jenže jejich surovinou není železo či minerály, ale lidská těla.

Earth IIIEarth III

EARTH III bude samozřejmě 3D real-time strategie. Nabídne několik kampaní, každá bude obsahovat deset misí. Bude možné bojovat jak na povrchu, tak pod povrchem - k této vlastnosti se váže vylepšení, jímž je možnost stavět podzemní obranné struktury (což nebylo možné v Earth 2150). Taktéž se zde hráči setkají s rozšířením pojmu elektronická válka, speciální jednotky už nebudou v boji pouze jakýmsi doplňkem, ale budou stejně důležité a budou mít stejnou možnost zasáhnout, jako všechny ostatní jednotky. Zajímavou vlastností bude simultánnost misí - bude možné vést boj v několika oblastech a u několika bází zároveň. Samozřejmostí je propracovaný přechod mezi dnem a nocí, který již dosáhl dokonalosti v Earth 2150. Soundtrack hry bude dynamický - hudba se bude měnit podle toho, jak se bude hra vyvíjet. Multiplayerová podpora bude klasická, na výběr bude několik různých módů (deathmach, capture the flag, a další).

Earth IIIEarth III

Zatím nejsou k dispozici žádné screenshoty přímo ze hry, přeci jen zbývá do data vydání ještě mnoho měsíců, takže tu máme pouze obrázky z animací (které ovšem taktéž stojí za to). Hra by měla vyjít v zimě roku 2001.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A