Zemřel bývalý prezident Nintenda, vizionář Hiroshi Yamauchi

Společnost dnes truchlí nad ztrátou svého duchovního otce a herního vizionáře Hiroshi Yamauchi, který pozvedl Nintendo tam, kde v současné době je.
Zemřel bývalý prezident Nintenda, vizionář Hiroshi Yamauchi

Yamauchi zemřel dnes ráno ve věku 85 let, podle informací se tak stalo přirozenou smrtí. Podle mnohých to byl právě Yamauchi, který se postaral o přechod společnosti na čistě videoherní půdu a vzestup na pozici jedné z nejvlivnějších společností v herním průmyslu.

Yamauchi do Nintenda přišel v roce 1949, kde začal své působení sérií Game & Watch. Byl také u přechodu společnosti z karetního businessu na videoherního giganta, kterého známe dnes a dokázal protlačit do popředí legendární vývojáře Shigeru Miyamotu a Gunpei Yokoi.

Nintendo má prý v záloze zcela nový typ her

Nintendo má prý v záloze zcela nový typ her

Ze své pozice prezidenta společnosti odstoupil v květnu roku 2002, kdy své místo přenechal současnému vedení Satoru Iwata. Posíláme naši upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole