Zeus: Master of Olympus, druhý pád Dia

Připravte si 10 dkg Civilizace, dvě kávové lžičky Sim City, a jednu lžíci antické mytologie. Všechno smíchejte dohromady, a půl hodiny pečte. Co se vám povedlo vytvořit? Zeus: Master of Olympus!
Zeus: Master of Olympus, druhý pád Dia
Hry založené na různých klasických legendách, ať už antických, rytířských, nebo různých jiných, začínají být pomalu ale jistě v kurzu. Těžko říct, jestli to je tím, že teď plno vývojářů vysedává u televize, a sleduje Xenu a Herkula, nebo tím, že tam vysedává spousta diváků a vývojové teamy jako například "Impressions Games" se jim jen snaží trefit do vkusu, ale jisté je, že se pomalu ale nezadržitelně množí počet titulů, které svou existenci zakládají více či méně na tom, že si (poněkud lacině) vypůjčí pár charakterů z nějaké notoricky známé legendy, například o králi Artušovi, a spoléhají na to, že pařánek toužící po tom, stát se králem Artušem, nebo třeba Herkulem si hru koupí i v případě, že by jinak byla, nedej bože, nic moc. Tím ovšem netvrdím, že takovéto hry musí být zákonitě nic moc.

Zeus: Master of OlympusZeus: Master of Olympus

Právě naopak, leckdy se jedná o velice zajímavé projekty. Hned ze začátku prozradím, že i hra Zeus: Master of Olympus, o které je tento článek, vypadá, že bude mít rozhodně co nabídnout. Zmínka o "Impressions Games" nebyla samoúčelná, neboť právě tento team, již dostatečně proslulý svými dřívějšími tituly (namátkou jmenujme třeba "Pharaoh", nebo "Caesar 1,2 a 3") bude mít "Pána Olympu" na triku. To samo o sobě by bylo již téměř dostatečnou zárukou toho, že se tato hra nezvrhne jen v hromadu braku. Ovšem, jen na to se samozřejmě spoléhat nedá, a proto by asi bylo dobré povědět si o ní něco víc. Hra má spatřit světlo světa někdy na konci roku 2000, takže jakékoliv představy o ní (a mám podezření, že tak je tomu i u samotných autorů) jsou zatím poměrně mlhavé, ale přeci jen, pár informací už je k dispozici.

Zeus: Master of OlympusZeus: Master of Olympus

V perexu jsem naznačil, že hra bude patrně jakousi kombinací SimCity, Civilizace, plus pár -světe div se- adventure prvků. To zní docela ztřeštěně, ale zároveň to zavání originalitou, a té není nikdy dost. Samozřejmě, bude hodně záležet na autorech, jak to celé smíchají dohromady. Pokud se to nepovede, může být finální mix velice ohavný, v opačném případě to ovšem může být naprosto revoluční lahůdka. Když to rozebereme detailněji, tak v první řadě půjde tedy asi o to, že hráč bude stavět a zásobovat vším potřebným různá města, odpovídající době, tedy Spartu, Athény, atd. Až potud Sim-City. Ovšem, zároveň bude možné napadat okolní města, zabíjet všelijaké obludy apod. Toto bude pravděpodobně buď ve stylu Civilizace, nebo možná něčeho jako Age of Empires - v tuto chvíli je to těžké říct. Zároveň ovšem vám bohové můžou zadávat různé všelijaké questy, které asi buď budete moci plnit, když budete chtít, nebo se na ně budete moci klidně vykvajznout (i když tím možná budete riskovat, že se na vás božstvo nakrkne, a udělá s Vámi krátký proces :-))

Po hardwarové stránce by to také asi nemělo být nijak krvavé, přestože screenshoty nevypadají rozhodně špatně, ale tento druh her bývá už tradičně poměrně nenáročný. Co se týče multiplayeru a podobných věcí, tak to nám zatím zůstává skryto, a musíme si ještě chvíli počkat, než se dozvíme více. Nakonec, tak to bývá u všech novinek, že prostě jen musíme čekat a modlit se, aby to celé dopadlo podle našich představ. Doufám, že nebudeme zklamáni....

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A